Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 18 - 24 lipca 2011 KOŻYCZKOWO

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI

Już po raz 11 w Kożyczkowie

18-24 lipca 2011

Jak co roku Wegetariański ¦wiat zaprasza czytelników do O¶rodka Duchowych i Twórczych Stylów Życia w Kożyczkowie na Kaszubach.

Będ± wykłady dotycz±ce wegetarianizmu, zdrowego odżywiania i stylu życia, warsztaty medycyny naturalnej, ćwiczenia jogi, zajęcia z tańca, relaksacje, ogniska, pokazy gotowania i pieczenia chleba, koncerty.

Gotować na festiwalu będzie Stefan Poprawa znany z wielu eko-imprez mistrz kuchni makrobiotycznej wespół z Marcinem Bojarskim, który od kilku lat gotuje ze Stefanem.
Codziennie poprowadz± warsztaty-pokazy makrobiotycznego gotowania.

Na festiwalu odbędzie się 4 dniowy kurs gotowania makrobiotycznego (po 2-3 godziny dziennie w kuchni), gdzie Stefan będzie przekazywał wiedzę, nie tylko teoretyczn±. Uczestnicy będ± mogli brać udział we wspólnym gotowaniu.

Stefan Poprawa poprowadzi też warsztat masażu shiatsu.

W przestrzeni dĽwięku podróżować będziemy ze Stanisławem Olszewskim, uczestniczyć będziemy w k±pielach w gongach, które s± nie tylko wielkim wydarzeniem artystyczno-muzycznym, ale maj± także aspekt leczniczy.

Kundalini Yogę – poprowadzi gospodarz o¶rodka – Marek Apollo Miedziewski. Joga wzmacnia i rozwija na wszystkich poziomach: ciało, umysł, ducha. Uzdrawia system nerwowy i hormonalny, zwiększa pojemno¶ć płuc, pobudza kr±żenie, trenuje i stymuluje umysł. Pozwala odkryć i sięgn±ć po niewykorzystany potencjał, wewnętrzn± moc, któr± wszyscy w sobie mamy.

Jak co roku Jacek Kryg, taoista i mistrz feng shui poprowadzi wykłady dotycz±ce różnych koncepcji zdrowia i choroby popularnych na Wschodzie, szczególnie według Taoistów. Będzie też ważny i fundamentalny w rozumieniu koncepcji Wschodu wykład: Pięć przemian w życiu, a także o chińskiej sztuce czytania z twarzy i miło¶ci w taoizmie jako wehikułu do długiego i szczę¶liwego życia.
Jacek Kryg poprowadzi też poranne i wieczorne ćwiczenia tai chi.

Nowo¶ci± tegorocznego Festiwalu będzie kurs Kryga - Stres cech± naszych czasów. Poniżej omawiane tezy, pytania, stwierdzenia: Denerwowanie się skraca życie; Poznaj samego siebie, poznaj swój stres; Przyczyny stresu; Efekty stresu; Postawy wobec sytuacji stresotwórczych; Drogi uspokajania się; Warunki efektywnej walki ze stresem; Korzy¶ci płyn±ce z zastosowania technik „natychmiast”; Najważniejsze filozofie codziennego życia; Filozofia codziennego oddychania; Filozofia codziennego ruszania się; Proste sposoby na natychmiastowe opanowanie stresu.

Kalinę Wawrzyńsk± zaprosili¶my z warsztatem tanecznym. W tańcu otwierasz się na bogactwo życia, na obfito¶ć ¶wiata – mówi Kalina.

