ĆWICZ JOGĘ I ŚPIEWAJ !!! Radek Rychlik - joga, Anna Przybysz- kurs śpiewania, Nordic Walking, masaże
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


ĆWICZ JOGĘ I ŚPIEWAJ !!! Radek Rychlik - joga, Anna Przybysz- kurs śpiewania, Nordic Walking, masaże Ajurwedyjskie, joga i opieka dla dzieci

Poziom: grupa początkująca, grupa praktykująca,
Stopień intensywności: mało intensywne, średnio intensywne
Zakwaterowanie: pokoje 1-os, 2-os, 3-os, 4-os (z łazienkami)
Wyżywienie: wegetariańskie


Zabiegani w codziennym życiu nie mamy dla siebie czasu ani siły na pozytywne zmiany.
Możemy to zmienić !
Przyjedz na tygodniową odnowę gdzie zadbasz o swoje ciało, zrelaksujesz relaks swój umysł, otworzysz się na otaczający ciebie świat i odkryjesz swoje talenty !!!  
Poranny spacer odpowie Tobie na pytania co chcę zmienić,  joga zregeneruje twoje ciało, doda ci energii do twojej przemiany, wieczorne śpiewanie uwolni Twoje emocje, otworzy ciebie na świat i uskrzydli !!!

JOGA :

Na warsztacie będą prowadzone 2 rodzaje zajęć jogi:
- z rana 2 grupy jogi dynamicznej: dla zupełnie początkujących i praktykujących
- popołudniu - grupa regeneracyjna opierająca się na  jodze Iyengara odpowiednia dla każdego niezalieżnie od poziomu praktyki.

Joga dynamiczna:

- rzeźbi ładną sylwetkę
- uwalnia od stresów i napięć
- przynosi ulgę w bólach kręgosłupa
- dodaje energii i poprawia samopoczucie
- harmonijnie wzmacnia i rozciąga mięśnie

Ta forma jogi, kładzie nacisk na płynne przejścia między pozycjami jogi (asanami) oraz oddech (ujjayi). Charakteryzuje się stałymi, dynamicznymi sekwencjami asan. Pozycje są połączone ze sobą za pomocą oddechu udżdżaji. Oddech ten to rodzaj podstawowej pranajamy. Ma on generować energię, rozgrzewać ciało, a tym samym pomagać w wykonywaniu pozycji. Oprócz oddechu cechą charakterystyczną jogi dynamicznej są tak zwane bandhy (zawory energetyczne) oraz punkty skupienia wzroku, czyli driszti. Każda asana ma przypisany punkt, w który należy się wpatrywać. Najbardziej popularne są dwa punkty: czubek nosa lub „trzecie oko".
Nauczyciel, w oparciu o swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie wybiera tylko te techniki hatha jogi, które są bezpieczne, skuteczne i niezwiązane z żadną religią czy ezoteryką.


Joga regeneracyjna -
  - to profilaktyka zdrowia, która może być także terapią różnych dolegliwości. Ćwiczenia korzystnie wpływają na korekcję wad postawy, układ nerwowy, trawienny, hormonalny, krwionośny oraz odpornościowy. Joga jest też wspaniałą nauką sztuki relaksu, umiejętności odczuwania siebie, metodą zwiększającą siłę woli ale też nauką sztuki akceptacji. Praktyka daje nam lekkość, sprawność , zdrowie i odprężenie. Zajęcia bazują na metodzie jogi opracowanej przez BKS Iyengara.

Zajęcia poprowadzi Radek Rychlik

- Pierwszy w Polsce nauczyciel, badacz i popularyzator dynamicznych odmian hatha jogi. Ćwiczy jogę od 1999r., uczy od 2002r. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi, który kształcił się na warsztatach i kursach nauczycielskich u najlepszych nauczycieli w Ameryce, Europie i Azji, m.in. K. Pattabhi Jois, BKS Iyengar, Faeq Biria, Nancy Gilgoff, Beryl Bender Birch. Równolegle ze zgłębianiem tajników jogi u nauczycieli wywodzących się z tradycyjnych linii przekazu, poznawał europejskie, naukowe podstawy sportu i rekreacji studiując na AWF w Warszawie. Jako pierwszy na świecie zbadał i opisał jak zmieniają się parametry układu oddechowego i krwionośnego podczas wykonywania sesji jogi Astanga. Badania te stały się podstawą licznych publikacji z dziedziny fizjologii i biomechaniki oraz pracy magisterskiej, którą obronił na AWF w Warszawie. Sam wyszkolił większość nauczycieli Astangi w naszym kraju.
Joga dała mu sprawność, zdrowie, pogodę ducha a także dużo wiary w siebie, więcej cierpliwości i pokory oraz wielką pasję i sposób na życie.
Jego styl prowadzenia zajęć jest precyzyjny, lecz jednocześnie pełen energii i poczucia humoru, dzięki czeu łatwiej zmobilizować się do praktyki.
Na swoich zajęciach łączy mądrość tradycyjnych stylów jogi z osiągnięciami współczesnych nauk o kulturze fizycznej, aby uzyskać optymalne efekty dla harmonijnego, holistycznego rozwoju człowieka.

