Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Majówka z jog± i zdrow± kuchni± w długi weekend majowy - Rajszew Project

KOCHAJ SIEBIE, ŻYJ ZDROWO, ZWOLNIJ i WRZUĆ NA LUZ
Majowe spotkanie z jog± i zdrow± kuchni± w Rajszew House
28 kwietnia – 5 maja 2012

Zapraszamy do nowego jogicznego miejsca, które znajduje się 25 km od Pałacu Kultury, w połowie drogi pomiędzy Jabłonn± a Nowym Dworem Maz.. Nowo wyremontowane pokoje. Sala jogi ma wspaniały parkiet i doskonale działaj±cy kominek. Kuchnia wegetariańska.
http://joga.org.pl/Imprezy/details/219


PROGRAM
Zaczynamy w sobotę 28 kwietnia 2012 - zakończenie sobota 5 maja 2012 - po obiedzie
14:30-15 00 przyjazd i zakwaterowanie
15:00 powitalna herbata hinduska, soki, napoje energetyczne
16:00 – 17:30 joga asany
18:00 kolacja
20:00 spotkanie informacyjno-integracyjne

29 kwietnia – 4 maj 2012
7:30 – 7:50 pranajama lub medytacja
8:00 owsianka
9:00 – 9.30 karma joga
10 :00 – 11:30 joga asany
12:00 obiad
13:30 – 15:30 czas wolny - różne zajęcia plenerowe
16:00 - 17:30 joga asany
18:00 kolacja
20:00 – spotkania wieczorne
na zakończenie dnia krótka medytacja ok. 15 - 20 min

Spotkania wieczorne
1. koncert gongów
2. rozmowy o jodze –wykład, film biograficzny o Iyengarze
3. zdjęcia z Indii i rózne opowie¶ci
4. rozmowy o jedzeniu z dietetykiem
5. wieczory filmowe
6. wieczór tańców a może ognisko
7. Chanting

Cena 140 zln/dzien. Minimalny czas pobytu 3 dni. Pobyt można wydłużyć. Osoba towarzysz±ca 110zln/dzien. Zaliczkę 280 zln, po uprzednim potwierdzeniu mailowym lub telefonicznym, wpłacać na konto : 72 1160 2202 0000 0000 1209 8997, wła¶ciciel konta : E.L.Michalkiewicz, decyduje kolejno¶ć zgłoszeń.
Kontakt z nami – adres Joga - Agnieszka Dołengiewicz
E.L.Michalkiewicz mobile 604 959 508
Rajszew, Konwaliowa 15 rajeshwarymai@gmail.com
05-110 Jabłonna
Osoby
Ela Michalkiewicz – 601230353
Leszek Michalkiewicz – 691667789
www.RajszewProject.pl email: fl@plusnet.pl

Ekipa
Agnieszka Dołengiewicz
joga

Jogę praktykuje od 15 lat. Dyplom nauczycielski zdobyła 8 lat temu. W trakcie drogi z jog± odbyła wiele warsztatów i szkoleń z uznanymi nauczycielami z całego ¶wiata. Regularnie odwiedza instytut BKS. Iyengara w Indiach aby pogłębiać wiedzę i umiejętno¶ci. Regularnie od kilku lat wyjeżdża do A¶ramy w Indiach gdzie pod okiem jogina Janglidasa Maharaja praktykuje medytacje.
Joga stała sie dla niej stylem i sposobem na życie. Działanie jogi nie ogranicza się tylko do pracy z ciałem. Joga działa na ¶wiadomo¶ć, emocje, umysł i przynosi zmiany w jako¶ci życia .Jogę z maty przenosi do codziennego życia. Tak jak na macie praktykuj±c asany szuka esencji pozycji tak i w życiu stara się docierać do tego co naprawdę istotne.

Ela Michałkiewicz
wsparcie, kuchnia

Jogę praktykuje w szkole na Foksal. Była na kilku warsztatach z uznanymi nauczycielami i w A¶ramie Sivanandy. Jest wiernym fanem jogi i wraz z mężem założycielem Rajszew House, wła¶nie otwartego o¶rodka przerobionego z ich domu rodzinnego.
Od lat sprawdzonym talentem Eli jest kuchnia wegetariańska. Każdy, kto spróbuje jej potraw długo ich nie może zapomnieć.