Wykłado-pokazy poprowadzi Katarzyna Kochańska, wła¶cicielka marki Herba Thea, herbathea.pl, która została wybrana najlepsz± herbaciarni± w stolicy głosami widzów TVN Warszawa, oraz Akademii Sztuk Wonnych. Kompozytorka herbat i zapachów, znawczyni herbat, olejków eterycznych, naturalnych przepisów na urodę, kiperka, kompozytorka smaków i zapachów. Poza tym od lat zajmuje się aromaterapi± i aromamarketingiem. Jako dziennikarka i redaktorka promowała wiedzę o herbatach i aromaterapii oraz o naturalnych kosmetykach, ziołach i fitnessie na łamach pism kobiecych.
Aromaterapia jest dziedzin±, której nie da się nigdzie studiować, ponieważ nie istniej± uczelnie o takim kierunku. Jednak jest to wiedza dostępna dzięki profesorowi Władysławowi Brudowi i dr Iwonie Konopackiej-Brud. Jako redaktor w pismach kobiecych Katarzyna współpracowała z państwem Brudami i promowała w ten sposób aromaterapię w Polsce.
W Kożyczkowie codziennie poprowadzi wykłado-pokaz o następuj±cej tematyce: 1) Wstęp do aromaterapii „Obalanie mitów flaszeczk± olejku eterycznego. Jak wiele może aromaterapia?” Niezbędne informacje o aromaterapii wraz z przykładami z życia, bez których nie da się dobrze i bezpiecznie stosować olejków eterycznych. Będzie można przy okazji pow±chać kilkadziesi±t olejków. Odurzaj±ce do¶wiadczenie :)
2. Aromaterapia w gospodarstwie domowym: sprz±tanie, pranie, odstraszanie szkodników, pielęgnacja zwierz±t domowych, nawanianie pomieszczeń zapachami, które np. zwalczaj± bakterie, grzyby, wirusy, czyli: Ty i Twój dom. Jak zaprz±c aromaterapię do pracy?
Zbiór naturalnych przepisów wzbogaconych aromaterapi±, żeby nasze domy oddychały zdrow± energi±. Wypróbujemy na Kożyczkowie. Kto chętny do sprz±tania? ;)
3) Komponowanie aromatycznych herbat "Słodka tajemnica herbaty. Jak zrobić gor±cy prezent?"
Legendy, anegdoty, praktyczne porady, co z czym ł±czyć i jak parzyć wg Herba Thei, najlepszej herbaciarni w stolicy. Wspólnie napijemy się naszych wytworów. Będzie pysznie.
4. Aromaterapia w podróży „Lekka walizka. Jak zabrać sam± esencję?” Sposoby do¶ć kosmiczne, np. mycie zębów truskawk±. Zaskoczę Cię naturalnymi i aromaterapeutycznymi pomysłami na podróż z małym bagażem. Posmarujemy uk±szenia owadów łagodz±cymi olejkami.
5. Domowa produkcja ¶wieczek pachn±cych olejkami „S± rzeczy, których nie da się sknocić. Jak zrobić aromaterapeutyczne ¶wiece?”
Co i jak topić? Jak zniewolić sznurek w pozycji odpowiedniej dla knota? Ile tych olejków dodać? Dlaczego chomikować rolki po papierze toaletowym? Zrobimy ¶wiecę, która będzie nam wspaniale ujemnie jonizować powietrze 6) Zapachy funkcjonalne, np. przeciw zmęczeniu umysłu, przeciw stresowi, na dobry nastrój, na wyciszenie, na dobry sen, na kaca, na dużo energii, na orzeĽwienie itd. „Perfumy na koncentrację i przeciw zmarszczkom, kompres na bezsenno¶ć, kominek otwieraj±cy portfele. Jak zdrowie, uroda i nastrój bior± się z powietrza?”
Stos sposobów wykorzystania olejków eterycznych w różnych formach i do różnych potrzeb. Będziemy komponować przepisy do wytwarzania nastrojów. WeĽ gruby notatnik ;)

Odwiedzimy też Kamienne Kręgi - miejsce mocy. Kręgi kamienne w Węsiorach, odrestaurowane i udostępnione zwiedzaj±cym, zostały zbudowane na tych ziemiach przez jej dawnych mieszkańców, na wiele tysięcy lat przed Chrystusem.
Były niegdy¶, nie tylko miejscem życia plemion, ale też kalendarzem wyznaczaj±cym wschody i zachody słońca w przesilenia letnie i zimowe. Znane s± też ich wła¶ciwo¶ci lecznicze. Szczególnie koj±co wpływaj± na system nerwowy przebywaj±cych tu ludzi i zwierz±t.