Tak mówi o swoich zajęciach Radek Rychlik:

"Praktykowałem wiele rodzajów jogi, najdłużej asztanga winjasę i metodę Iyengara. W metodzie BKS Iyengara najbardziej cenię racjonalne i precyzyjne podejście, stawiające na pierwszym miejscu dobro ćwiczącego. Zniechęciło mnie jednak, powszechne w tej metodzie, nadmierne skupienie na mało istotnych szczegółach oraz mało efektywne wykorzystanie czasu zajęć. W asztanga jodze zafascynowała mnie niesamowita efektywność dynamicznej pracy z ciałem obejmującej asany, oddech i bandhy, jednak zniechęcił mnie rytualizm i sztywne podejście do praktyki zostawiające bardzo mało miejsca na dostosowanie ćwiczeń do indywidualnych potrzeb. Podczas moich podróży po świecie próbowałem także wiele innych rodzajów jogi: Sivananda, vinyasa, power, Jivanmukti, Forrest, kundalini, maha, jin, partner... Żaden z nich nie przypadł mi do gustu na tyle, żeby zająć się wyłącznie nim, ale na wielu takich zajęciach i warsztatach nauczyłem się nowych, ciekawych ćwiczeń, które wykorzystuję do dzisiaj.

Zarówno w życiu jak i w jodze uwielbiam poszukiwać, badać, poznawać nowe rzeczy. Analizuję istniejące systemy ćwiczeń, sekwencje, asany. W oparciu o moją wiedzę anatomiczną i fizjologiczną zgłębiam sposoby i cele ich działania. Wybieram takie metody i techniki, które są przede wszystkim bezpieczne i skuteczne, a także atrakcyjne dla ćwiczących. Następnie łącze je w nowe całości, także posługując się naukową wiedzą o tworzeniu optymalnych jednostek treningowych.

Obecnie moje zajęcia mają podobną intensywność jak asztanga joga, w ciągu zajęć wykonujemy bardzo dużo ćwiczeń, ale czasy przebywania w pozycjach są na ogół krótkie. Każde zajęcia są nieco inne, cały czas dokonuję nowych usprawnień i optymalizacji mojego nauczania, więc bardzo się ono zmienia w dłuższej perspektywie czasowej. Sposoby pracy z ciałem są o wiele bardziej urozmaicone niż na typowych zajęciach vinyasa jogi, które w większości bazują ciągle na tych samych schematach. Precyzja wykonania ćwiczeń jest dla mnie bardzo ważna, jednak równie ważna jest dla mnie dynamika i utrzymanie odpowiedniego tempa zajęć. Dlatego pozycje złożone, wymagające dłuższego omówienia wprowadzam w progresywnej sekwencji coraz bardziej złożonych wariantów, stopniowo dodając kolejne elementy, albo rozkładam je na czynniki pierwsze, robiąc każdy ich element składowy w osobnych, prostych pozycjach. To podejście często prowadzi do tworzenia nowych wariantów pozycji, z którymi nie spotkacie się u innych nauczycieli.

A oto inne zasady, którymi kieruję się na moich zajęciach:

1. Najważniejszy jest człowiek. Indywidualnych potrzeb ćwiczących nie
można zaspokoić jednym zestawem asan. Różni ludzie w różnych okresach
życia wymagają odmiennego podejścia.

2. Należy stosować urozmaicone bodźce treningowe. Powtarzając ciągle
tą samą sekwencję ćwiczeń powodujemy, że bodziec treningowy ma z
czasem coraz mniejszy wpływ na organizm. Ponadto w jednych częściach
ciała kumulują się wpływy powtarzanych obciążeń, podczas gdy inne nie
są w wystarczającym stopniu aktywowane. Dlatego należy zmieniać
stosowane sekwencje ćwiczeń.

3. Wzmacnianie ciała jest ważniejsze niż rozciąganie. Nadmierne
rozciąganie osłabia stawy prowadząc z czasem do kontuzji. Elastyczność
ciała nie ma nic wspólnego z rozwojem duchowym ani nawet z ogólną
sprawnością fizyczną. Należy zachować odpowiednie proporcje między
wzmacnianiem i rozciąganiem. Wszystkie mięśnie, które rozciągamy
należy także wzmacniać.

4. Ważniejszy od pasywnego zakresu ruchu jest zakres ruchu możliwy do
uzyskania w sposób aktywny. Długość mięśnia, przy której jest on
zdolny do normalnej pracy jest ważniejsza od długości, którą możemy
uzyskać przez pasywne rozciąganie. Aktywowanie mięśni, gdy znajdują
się w stanie rozciągnięcia jest korzystniejsze niż pasywne
rozciąganie.