Miejsce
Wie¶ Rajszew, ul. Konwaliowa 15, gmina Jabłonna, pow. Legionowo. Przy drodze 630, Warszawa – N. Dwór Mazowiecki. Dojazd lini± autobusowa Translud z Warszawy 40 minut.
Dom usytuowany jest na zagospodarowanej, prawie hektarowej działce, zalesionej i przytulonej do lasu. Teren jest dobrze wyposażony: parking, patio, pergola, oczko wodne, ogród z duża liczb± starych nasadzeń Do Wisły 1 km. Obok las, rezerwat przyrody, blisko pola golfowe, korty, ¶cieżka rowerowa.
http://maps.google.pl/maps/ms?vps=1&hl=pl&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=207806716711750779441.0004bcd44bda3977f62b9

Parterowy dom, rozlegle rozbudowany ma:
- pokoje 2, 3 i 4 osobowe,
- łazienki na korytarzu
- pokój herbaciany
- sala kominkowa/seminaryjna
- sala gimnastyczna z zapleczem
- jadalnia ,
- kuchnia
- zaplecze gosp

Zasady w naszym domu to:
- jedzenie wegetariańskie
- zero alkoholu i papierosów oraz innych używek
- bez telewizji, radia i rozmów przez komóry
- hatha joga - fakultatywnie
- karma joga - obligatoryjnie
- chodzenie po domu na bosaka lub w sandałach
- cisza nocna od 22 do 06
- zachowanie standardów ekologicznych
Możliwo¶ci
1. Na zasadach agroturystyki przyjmujemy indywidualne osoby i małe grupy;
2. Organizujemy warsztaty w różnych zakresach, zwłaszcza w zakresie jogi oraz warsztaty rozwoju wewnętrznego – zobacz grafik spotkań;
3. W weekendy przyjmujemy, po uprzednim zgłoszeniu, grupy lub indywidualne osoby na
regeneracje i oczyszczenie;
4. Zielone klasy z autorskim programem nauki prawidłowego żywienia : „ ¶mieciowe jedzenie to obciach”, wizyta w s±siednim rezerwacie przyrody i rozmowa z le¶nikami oraz wprowadzenie do jogi;
5.Samotni ojcowie z dziećmi w celu budowania więzi rodzinnej i ludzkiej znajd± do tego warunki i miejsce;
6. W dużej sali gimnastycznej, z zapleczem i oddzielnym wej¶ciem, możemy przyjmować osoby z s±siedztwa w każdym wieku. na regularne zajęcia;
6. Zapewniamy potrzebny sprzęt do praktyki jogi, ie: maty, koce, bolstery, drabinki etc.;
7. Ela chętnie dzieli się swoimi umiejętno¶ciami gotowania. Na bazie kuchni wegańskiej
( bez glutenu, nabiału itp.) oferuje wspaniałe potrawy.

