JOGA W INDIACH Z AKADEMIĄ ASAN, wiosna 2012
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


JOGA W INDIACH Z AKADEMIĄ ASAN, wiosna 2012 Justyna Wojciechowska, Wiktor Morgulec, Krzysztof Stępień


 

 

Zapraszamy na wyjazd do Indii połączony z praktyką jogi.
 

JOGA W INDIACH Z AKADEMIĄ ASAN, wiosna 2012


Odwiedzimy miejsca związane z jogą i naukami Buddy. Dotrzemy do położonego u podnóża Himalajów, nieopodal źródeł Gangesu- Rishikesh, będziemy praktykować jogę w Dharamsali, odwiedzimy święte Varanasi, różowe miasto Jaipur, Złotą Świątynię Sikhów w Amritsar, jak również klejnot Indii - Taj Mahal.

To tylko niektóre z planowanych atrakcji.

Długość wyjazdu: 21 dni

Trasa: Delhi, Agra, Rishikesh, Varanasi, Sarnat, Jaipur, Amber, Amritsar, Attari, Dharamsala, Delhi

Dzień 2, Przylot / Old Delhi

ObrazekPrzejazd rikszami rowerowymi przez samo serce starego miasta, spacer po głównych bazarach Old Delhi: Chandi Chowk oraz Chawri Bazaar, zwiedzanie: głównej bramy Czerwonego Fortu – Bramy Lahore, największego w Indiach meczetu – Jama Masjid oraz sikhijskiej gurdwary Sis Ganj Sahib

 • Old Delhi - historyczna część stolicy Indii, wiecznie gwarna, chaotyczna, z gęsto zabudowanym labiryntem ulic i uliczek. Kwintesencja typowego miasta na Północy Indii.
   
 • Przejazd rikszami rowerowymi – nie można być w Indiach i nie przejechać się rowerową rikszą. Natomiast przejazd rikszą przez wiecznie zatłoczone bazary pozwala przy okazji podpatrzeć codzienne życie mieszkańców.
   
 • Czerwony Fort i Brama Lahore - Fort był pałacem w stolicy Szacha Dżahana – jednego z mogolskich władców kraju. Jego nazwa pochodzi od koloru ścian tej budowli. Mur obronny ma długość 2.5 km, a jego wysokość waha się w granicach 16m przy rzece, do 33m w stronę miasta. Jest on również symbolem uzyskania niepodległości w 1947 i tym samym uwolnienia się z rąk Wielkiej Brytanii. Obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO
   
 • Bazary: Chandi Chowk oraz Chawri Bazaar – jedne z najpopularniejszych pośród miejscowej społeczności bazarów Old Delhi. Gwarne, kolorowe i szalone ale przez to pozwalające poczuć klimat Delhi.
   
 • Wielki Meczet – Jama Masdżit, zwany też meczetem piątkowym. Jest to główny meczet Delhi i zarazem największa muzułmańska budowla sakralna w Indiach. Obszerny dziedziniec meczetu może pomieścić 25 tysięcy osób.
   
 • Gurdwara Sis Ganj Sahib – jedna z popularniejszych w Delhi (ze względu na swoje położenie) świątyń wyznawców Sikhizmu.


Dzień 3, Agra

Przejazd super szybkim ekspresem Shatabdi do Agry. Zwiedzanie „klejnotu Indii” - Taj Mahal oraz Czerwonego Fortu (Lal Qila), jego fortyfikacji i dziedzińców

 • ObrazekAgra – miasto oddalone o około 3-5h jazdy na południe od Delhi. Niegdysiejsza stolica mogolskiego imperium, słynna za sprawą klejnotu Indii – Taj Mahal.
   