Tyle teorii. W największym skrócie chodzi w tym wszystkim o to, żeby dobrze się czuć, dobrze wyglądać i cieszyć się jak najlepszym zdrowiem najdłużej jak się da. Spróbujcie sami! Zapraszam wszystkich do wspólnej praktyki!"   mówi - Radek Rychlik


JOGA DLA DZIECI:  
Joga jest doskonałą formą aktywności dla dzieci. Połączenie zabawy  z elementami jogi, daje im dużo radości jednocześnie otwierając umysł na świat. Towarzystwo rówieśników sprzyja pozytywnej atmosferze.  
Zajęcia przynoszą wiele korzyści w rozwoju fizycznym dziecka. Joga dla dzieci jest jedną z metod zapobiegania i korygowania wad postawy oraz znakomitym sposobem na poprawienie koordynacji i koncentracji dziecka.
Nauka prawidłowego oddychania oraz relaksacja w końcowym etapie lekcji rozluźnia i uspakaja dziecko. Ćwiczenia są specjalnie dobrane do ich wieku i prowadzone przystępnej, zabawnej dla nich formie. Zajęcia trwają 30 min. i są bezpłatne.

PRZESTRZEŃ DLA DZIECI
W ośrodku jest oddzielny dedykowany pokój / świetlica dla dzieci gdzie będą się odbywać dla nich zajęcia.
W wielkim ogrodzonym ogrodzie ośrodka jest dużo miejsca dla dzieci i różnego rodzaju dla nich atrakcji: piaskownice, huśtawki, duże drewniane rzeźby zwierząt i wiele innych.
Smołdzino jest bardzo kameralną miejscowością/wioską co sprawia, że pobyt w niej jest spokojny, bezpieczny i sielankowy.

OPIEKA DLA DZIECI - ZAJĘCIA TWÓRCZE

Program zajęć dla dzieci będzie składał się z różnego rodzaju gier, zabaw, zajęć mających na celu pobudzenie wyobraźni dzieci, ich zmysłów i przy okazji świetnej zabawy.
Zajęcia mają na celu zapoznanie dziecka z różnymi technikami ekspresji twórczej, dzięki czemu dziecko dostaje możliwość wyrażania siebie i swoich emocji poprzez szeroko pojętą sztukę. Ponadto dziecko uczy się współpracować w grupie dla osiągnięcia wspólnego celu. Każdy z uczestników zajęć ma szanse na wszechstronny rozwój, a także rozwój indywidualnych zainteresowań. Sposoby realizacji to: śpiew, ekspresja muzyczna, granie na instrumentach, ruch i taniec, techniki plastyczne – malowanie, rysowanie, rzeźbienie, lepienie, wycinanie, bajkoterapia – terapia przez bajki, gry grupowe, edukacyjne i integracyjne. Program zajęć dla dzieci będzie zależał od ich wieku.
Zajęcia będą prowadzone przez Panie przedszkolanki/aminatorki.

Czas trwania zajęć  8:30-11:30 i 17:00-18:30 (w czasie kiedy rodzice mają zajęcia jogi)
Zajęcia się przewidziane dla dzieci w wieku 3-12 lat.
Koszt tygodniowego pakietu to 50 pln.

NORDIC WALKING – to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. W porównaniu do zwyczajnego marszu, nordic walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron, dlatego osoby uprawiające nordic walking w większym zakresie, choć mniej intensywnie, angażują mięśnie ciała. Mięśnie (m.in. klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha) są również inaczej stymulowane niż w zwykłym marszu. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu. W nordic walking: rozwija się siła i wytrzymałość ramion, łatwość wchodzenia na wzgórza, spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu, zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami, redukuje się nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami i nie dość silnymi mięśniami, odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych.
Codzienne spacery będą się odbywać w pięknych i urozmaiconych okolicach Smołdzina. Trwać będą 1 godzinę, i są w cenie wyjazdu. Jeżeli uczestnicy mają swoje kije - prosimy o ich zabranie, osoby które nie mają będą mogły wypożyczyć na miejscu.

Zajęcia poprowadzi:
Marcin Kamiński - Magister wychowania fizycznego i turystyki ze specjalizacją gimnastyki korekcyjnej.

POWERSING -
WARSZTAT ROZWOJU OSOBISTEGO poprzez ŚPIEWANIE i ODPUSZCZANIE
,
dopełniający ćwiczenia jogi.

Cel warsztatu:
- zaakceptowanie siebie w pełni, oswojenie lęków i zahamowań, odkrycie TALENTÓW i zasobów, które już mamy i na które się otwieramy na naszej drodze duchowego rozwoju, prowadzącej do spełnienia i radości w życiu
- uruchomienie zablokowanych emocji, wydobycie i oswajanie skrywanych uczuć do siebie i innych
- nabycie umiejętności wczesnego wykrywania niszczących myśli  oraz ich przekształcania w celu zachowania spokoju i równowagi
- wyzwolenie z obciążających i hamujący rozwój doświadczeń z przeszłości - wybaczenie sobie i innym
- WYSTĘP Publiczny w chórze, jako akceptacja i zawierzenie swojej mocy i rezonowanie z Harmonii z „innymi”
- wydobycie radości, spontaniczności i uczucia spełnienia poprzez swój GŁOS!