Zapraszamy do współpracy instruktorów i organizatorów różnych warsztatów


Idea
Naszym celem jest upowszechniania zdrowego sposobu życia . W krótkim czasie stwarzamy warunki rekreacji i czynnego odpoczynku poprzez zdrowe jedzenie i aktywno¶ć fizyczn±. Chcemy pomagać osobom odwiedzaj±cym nas w osi±ganiu zgodno¶ci ze sob± poprzez stwarzanie do tego możliwo¶ci. Proponujemy zależnie od potrzeb różne sposoby, ale głównie stosowanie hata jogi - praktykę asan. Jednakowoż otwarci jeste¶my na prowadzenie innych działań, jak np. warsztaty rozwoju wewnętrznego czy terapie grupowe.
Joga we współczesnym ¶wiecie przechodzi swój dobry okres. Zwłaszcza gdy Jane Fonda od aerobicu przeszła na emeryturę a wynalazca joggingu padł na zawał. Poza granicami Indii, sk±d joga pochodzi, joginów jest więcej niż w Indiach. Zainteresowanie jog± na ¶wiecie przebiega równolegle ze wzrostem zainteresowania w Polsce. Nowa, obecnie obserwowana fala jej popularno¶ci różni się od czasów Beatlesów i ich ezoterycznych poszukiwań. Joga to systematyczna praca nad ciałem w celu rozwoju osobowego poprzez osi±gnięcie harmonii i zgody ciała z duchem. Dostępne jest to teraz dla każdego a nie dla wybranych.
Wierzymy, że joga to nie tylko gimnastyka lecz tez sposób na lepsze, pełniejsze i spokojniejsze życie - że poprzez wzmocnienie ciała można w harmonii wzmocnić dusze. Przez jogę rozumiemy praktykowanie asan oraz ćwiczenia oddechowe z elementami medytacji. Podkre¶lamy pierwszeństwo asan, daj±c prymat fizyczno¶ci nad duchowo¶ci± oraz konieczno¶ć zachowania zasad zdrowego jedzenia
Joga bardzo skrótowo ujmuj±c jest dla nas szansa, że gdy przyjdzie ochota by fikn±ć kozła – zrobimy to bez uszczerbku na zdrowiu.
Nasza działalno¶ć jest programowo areligijna. Uważamy, że jogę można praktykować niezależnie od wiary, pochodzenia i ¶wiatopogl±du. O¶rodek nasz jest domem - miejscem odpoczynku , a nie ¶wi±tyni± z młynkami modlitewnymi i ogniskami.
W naszym domu w Rajszewie, gdzie przez 30 lat tworzyli¶my dom z dusz±, pięknym ogrodem i dobra aura, chcemy stworzyć miejsce, w którym nasi go¶cie czuli by się tak samo dobrze jak my.
Sami, Ela i Leszek, nie jeste¶my mistrzami jogi, raczej jej wiernymi adeptami i beneficjentami. Do¶wiadczyli¶my od lat i nadal do¶wiadczamy jej dobroczynnego działania. Jeste¶my przekonani , że joga ma wiele do zaoferowania współczesnym ludziom i naszej cywilizacji.
Kuchnia w Rajszew House
Preferujemy kuchnię wegańsk± ( bez jajek i mleka) z dodatkiem potraw wegetariańskich. Kuchnia nasza bazuje na owocach, warzywach i ziarnach. Używamy tylko ¶wieżych nie- przetworzonych produktów. Na razie bez atestów bo takich nie ma. Staramy się stosować podstawowe zasady kuchni ajurwedyjskiej oraz zasadę Babci Kazimiery – gotować tylko to co ro¶nie tu i teraz. Stosujemy przyprawy naturalne dobrego pochodzenia, nie stosujemy glutaminianu sodu, białego cukru i soli oraz oczyszczonej m±ki.
Celem diety jest oczyszczenie organizmu i wzmocnienie ciała. Przy jednoczesnym odzyskaniu energii, równowagi i ¶wietnego samopoczucia. . Dzięki temu poprawisz działanie narz±dów wewnętrznych i swój wygl±d.
Poznasz proste programy oczyszczania i podstawowe zasady zdrowego odżywiania.
Można dostosować dietę indywidualnie po ustaleniu z El±.

Chanting
Jeste¶my fanami wspólnego ¶piewania. Spiewanie mantr jest nam bliskie, mimo że nie całkiem rozumiemy o co idzie. Urzeka nas ich prostota, rytm bębenka, dzwoneczki i wibracje dĽwięków. Naszym wzorem jest Kriszna Das – nowojorski Kirtan .

Hatha Joga

W Rajszewie praktyka asan jest tak samo oczywista jak pranajama i medytacje. Asany jednakowoż na pierwszym miejscu. Najchętniej praktykujemy jogę wg. Metody BSK Iyengara. Nie tylko dla stosowanych przezeń pomocy ułatwiaj±cych lecz z powody precyzji i rozbudowanego systemu , choc także Joga Siwanaday budzi nasz± sympatie - bo w asramie w Neyyar Dam, spędzili¶my kiedy¶ najpiękniejsze chwile w Indiach.
Joga z duż± siła oddziałuje na człowieka. Na jego zdrowie i ciało, na umysł i ducha. Daje odprężenie i relaks. Dzięki jodze można zwiększyć sprawno¶ć i pobudzić energie. Wzmocnić siłe fizyczna i duchowa oraz przywrócić równowagę umysłu i ciała. Joga pomaga i wpływa na wzmocnienie koncentracji, pozwala u¶mierzyć ból i pospolite dolegliwo¶ci. Daje odprężenie przez naukę jak relaksować się i pozbywać stresu.

Karma Joga
Realizowanie sie poprzez bezinteresown± prace na rzecz społeczno¶ci, w której się przebywa. Przez to rozumiemy codzienne działanie osób przebywaj±cych w naszym domu na rzecz otoczenia. Z braku lepszych pomysłów idzie tu o sprz±tanie w celu zachowania porz±dku i ładu oraz o pomoc w kuchni i codziennym przygotowaniu domu do zycia ( palenie w kominku, sprz±tanie ¶niegu). Będziemy wdzięczni za wskazówki jak wzbogacać codzienn± karma joge.

Okolica Rajszewa
W okolicy naszej wsi nie ma nic waznego. Radzimy przybywaj±cym by zabrali rower – jest wiele utwardzonych ¶cieżek rowerowych. 2 km od domu jest Rajszew Golf Course i płynie Wisła. Można zabrać własn± wędkę i ewentualnie kije do Norndic Walking. Kije golfowe można wypożyczyć na miejscu i poćwiczyć na Driving Range. Po drugiej stronie drogi jest las gdzie trudno jest się zgubić ale można.