 • Taj Mahal – uznawany za największy pomnik miłości i architektoniczny symbol Indii. Budowla wykonana z białego marmuru jest faktycznie miejscem spoczynku ukochanej żony cesarza Shah Jahana – Mumtaz Mahal. Całość umiejscowiona jest w pięknym parku, nad brzegiem rzeki Jamuny. Obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO
   
 • Czerwony Fort - Agra przez pewien czas była stolicą cesarstwa i tak jak Delhi posiadała ufortyfikowany pałac. Nosi on taką samą nazwę jak fort w Delhi i przypomina go swoim wyglądem. Różnica polega na tym, że Czerwony Fort w Agrze jest zdecydowanie lepiej zachowany, czyniąc go ciekawszym do zwiedzania. Obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO
   
 • Ekspres Shatabdi – jest to indyjska odpowiedź na super-szybkie pociągi jeżdżące po Europie czy Dalekim Wschodzie. Pociągi na trasie z Delhi do Agry pokonują ten dystans w około 3,5 – 4,5h. Ekspres Shatabdi dociera do Agry po niespełna 2h. Wagony są klimatyzowane, posiadają wygodne fotele lotnicze, a na pokładzie serwowane są posiłki wliczone w cenę biletu.


Dzień 4, New Delhi

ObrazekZwiedzanie New Delhi: Mauzoleum Humajuna, hinduistycznej świątyni Laxmi Narayan, Bramy Indii oraz traktu królewskiego (Raj Path), obserwatorium astronomicznego Jantar Mantar. Nocny przejazd pociągiem do Haridwar.

 • New Delhi – faktyczna, administracyjna stolica Republiki Indii. Ta część miasta została zaprojektowana i wybudowana przez Brytyjczyków. Jest reprezentacyjna, czysta, bardziej poukładana. Można powiedzieć że jest przeciwieństwem Old Delhi. Zupełnie jakby dwa światy w jednym mieście.
   
 • Mauzoleum Humajuna – miejsce ostatniego spoczynku Humajuna, władcy Indii z dynastii Wielkich Mogołów. Grobowiec reprezentuje wczesny styl architektury Mogołów, łączący sztukę indyjską z sztuką perską, który ewoluując w późniejszym okresie przyczynił się do stworzenia Tadź Mahal w Agrze.
   
 • Birla Mandir – hinduistyczna świątynia poświęcona bogini Laxmi – jedna z architektonicznych wizytówek Delhi.
   
 • Raj Path i Brama Indii – trakt królewski. Jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic New Delhi. Rozpoczyna się Bramą Indii i kończy pałacem prezydenta republiki, budynkami ministerialnymi oraz gmachem parlamentu.
   
 • Jantar Mantar - obserwatorium astronomiczne wybudowane w 1724 roku przez maharadżę Sawai Jai Singha II. Mieszczą się tam cztery kamienne instrumenty pomiarowe wykonane z czerwonego piaskowca. Jantar Mantar w Delhi jest uważane za najstarsze obserwatorium astronomiczne tego typu na świecie.


Dzień 5, 6, 7 Rishikesh

Praktyka Jogi w czasie 2 dziennych sesji (porannej i wieczornej) w jednym z Asramów na terenie miasta. Poza tym zwiedzanie, czas wolny, relaks.

 • Obrazek

  Rishikesh – dla wyznawców hinduizmu święte miasto i ważne centrum pielgrzymkowe, położone nad Gangesem w pobliżu innych obiektów pielgrzymkowych. Zwane jest też światową stolicą jogi a sama nazwa miasta tłumaczona jest jako miejsce , gdzie medytowali starożytni mędrcy - ryszi. Ulokowało się tutaj wiele aśramów, szkół jogi i innych duchowych praktyk, jest to także ulubione miejsce Sadhu, świętych mężów. Doskonałe miejsce do praktykowania jogi.

* Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wyjazd do Haridwar i spacer wzdłuż Gangesu po świętych ghatach. Obserwacja hinduistycznych obrzędów religijnych prowadzonych na rzeką.

* W zależności od pogody, możliwy będzie też rafting – spływ pontonami po górskiej rzece (zamiennie z wyjazdem do Haridwar, impreza również dodatkowo płatna)


Dzień 8, Przejazd pociągiem do Varanasi

Noc i pół dnia (14 godzin) spędzone w pociągu z Haridwar do Varanasi. Wczesnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu, wolny wieczór nad Gangesem.