Zalety:
- Oczyszczenie, peeling z przestarzałych uprzedzeń i przekonań- poczucie bezpieczeństwa
-Orzeźwienie duszy, odprężenie dla wstrzymanej energii, intensywny przepływ!
-Wybaczenie, ukojenie i pełne, świadome odczuwanie Spokoju, jako  raju dla Duszy!
-Oddychania – zachwyty i  przebudzenia!
-Wklepanie  nowych pachnących balsamów czystych intencji!
-Wzmocnienie wiary w siebie dzięki poruszeniu delikatnych strun w naszym sercu przy pomocy GŁOSU.
-Uruchomienie w sobie siły, aby dokonywać cudów w Realu!!!
-Mówienie „Nie” swojemu wewnętrznemu krytykowi i przezwyciężanie rezygnacji z siebie w sytuacjach nowych
-ŚPIEWANIE SIEBIE.... Bo wszędzie jest bezpiecznie!
-Odnalezienie swojego „RAZ” w życiu.

UWAGA!    Proszę o zabranie kolorowych „szat” na Koncert. (Obrus, chusty we wzory afrykańsko-etniczne, dziwny szlafrok lub barwną koszulę i dużo biżuterii dla lepszego samopoczucia i dodania sobie wyjątkowej mocy!)
Życzę wspaniałej zabawy, przeżyć  i radosnego odbioru występu z publicznością.!

Słowo od prowadzącej:
POWER Sing&Thing -  to śpiewanie, intonowanie, rezonowanie pięknych dźwięków to wielka MOC - wspaniale urozmaici  i dopełni rozwój ciała i umysłu!!!
Wzmocnienie i uświadomienie głębokiej łączności z Twoją duszą i skrywanymi często emocjami.  Pora byś odpowiedziała na wołanie swojej duszy!  Używam słowa DUSZA, aby określić naszą  świadomość lub boską energię. Słowo Dusza ma piękne brzmienie i wywołuje miłe, bliskie, dobre uczucia.
Śpiewanie poprzez otwarte gardło jest DLA KAŻDEGO!!!!   
ŚPIEWAĆ MOŻE KAŻDY---JEŻELI MÓWI… MOŻE ŚPIEWAĆ!!!
Jeżeli chcesz się spotkać ze swoją duszą, pozwól jej się wydostać!!!Przypomnij sobie jak to podczas mocnego emocjonalnego poruszenia zaciskasz gardło i trudno Ci coś mówić a co dopiero śpiewać. To właśnie Twoja dusza „łka” i chce Ci coś powiedzieć, chce być przytulona, uszanowana otoczona miłością i zrozumieniem. Śpiewając otwierasz gardło i rozgrzewasz serce i to właśnie wtedy masz możliwość obcowania z nią! Niektórzy mówią o sobie, że fałszują, nie mają głosu, wstydzą się!..Wspaniale.!  Właśnie teraz jest szansa posłuchać tej duszy, która była zamknięta na sto lat przez otoczenie i nas samych i śpiewa  na dziwną nutę, często nas zaskakując. Tym bardziej najwyższy czas, aby ją wysłuchać i uzdrowić jej brzmienie. Intonowanie, śpiewanie pozwoli takiej duszy zarezonować w harmonii z ciałem i umysłem a także nawiązać dobre relacje z otoczeniem.
(Na warsztacie zaśpiewamy  m.in..: Kumbaya, Somtimes I feel Like a Motherless Child, Down By The River Side, Go Down Moses, Nobody Knows, Zungo, The River, Let it Shine  i wiele innych.
 
Zajęcia poprowadzi ANNA PRZYBYSZ -
koordynator programu „Śpiew Uwalnia” realizowanym w Stowarzyszeniu Vox Humana. Anna jest uczennicą Williama Hannibala

Meansa - czarnoskórego tenora znanego w Polsce z występów solowych i prowadzenia warsztatów terapeutycznych. Posiada dyplom Praktyka NLP - współczesnej metody terapeutycznej stosowanej z powodzeniem w szkoleniach biznesowycha także jest certyfikowanym trenerem Radykalnego Wybaczania metody wg. Collina Typinga.
Anna prawie 20 lat chorowała na astmę ciężką. Dzisiaj śpiewa i prowadzi warsztaty terapii głosem oraz Chór „Be Free Gospel Family”. Prywatnie Anna jest matką dwóch córek Natalii i Pauliny z zespołu SISTARS, z którymi występowała na koncertach charytatywnych. Posiada niecodzienną, wyrazistą osobowość, niespożytą energię i entuzjazm.
             