Ekwipunek

Zabierzcie własne ręczniki. Staramy się zapewnić ekwipunek do jogi. Je¶li jednak macie co¶ ulubionego zabierzcie ze soba. Po domu chodzimy w sandałach lub kapciach – pamiętajcie o tym. Ubranie raczej wygodne, sportowe. Internet tylko GSM. Nie mamy jeszcze własnego.
Je¶li macie cos ciekawego – przywieĽcie.

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Jogowe przygotowanie do wyj¶cia na stok. Ferie z jog± 2018!

U progu sezonu narciarskiego przypominamy jakie korzy¶ci przynosi praktyka jogi dla narciarzy. ...

Kiedy mój umysł będzie w pełni elastyczny…?

Można by długo rozpisywać się o elastyczno¶ci ciała – metod na jej osi±gnięcie jest wiele i o ile będziemy systematyczni i konsekwentni osi±gniemy ten cel bez większego wysiłku – wszystko zależy od chęci i nastawienia. Nieco inaczej sprawa wygl±da z najważniejszym narz±dem sprawuj±cym ko...

Jakie cechy powinien mieć idealny nauczyciel jogi?

Według szacunkowych badań w Polsce jest w tej chwili około 800 nauczycieli jogi. Niektórzy z nich zdobyli dyplomy w systemie jogi Iyengara, inni Sivanandy, a jeszcze inni Kundalini czy Ashtangi. Po czym poznać, że mamy do czynienia z dobrym nauczycielem?...

Dzięki ojcu joga trafiła do szkół. Anna Romanowska wspomina ojca, prof. Wiesława Romanowskiego

Praktyka jogi zaczęła rozwijać się w Polsce w latach siedemdziesi±tych. W¶ród jej pionierów był fizjolog prof. Wiesław Romanowski. Pod jego redakcj± ukazała się w 1973 r. ksi±żka pt. "Teoria i metodyka ćwiczeń relaksowo-koncentruj±cych", która stała się dla wielu polskich nauczycieli jogi swego rod...

Ajurwedyjska sztuka równowagi, czyli jak zapobiegać zimowym chorobom

Jesień i zima. Człowiek wyziębiony, pozbawiony słonecznego ciepła i ¶wiatła, staje się podatny na infekcje i zaczyna chorować. Wg ajurwedy oznacza to brak równowagi bioenergetycznej w organizmie. Bo pojęcie choroby jako takiej w tym starożytnym, holistycznym systemie medycznym nie istnieje. ...

Dlaczego jogę mog± praktykować wyznawcy wszystkich religii?

Spotykamy czasem w niektórych mediach dziwne i absurdalne opinie na temat jogi. Wynikaj± one niestety przede wszystkim z podstawowej niewiedzy osób, które nigdy z jog± nie miały do czynienia. Bo joga to nie religia i praktykować mog± j± wszyscy. ...

Kiedy moje nogi będ± w końcu elastyczne?

Mocne oraz elastyczne nogi to też zdrowe nogi - lekkie, sprawne i pewnie st±paj±ce po ziemi. To większa rado¶ć biegania i uprawiania wszelkich innych dyscyplin sportowych - twoich ulubionych. To wreszcie smukłe i zgrabne nogi, zrelaksowane i odprężone. Nie zwlękaj - sięgaj po więcej - również w jodz...

Jej wysoko¶ć cytryna

Królowa pochodzi z południowo-wschodnich Chin. Jej kariera rozkwitła w XVIII wieku, kiedy odkryto, że jest doskonałym remedium na wiele chorób. Dzi¶ cytryna znana jest nie tylko ze swych wła¶ciwo¶ci leczniczych, ale także jako doskonała pomoc w ekologicznym sprz±taniu domu....

10 sposobów na uproszczenie życia

Dzisiejsze tempo życia, szczególnie w dużych miastach jest przyczyn± przewlekłego stresu, przemęczenia i problemów ze zdrowiem. Prostota i minimalizm mog± nam pomóc odnaleĽć równowagę i swój własny slow life. Oto 10 sposobów na uproszczenie życia. ...

Obserwujemy obecnie prawdziwy boom na rozwój osobisty. Z czego on wynika?

Na to i wiele innych pytań odpowiadaj± Karolina i Maciej Szaciłło, eksperci od zdrowego stylu życia, entuzja¶ci ajurwedy i technik medytacyjnych....

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Stycznia 2018
Następne
PW¦CPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
likesoft