 

Dzień 9, Varanasi / Sarnath

ObrazekPrzejazd moto-rikszami do sąsiadującego z Varanasi miasta Sarnath, wizyta w warsztatach tkackich słynnych jedwabi z Benaresu - możliwość zrobienia zakupów, popołudniowy spacer nad Gangesem, po jego słynnych ghatach, uczestnictwo w wieczornej ceremonii Arati – pożegnania bogini Gangi.

 • Sarnath – miejscowość położona 13 kilometrów na wschód od Varanasi. Jedno z czterech najświętszych miejsc buddyzmu, w którym według tradycji Budda Siakjamuni wygłosił swoje pierwsze kazanie na temat "Wprawienia w Ruch Koła Dharmy".
   
 • Varanasi – jedno z najświętszych miast hinduizmu i zarazem jedno z najdłużej stale zamieszkałych miast na ziemi. Leżące nad Gangesem miasto jest celem pielgrzymek milionów wiernych. Jest to również niezwykle ważne miejsce, gdzie dokonuje się kremacji zmarłych, a ich prochy rozrzuca się w świętej rzece. Z całą pewnością Varanasi jest miejsce które koniecznie trzeba odwiedzić w czasie wizyty w Indiach.
   
 • ObrazekCeremonia Arati – w czasie każdego wschodu i zachodu słońca odbywa się specjalna ceremonia witająca i żegnająca boginię Gangę (rzekę Ganges). Jest to niezwykle barwna i podniosła uroczystość w której to kapłani, w oparach kadzideł, przy dźwiękach mantr i dzwonów odprawiają swoje nabożeństwa.
   

Dzień 10, Varanasi

Poranny rejs łodzią po Gangesie - obserwowanie rytualnych ablucji Hindusów o wschodzie słońca (religijne zanurzenia w świętej wodzie mające moc oczyszczania z grzechów), spacer zaułkami starego miasta podglądając codzienne życie mieszkańców jednego z najstarszych miast świata, wolne popołudnie. Wieczorem wyjazd pociągiem do stolicy Radżastanu – Jaipuru.
 

Dzień 11, Jaipur / Amber

ObrazekPrzyjazd w południe do Jaipur - stolicy pustynnego Radżastanu, zwanego też „różowym miastem”. Zwiedzanie Fortu Amber, a po kolacji pokaz tańców folklorystycznych w wykonaniu lokalnego zespołu.
 • Jaipur – „Różowe miasto”, największe miasto Radżastanu, jedno z tzw. „kolorowym miast”. Nazwę zawdzięcza kolorowi elewacji budynków w obrębie starego miasta. Miasto od dawno było siedzibą władzy oraz ważnym przystankiem na handlowym szlaku. Temu zawdzięcza rozwój i bogactwo.
 • Fort Amber – Jeden z najlepiej zachowanych radźpuckich kompleksów budowli obronnych i pałacowych. Położony jest w odległości kilkunastu kilometrów od Jaipuru, w miejscowości Amber. Od około 1037 Amber pełnił rolę stolicy radźputów. Budowa Fortu w obecnym kształcie rozpoczęła się pod koniec XVI wieku na miejscu wcześniejszych struktur obronnych, a jego sukcesywna rozbudowa trwała około 150 lat, do momentu założenia Jaipuru w 1727 przez Jai Singha II.

Dzień 12, Jaipur

Zwiedzanie głównych zabytków Jaipuru: Pałacu Miejskiego, Hava Mahal (Pałacu Wiatrów), Królewskiego Gaitor oraz Tripolia Bazar. Wieczorny wyjazd pociągiem do leżącego w Stanie Punjab miasta Amritsar.