/warsztaty dodatkowo płatne - cena warsztatu 250zł/

WARSZTAT MAHARANI -  zachowaj młodość z ajurwedą
Zastanów się przez chwilę, ile naprawdę pięknych osób spotkałaś w swoim życiu. Kiedy myślimy 
o pięknie z ajurwedyjskiego punktu widzenia nie mamy na myśli komercyjnego ideału piękna. 
W ajurwedzie piękno zewnętrzne i piękno wewnętrzne są ze sobą nierozerwalnie związane.  
Celem warsztatu jest przedstawienie spojrzenia  na piękno wzbogaconego ajurwedyjską mądrością.

Powiemy :
    • o znaczeniu piękna w ajurwedzie
    • jak dieta ajurwedyjska sprawi że twoje ciało będzie piękne a umysł zrównoważony
    • na czym polega ajurwedyjska kuracja odmładzająca
    • o oczyszczaniu, nawilżaniu i regeneracji skóry z zastosowaniem naturalnych kosmetyków
    • jak dbać o włosy
Nauczymy:
    • ajurwedyjskiego odmładzającego auto masażu twarzy i ciała
Ajurwedyjski auto masaż twarzy poprawia krążenie, uwalnia napięcie, pomaga usunąć toksyny nagromadzone w tkankach dzięki temu skóra staje się mniej podatna na powstawanie zmarszczek.  Masaże ajurwedyjskie mają wspaniały działanie zarówno na ciało jak i umysł. Codzienne wmasowywanie w skórę olei, jak zaleca ajurweda, relaksuje, zapobiega starzeniu, oczyszcza organizm z toksyn oraz zaprowadza harmonie  pomiędzy ciałem a umysłem.
    • ajurwedyjskiego auto masażu głowy
Masaż głowy nie tylko uwalnia nagromadzony stres ale ma również zbawienny wpływ na całe ciało 
 i na psychikę. Przynosi poczucie wewnętrznego spokoju. Poprawia się wydolność układu krążenia i układu limfatycznego, toksyny z napiętych mięśni są eliminowane, powraca ich elastyczność i płynność ruchów. Regularny masaż głowy prowadzi do odnowy emocjonalnej, mentalnej i fizycznej.
    • pielęgnacji skóry
Ajurweda ma holistyczne i naturalne podejście do pielęgnacji ciała. Stan naszej cery jest odbiciem stanu naszego umysłu oraz zdrowia fizycznego. Pielęgnacyjne zabiegi ajurwedyjskie są kombinacją odpowiedniej diety, ćwiczeń, medytacji, oddechu oraz stosowania naturalnych kosmetyków i olei. Ajurweda uczy nas,  że nie ma piękna zewnętrznego bez piękna wewnętrznego.

Czas trwania: 2 x 1,5 godziny. Koszt 200 zł

MASAŻE AJURWEDYJSKIE I REFLEKSOTERAPIA

Pozwól sobie na upragniony relaks dla ciała, umysłu i duszy. Jeśli dużo pracujesz i odczuwasz zmęczenie lub nadmierny stres, to potrzebujesz naturalnego odpoczynku i relaksu!
Masaż zrelaksuje Twoje ciało, a ciało pozwoli zrelaksować się Tobie.

Masaż ajurwedyjski ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej całego organizmu, eliminuje wszelkie dolegliwości, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Cały rytuał przywraca ciału prawidłowy przepływ energii. Zabieg relaksujący, kojący i głęboko odprężający. Wyzwala uczucie zadowolenia i błogości, a dźwięk relaksacyjnej muzyki zapach kadzideł pozwala nam chwilowo przenieść się w krainę niezapomnianych doznań.

1.Refleksoterapia stóp
2.Refleksoterapia twarzy
3.Shiro Mardana - masaż głowy ciepłym olejem
4.Abhyanga - masaż  całego ciała olejem sezamowym
5.Netra Vasti - kąpiel oka w ghee, (sklarowane masło), z masażem twarzy
6.Kati Vasti - kąpiel bolących miejsc kręgosłupa, z masażem  pleców
7.Karna Purana
8.Udvartana
9.Liftingująco – przeciwzmarszczkowy masaż twarzy Moralesa
10.Pielęgnacja twarzy
 
/zabiegi płatne dodatkowo/

Elżbieta Żuk-Widmańska – wyłączny przedstawiciel w Polsce Instytutu Jiva Ayurveda z Faridabad w Indiach. Wiedzy i masaży ajurwedyjskich uczyły się w Instytucie Jiva Ayurveda pod kierunkiem Doktora Partapa Chauhana.

Maria Koszucka-Dębicka – Dyplomowana kosmetyczka i refleksolog.
Międzynarodowy Instytut Neuroterapii we współpracy z Instituto de Reflexologia Facial / Podal Internacional (IRFI ) z Barcelony, któreg założycielką jest duńska terapeutka Lone Sorensen.
Kursy:
- refleksologia twarzy i głowy
- neurorefleksologia stóp - Praxis Vertebralis
- terapia oka
- Praxis Vertebralis na twarzy
- Tybetańska Neuroterapia
www. ajurweda. pl -kurs masaży i zabiegów ajurwedyjskich
Dwuletnie Studium Kosmetyczne
Międzynarodowa Szkoła Refleksologii i Terapii Meridianowej
ISMRT Poland

WYCIECZKI PO SŁOWIŃSKIM PARKU NARODOWYM

Plan: wyjazd ze Smołdzina do Czołpina, spacer po wydmach ruchomych, plażą następnie w powrotnej drodze podziwianie widoków okolicy ze szczytu latarni morskiej.  Trasa ok. 10km czas ok 3-4 godzin.

Wycieczki poprowadzi:
Mariusz Zielonka - były pracownik Słowińskiego Parku Narodowego, z wykształcenia magister biolog mający 40 lat doświadczenia pracy w Parku na stanowisku kustosz muzeum. Przewodnik turystyczny, członek zarządu regionu PTTK, wykładowca kursów przewodnickich.

WYŻYWIENIE WEGETARIAŃSKIE
Zbilansowane energetycznie i łatwo przyswajalne 2 posiłki dziennie.

Kuchnia wegetariańska - z pewnością każdy z nas doświadczył uczucia ciężkiego brzucha po obfitym, tłustym posiłku - ciało staje się ospałe, leniwe, brakuje nam energii i chęci do robienia czegokolwiek po za leżeniem. Właśnie dlatego podczas warsztatów jogi przestrzegamy diety wegetariańskiej - jeśli ciało ma łatwo poddawać się ćwiczeniom, nie możemy go obciążać nieodpowiednią dietą. Urozmaicona, kolorowa i smaczna  kuchnia wegetariańska to doskonały sposób wakacyjną dietę. Dzięki dużej dawce ruchu, świeżemu powietrzu i lekkiej diecie wrócimy do domu szczuplejsi, pełni energii i radości. I być może będziemy chcieli zreformować na stałe nasze przyzwyczajenia kulinarne, by doświadczać tej energii cały rok.
Niezależnie od tego,  czy jesteś wegetarianem czy nie - będziesz zachwycony !!!


MIEJSCE:  

SMOŁDZINO
- urokliwa, mała, cicha, klimatyczna miejscowość. Idelana na wypoczynek z dala od cywilizacji. Nie ma tam budek z zapiekankami, straganów ani dyskotek. Jest za to cisza i spokój a w bezpośredniej okolicy - Słowiński Parku Narodowy, który został zaliczony w 1977 r. przez UNESCO do światowej Sieci Rezerwatów Biosfery. Unikatem są tutaj ruchome wydmy zwane "Polską Saharą", które przemieszczają się z prędkością od 2m do 10 m rocznie.
Można tutaj spotkać przeróżne, często unikalne już gatunki zwierząt i roślin.Na tych, którzy lubią piesze wędrówki i wyprawy rowerowe czekają:
wzgórze Rowokół - święte wzgórze dawnego plemienia Słowińców
Słowiński Park Narodowy - unikatowe ruchome wydmy czołpińskie
Muzeum Przyrodnicze
Latarnia morska
Skansen w Klukach
Kościół z XVII w
Jezioro Gardno

GOŚCINIEC U BERNACKICH, gdzie nawet zwykłe kawałki drewna mają swoją duszę (często odbywają się tam plenery rzeźbiarskie i cały ośrodek jest pełen małych i dużych dzieł sztuki). Każdy z 1-,2-, 3-, 4-, 5- osobowych pokoi ma swój indywidualny charakter (wszystkie z pełnym węzłem sanitarnym) .
Odległość ośrodka od morza – średnio ok 4-5 km (różne drogi do morza prowadzące przez piękne tereny Słowińskiego Parku Narodowego).
Dla osób bez samochodu, na potrzeby naszej grupy będzie do dyspozycji codzienny darmowy bus z Gościńca na plażę.

https://www.ubernackich.pl/
Gościniec u Bernackich,
Boh. Warszawy 26,
76-214 Smołdzino

PLAN ZAJĘĆ:

1 VII (Niedziela)
16.00 – 17.30 – przyjazd i rejestracja uczestników
17.30 – 18.30 – joga grupa łączona
18.45 – kolacja
20.00 – 20.45 – spotkanie organizacyjne
20.45 – pokaz masażu

2 VII (Poniedziałek)
07.15 – 07.30 – napoje i owoce
07.30 – 08.30 – Nordic walking
08.30 – 10.00 – Joga dynamiczna dla ćwiczących
10.00 – 11.30 – joga dynamiczna dla początkujących
10.00 – 10.30 – joga dla dzieci
11.45 – obiad
17.00 – 18.30 – joga regeneracyjna
18.45 – kolacja
20.00 – 21.30 – zajęcia PowerSing
21.30 – wieczór integracyjny przy ognisku

3 VII (wtorek)
07.15 – 07.30 – napoje i owoce
07.30 – 08.30 – Nordic walking
08.30 – 10.00 – Joga dynamiczna dla ćwiczących
10.00 – 11.30 – joga dynamiczna dla początkujących
10.00 – 10.30 – joga dla dzieci
11.45 – obiad
17.00 – 18.30 – joga regeneracyjna
18.45 – kolacja
20.00 – 21.30 – zajęcia PowerSing