 • ObrazekPałac Miejski - kompleks ogrodów, dziedzińców i budynków pałacowych, przykład połączenia architektury radźpuckiej i mogolskiej. Początki Pałacu Miejskiego sięgają XVIII wieku, ale w XIX, a nawet na początku XX wielu był on systematycznie rozbudowywany. Obiekt łączy w sobie bogate zbory muzealne z ciekawą architekturą.
 • Pałac Wiatrów - (Hava Mahal) pochodzący z 1799, wzniesiony z inicjatywy maharadży Sawai Pratap Singha, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Jaipuru, doskonały przykład architektury radźputów. Budowla, w praktyce składająca się głównie z fasady, została wzniesiona przy jednej z głównych ulic Jaipuru, aby umożliwić damom dworu obserwowanie życia codziennego miasta - w fasadzie budowli znajduje się 953 małych okien.
 • Royal Gaitor – urokliwe i nieco tajemnicze marmurowe cmentarzysko władców Jaipuru. Zachwyca bogactwem zdobień i misternością wykończeń grobowców.
 • Tripolia Bazaar - Jeden z najbardziej gwarnych i popularnych bazarów w obrębie starego miasta. Świetna możliwość podglądania życia mieszkańców.

Dzień 13, Amritsar / Attari

ObrazekZwiedzanie Złotej Świątyni – najświętszego przybytku Sikhów. Wieczorny wyjazd na granicę z Pakistanem do wsi Attari, na barwną ceremonię zamknięcia przejścia granicznego pomiędzy Indiami i Pakistanem.

 • Amritsar - miasto w stanie Pendżab, w pobliżu granicy z Pakistanem. Około 1 mln mieszkańców. W mieście tym znajduje się najważniejszy obiekt kultu Sikhów - Złota Świątynia zwana Darbar Sahib (Dwór Pana) lub Harmandir (Świątynia Boża), w której przechowywany jest oryginał świętej księgi Sikhów. Amritsar dla sikhów jest niczym Mekka dla muzułmanów czy Watykan dla katolików. Miasto zostało założone przez Rama Dasa - czwartego guru sikhów w 1577 r. i stało się głównym celem sikhijskich pielgrzymek.
 • Złota Świątynia – lub bardziej poprawnie „Harimandir Sahib” - główne miejsce kultu i sanktuarium wyznawców sikhizmu w Indiach. Zbudowana w latach 1589-1601 przez Guru Arjuna. Posiada cztery wejścia po każdej ze stron, co ma być symbolem tego, iż jest otwarta dla ludzi ze wszystkich klas społecznych, bez względu na pochodzenie kastowe. Złota Świątynia mieści się na małej wysepce, pośObrazekrodku zbiornika - zwanego amrit-sar (Nektarowe jezioro), połączona jest z lądem za pomocą marmurowej grobli.
 • Ceremonia zamknięcia granicy – W niewielkiej wisi Attari, położonej około 28km na zachód od Amritsaru, na granicy Pakistanu i Indii, codziennie o zachodzie słońca odbywa się barwna ceremonia zamknięcia granicy. W trakcie jej trwania odbywa się uroczysta musztra paradna przy ogromnym aplauzie zgromadzonej publiczności. Niezwykłe przeżycie.

  * w zależności od napięcia pomiędzy Indiami i Pakistanem, ceremonia bywa czasem odwoływana.
   

Dzień 14, Amritsar / Dharamsala

Przejazd autobusem z Amritsar do Dharamsali (około 8 godzin). Zakwaterowanie, wolny wieczór.
 • Dharamsala - miasto w północno-zachodnich Indiach, w stanie Himachal Pradesh, w południowych Himalajach. W pobliżu Dharamśali, w McLeod Ganj, położony jest główny ośrodek tybetańskiej emigracji w Indiach, nazywany niekiedy "Małą Lhasą", który od 1960 roku jest miejscem zamieszkania XIV Dalajlamy i siedzibą Tybetańskiego Rządu na Uchodźstwie.