4 VII (Środa)
07.15 – 07.30 – napoje i owoce
07.30 – 08.30 – Nordic walking
08.30 – 10.00 – Joga dynamiczna dla ćwiczących
10.00 – 11.30 – joga dynamiczna dla początkujących
10.00 – 10.30 – joga dla dzieci
11.45 – obiad
17.00 – 18.30 – joga regeneracyjna
18.45 – kolacja
20.00 – 21.30 – zajęcia PowerSing

5 VII ((Czwartek)
07.15 – 07.30 – napoje i owoce
07.30 – 08.30 – Nordic walking
08.30 – 10.00 – Joga dynamiczna dla ćwiczących
10.00 – 11.30 – joga dynamiczna dla początkujących
10.00 – 10.30 – joga dla dzieci
11.45 – obiad
17.00 – 18.30 – joga regeneracyjna
18.45 – kolacja
20.00 – 21.30 – zajęcia PowerSing

6 VII (Piątek)
07.15 – 07.30 – napoje i owoce
07.30 – 08.30 – Nordic walking
08.30 – 10.00 – Joga dynamiczna dla ćwiczących
10.00 – 11.30 – joga dynamiczna dla początkujących
10.00 – 10.30 – joga dla dzieci
11.45 – obiad
17.00 – 18.30 – joga regeneracyjna
18.45 – kolacja
20.00 – 21.30 – zajęcia PowerSing

7 VII (Sobota)
07.15 – 07.30 – napoje i owoce
07.30 – 08.30 – Nordic walking
08.30 – 10.00 – Joga dynamiczna dla ćwiczących
10.00 – 11.30 – joga dynamiczna dla początkujących
10.00 – 10.30 – joga dla dzieci
11.45 – obiad
17.00 – 18.30 – joga regeneracyjna
18.45 – kolacja
20.00 – 21.30 – koncert PowerSing

8 VII (Niedziela)
08:00 – 09:30 – Joga dynamiczna dla ćwiczących
09:30 – 11:00 – joga dynamiczna dla początkujących
11:30 – obiad i zakończenie kursu

* można chodzić na wybrane zajęcia

KOSZTY:


Koszt pobytu dla 1 osoby:

w pokoju wieloosobowym  1260 zł
w pokoju 2-3 osobowym    1390 zł
w pokoju 1-osobowym       1590 zł

Dzieci w wieku 3-10 lat   850 zł

Dzieci do 3 lat
 - gratis (bez świadczeń)

Cena zawiera:
- uczestnictwo w zajęciach: astanga jogi, nordic walking, wyczieczka
- zakwaterowanie
- wyżywienie

Cena nie zawiera:
- Kurs masażu : 200 pln
- PowerSing: 250 pln
- Masaży

Transport – w zakresie własnym.

RABATY i ZNIŻKI:


STAŁY KLIENT
( zapisy na min. 30 dni przed rozpoczęciem kursu) 
  - 7% od podanej ceny regularnej dla osoby , która korzystała była z nami 1-4 razy
  - 10% od podanej ceny regularnej dla osoby,  która korzystała była z nami niż 5 razy
zapisy na mniej niż 30 dni przed rozpoczęciem kursu - 3% od podanej ceny regularnej


STUDENCI I NAUCZYCIELE

- 5% od ceny podstawowej w pokoju 4-5 osobowym

UWAGA! Rabaty i Zniżki dotyczą osób dorosłych biorących udział w zajęciach, nie sumują się i są naliczane od  pełnej podanej ceny regularnej. Nie dotyczą dodatkowych kursów i warsztatów.

OSOBA NIEĆWICZĄCA  (która nie bierze udziału w zajęciach)
Cena niższa o 300zł (od podanej ceny regularnej)

REZERWACJA


Warunkiem rezerwacji wyjazdu jest:
1. wysłanie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem:
https://www.wakacjezjoga.pl/Zgłoszenie/index.html

2. Wpłacenie zaliczki w momencie zapisów w kwocie 500 zł
DUŻO ZDROWIA, Paweł Zatchej; ul. Farysa 60, 01-971 Warszawa
BRE BANK SA 28 1140 2004 0000 3802 4460 5628
 


W tytule przelewu prosimy podanie: imienia, nazwiska, miejsca i daty wyjazdu (SMOŁDZINO - DATA) i dopisek KARNET NA ZAJĘCIA JOGI.

3. Wpłacenie zadatku w wysokości 600 pln do 30 dni przed planowanym kursem na konto :
 Gościniec " Pod Rowokołem " Eugeniusz Bernacki  76-214 Smołdzino BOS S.A. O/O Słupsk 22 1540 1098 2008 5550 5866 0002
W tytule przelewu prosimy podanie: imienia i nazwiska, miejsca i daty wyjazdu (SMOŁDZINO - DATA)

4. Wpłacenie reszty kwoty do 10 dni przed rozpoczęciem turnusu.
DUŻO ZDROWIA, Paweł Zatchej; ul. Farysa 60, 01-971 Warszawa
BRE BANK SA 28 1140 2004 0000 3802 4460 5628
 

W tytule przelewu prosimy podanie: imienia, nazwiska, miejsca i daty wyjazdu (SMOŁDZINO - DATA) i dopisek KARNET NA ZAJĘCIA JOGI.


wypełniając formularz
- dowiesz się więcej i przyspieszysz rezerwację!