Dzień 15, 16, 17, 18, 19 Dharamsala

ObrazekPraktyka jogi w Himalayan Iyengar Yoga Centre w Dharamkot. Wizyta w nieodległym McLeod Ganj, siedzibie Dalajlamy oraz Tybetańskiego Rządu na Uchodźctwie. Poza tym zwiedzanie, odpoczynek, czas wolny. Wieczorem 19 dnia, nocny przejazd autobusem do Delhi.
 • McLeod Ganj - niewielka miejscowość położona w pobliżu miasta Dharamsala w indyjskim stanie Himaćal Pradeś, znana przede wszystkim jako miejsce pobytu XIV Dalajlamy. W okresie panowania brytyjskiego McLeod Ganj był jedną z górskich miejscowości wypoczynkowych (tzw. hill stations), w których Anglicy szukali schronienia przed upalnym indyjskim latem. Nazwa miasta pochodzi od Davida McLeoda, ówczesnego gubernatora Pendżabu. W roku 1959, po upadku antychińskiego powstania w Lhasie, Dalajlamie zaoferowano możliwość pobytu w McLeod Ganj, w której zamieszkał wraz z dużą liczbą uchodźców z Tybetu.

Dzień 20, Delhi

Czas wolny na ostatnie zakupy i pożegnanie z Indiami. Późnym wieczorem wyjazd do lotnisko.

Dzień 21, wylot do Polski

Wylot do Polski w godzinach nocnych
Program wyjazdu (wersja opisowa)

Program wyjazdu (wersja skrócona)


PROWADZĄCY:
 

Akademia Asan Obrazek Obrazek Obrazek Justyna Wojciechowska
i Wiktor Morgulec
autorzy pierwszego polskiego multimedialnego podręcznika do nauki jogi
JOGA dla początkujących. START
www.jogadvd.com
ZAPRASZAJĄ!Krzysztof Stępień – podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 21 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 2 lata. Regularnie zagląda do Indii i Nepalu. W samych tylko Indiach spędził ponad pół roku. Od 2008 prowadzi autorskie wyjazdy po tym kraju, jak również po Nepalu i Chinach. Najcudowniejszy – jego zdaniem kraj to - Pakistan, największy sukces - nielegalny wjazd i przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Jest twórcą portalu internetowego www.transAzja.pl – promującego indywidualne podróżowanie po Azji.Cena:

6700 pln +700 USD
przy wpłacie bezzwrotnego zadatku wysokości 1000 pln do 10 grudnia 2011

na konto:
33 1140 2004 0000 3802 6002 6695
Akademia Asan s.c.,
w tytule proszę wpisać: "Karnet na zajęcia jogi INDIE 2012" oraz termin wyjazdu


lub

7700 pln +700 USD
przy wpłacie bezzwrotnego zadatku wysokości 1000 pln po 10 grudnia 2011

na konto:
33 1140 2004 0000 3802 6002 6695
Akademia Asan s.c.,
w tytule proszę wpisać: "Karnet na zajęcia jogi INDIE 2012" oraz termin wyjazdu


Uwaga! decyduje data zaksięgowania wpłaty na naszym koncie prosimy wziąć pod uwagę, że
przelew może iść do kiku dni.

W związku z dużą ilością zgłoszeń kolejność wpłat jest równoznaczna z rezerwacją miejsca.

Cena zawiera: przelot samolotem, transport na miejscu, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, opłaty za wstęp, opłatę wizową, zajęcia jogi.

Uwaga ! W związku ze specyfiką wyjazdu do INDII i jego kosztami na wyjazd ten nie na zniżek z kartą AKademii Asan.

Termin wylotu:

Wylot do Indii : 3 kwietnia 2012
Powrót do Polski : 23 kwietnia 2012
Linie lotnicze: SWISS AIR

 

INFORMACJE: indie@akademiaasan.pl

JEST JESZCZE 5 WOLNYCH MIEJSC

REZERWUJĘ MIEJSCE >>>Obrazek


Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
KURS NAUCZYCIELSKI JOGI INTEGRALNEJ. START WRZESIEŃ 2021!

Trwa rekrutacja na VI Edycję Kursu Nauczycielskiego Jogi Integralnej! Kurs nauczycielski przeznaczony jest dla osób, które pragną zdobyć praktyczne umiejętności i rzetelną wiedzę na temat różnych ścieżek i systemów jogi pod okiem najlepszych w Polsce specjalistów. Zdobyte kwalifikacje i umiejętno...

Kurs Instruktorski Aerial Jogi 25-27 czerwca 2021

KURS INSTRUKTORSKI AERIAL JOGI 25-27.06.2021 Prowadzenie: Anna Ryczek - dyplomowany nauczyciel jogi, aerial jogi, instruktor metody oddechowej Butejki, magister psychologii Miejsce - Joga Żoliborz, ul. Rydygiera 19, Warszawa Termin - 25-27.06.2021 3 dni - 24 godziny nauki Teoria i praktyka na h...

Zakwasownia. Wywiad z Magdaleną i Mikołajem Bator

Zakwasownia to rodzinna manufaktura, produkującą organiczne i ekologiczne zakwasy, kiszonki oraz dania kuchni roślinnej. "Włożyliśmy w naszą manufakturę całe serce. Pracujemy wytrwale, z przyjemnością i entuzjazmem, aby dobrymi, zdrowymi produktami móc podzielić się z innymi" ...

Książką Greenprint - Zielony Ślad, autorstwa Marco Borgesa

24 marca 2021 miała swoją premierę najnowsza książka wydawnictwa Znak - Greenprint (Zielony Ślad) autorstwa Marco Borgesa. Podtytuł brzmi " Jak dzięki zielonej diecie uzdrowić siebie i świat". ...

Aerial Joga - Nowy trend. Rozmowa z Anną Ryczek, prowadzącą Kurs Instruktorski Aerial Jogi

Aerial joga to nowa technika, coraz popularniejsza i dostępna w wielu szkołach jogi w Polsce. Łączy w sobie elementy jogi, stretchingu i pilatesu. Zawiera także elementy tańca w powietrzu. Ćwiczy się nad ziemią, w podwieszonych elastycznych szarfach. Praktykując Aerial jogę możemy pracować z własnym...

Księga kwiatów jadalnych - doskonała lektura i inspiracja na nadchodzącą wiosnę!

Można powiedzieć krótko, parafrazując znane przysłowie: Właściwa książka na właściwym miejscu! Właśnie ukazała się, nakładem Zielonego Wydawnictwa "Księga kwiatów jadalnych" autorstwa Mireille Gayet....

Kurs Nauczycielski Jogi ON-LINE - Przygotowanie do egzaminu 4.05 - 8.06. 2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie jogi ON-LINE przygotowującym do egzaminu kompetencyjnego na Kurs Nauczycielski Jogi Integralnej. Start 4 maja. ...

Lockdown- pomoc prawna dla nauczycieli jogi i szkół jogi

Dynamicznie zmieniające się przepisy i regulacje. Skomplikowane zasady i mnóstwo sprzecznych informacji. Trudno jest prowadzić zajęcia i wyjazdy z jogą w takich okolicznościach. Co wolno a co nie ? Co zrobić w razie kontroli ? Portal joga-joga.pl wraz Kancelarią Dr. Tomasza Strugalskiego przygotowa...

Książka Joga piękna, Marta Kucińska

Marta Kucińska jest certyfikowanym nauczycielem jogi twarzy wg. japońskiej metody Face Yoga Method, joginką, biologiem, projektantką mody oraz konsultantką ajurwedy III stopnia. W swojej książce opisuje i wyjaśnia jak w naturalny sposób dbać o siebie bez ingerencji medycyny estetycznej. ...

KIEŁKI. Naturalny Energetyk.- recenzja książki

"Wiosną, pełną wartości odżywczych i właściwości leczniczych pokrzywę dajemy świniom i kaczkom, a sami sięgamy po ogórek ze szklarni naszpikowany chemią" - to zdanie, które pojawia się już na samym początku książki bardzo zapada w pamięć i uświadamia, że łatwo zapominamy o naturalnych bogactwach na...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Kwietnia 2021
Następne
PWŚCPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
LikeSoft