Ilość miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.
Prosimy o zabranie ze sobą maty do ćwiczeń.
Dla chętnych – możliwość zakupienia maty na miejscu.

Serdecznie zapraszamy !
Dużo Zdrowia
www.wakacjezjoga.pl

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
KURS NAUCZYCIELSKI JOGI INTEGRALNEJ. START WRZESIEŃ 2021!

Trwa rekrutacja na VI Edycję Kursu Nauczycielskiego Jogi Integralnej! Kurs nauczycielski przeznaczony jest dla osób, które pragną zdobyć praktyczne umiejętności i rzetelną wiedzę na temat różnych ścieżek i systemów jogi pod okiem najlepszych w Polsce specjalistów. Zdobyte kwalifikacje i umiejętno...

Kurs Instruktorski Aerial Jogi 25-27 czerwca 2021

KURS INSTRUKTORSKI AERIAL JOGI 25-27.06.2021 Prowadzenie: Anna Ryczek - dyplomowany nauczyciel jogi, aerial jogi, instruktor metody oddechowej Butejki, magister psychologii Miejsce - Joga Żoliborz, ul. Rydygiera 19, Warszawa Termin - 25-27.06.2021 3 dni - 24 godziny nauki Teoria i praktyka na h...

Zakwasownia. Wywiad z Magdaleną i Mikołajem Bator

Zakwasownia to rodzinna manufaktura, produkującą organiczne i ekologiczne zakwasy, kiszonki oraz dania kuchni roślinnej. "Włożyliśmy w naszą manufakturę całe serce. Pracujemy wytrwale, z przyjemnością i entuzjazmem, aby dobrymi, zdrowymi produktami móc podzielić się z innymi" ...

Książką Greenprint - Zielony Ślad, autorstwa Marco Borgesa

24 marca 2021 miała swoją premierę najnowsza książka wydawnictwa Znak - Greenprint (Zielony Ślad) autorstwa Marco Borgesa. Podtytuł brzmi " Jak dzięki zielonej diecie uzdrowić siebie i świat". ...

Aerial Joga - Nowy trend. Rozmowa z Anną Ryczek, prowadzącą Kurs Instruktorski Aerial Jogi

Aerial joga to nowa technika, coraz popularniejsza i dostępna w wielu szkołach jogi w Polsce. Łączy w sobie elementy jogi, stretchingu i pilatesu. Zawiera także elementy tańca w powietrzu. Ćwiczy się nad ziemią, w podwieszonych elastycznych szarfach. Praktykując Aerial jogę możemy pracować z własnym...

Księga kwiatów jadalnych - doskonała lektura i inspiracja na nadchodzącą wiosnę!

Można powiedzieć krótko, parafrazując znane przysłowie: Właściwa książka na właściwym miejscu! Właśnie ukazała się, nakładem Zielonego Wydawnictwa "Księga kwiatów jadalnych" autorstwa Mireille Gayet....

Kurs Nauczycielski Jogi ON-LINE - Przygotowanie do egzaminu 4.05 - 8.06. 2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie jogi ON-LINE przygotowującym do egzaminu kompetencyjnego na Kurs Nauczycielski Jogi Integralnej. Start 4 maja. ...

Lockdown- pomoc prawna dla nauczycieli jogi i szkół jogi

Dynamicznie zmieniające się przepisy i regulacje. Skomplikowane zasady i mnóstwo sprzecznych informacji. Trudno jest prowadzić zajęcia i wyjazdy z jogą w takich okolicznościach. Co wolno a co nie ? Co zrobić w razie kontroli ? Portal joga-joga.pl wraz Kancelarią Dr. Tomasza Strugalskiego przygotowa...

Książka Joga piękna, Marta Kucińska

Marta Kucińska jest certyfikowanym nauczycielem jogi twarzy wg. japońskiej metody Face Yoga Method, joginką, biologiem, projektantką mody oraz konsultantką ajurwedy III stopnia. W swojej książce opisuje i wyjaśnia jak w naturalny sposób dbać o siebie bez ingerencji medycyny estetycznej. ...

KIEŁKI. Naturalny Energetyk.- recenzja książki

"Wiosną, pełną wartości odżywczych i właściwości leczniczych pokrzywę dajemy świniom i kaczkom, a sami sięgamy po ogórek ze szklarni naszpikowany chemią" - to zdanie, które pojawia się już na samym początku książki bardzo zapada w pamięć i uświadamia, że łatwo zapominamy o naturalnych bogactwach na...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Kwietnia 2021
Następne
PWŚCPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
LikeSoft