Jest także sauna dobra na chłodniejsze wieczory.

Zapewne jeszcze wiele innych atrakcji wzbogaci nasz festiwal.

Otwarta formuła pozwala nam zapraszać artystów i mędroli z różnych bajek. To na razie pocz±tek naszego bogatego programu.

Więcej i na bież±co będziemy stale dopisywać w tym miejscu.

O¶rodek Medytacyjny w Kożyczkowie. Lokalizacja: około 40 km od Gdańska.

Jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc zwi±zanych z kultur± duchow±, eko-wypoczynkiem i wegetarianizmem.

Stworzone, wci±ż rozbudowywane i zarz±dzane przez: Mariolę i Marka Miedziewskich.


Opłata składa się z trzech czynników:

1. Koszt udziału w Festiwalu: 100 zł. (bez względu na ilo¶ć spędzonych dni).
2.Wyżywienie wege z przewag± produktów bio: koszt całodniowego wyżywienia 35 zł./dzień
3. Zakwaterowanie we własnym namiocie z dostępem do łazienki 12 zł/dzień, albo w sali zbiorowej z własnym ¶piworem i karimat± 15 zł/dzień.

Można będzie także zakwaterować się w o¶rodku, albo w okolicznych gospodarstwach - w tym celu należy zgłaszać się wcze¶niej do gospodarza o¶rodka Marka Miedziewskiego tel. 0-58 550 74 28, 0602777202 lub przez stronę o¶rodka.

Je¶li nie zamawiacie kwatery, przyjeżdżacie z własnym dachem nad głow± - namiotem - to na festiwal nie trzeba się zapisywać. Zapraszamy.

Informacja o o¶rodku i jak dojechać:

http://www.kozyczkowo.pl/html/kontakt.htm

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Jak wybrać jogiczny prezent ? Na co zwrócić uwagę ?

Jaki prezent wybrać? Jak ocenić nie znaj±c się na sprzęcie do jogi, co będzie optymalne?...

Kiedy moje nogi będ± w końcu elastyczne?

Mocne oraz elastyczne nogi to też zdrowe nogi - lekkie, sprawne i pewnie st±paj±ce po ziemi. To większa rado¶ć biegania i uprawiania wszelkich innych dyscyplin sportowych - twoich ulubionych. To wreszcie smukłe i zgrabne nogi, zrelaksowane i odprężone. Nie zwlękaj - sięgaj po więcej - również w jodz...

Jej wysoko¶ć cytryna

Królowa pochodzi z południowo-wschodnich Chin. Jej kariera rozkwitła w XVIII wieku, kiedy odkryto, że jest doskonałym remedium na wiele chorób. Dzi¶ cytryna znana jest nie tylko ze swych wła¶ciwo¶ci leczniczych, ale także jako doskonała pomoc w ekologicznym sprz±taniu domu....

10 sposobów na uproszczenie życia

Dzisiejsze tempo życia, szczególnie w dużych miastach jest przyczyn± przewlekłego stresu, przemęczenia i problemów ze zdrowiem. Prostota i minimalizm mog± nam pomóc odnaleĽć równowagę i swój własny slow life. Oto 10 sposobów na uproszczenie życia. ...

Obserwujemy obecnie prawdziwy boom na rozwój osobisty. Z czego on wynika?

Na to i wiele innych pytań odpowiadaj± Karolina i Maciej Szaciłło, eksperci od zdrowego stylu życia, entuzja¶ci ajurwedy i technik medytacyjnych....

Prezydent z kasty niedotykalnych na czele Indii. Aktywnie ćwiczy jogę.

Niedawno opisywali¶my na naszych łamach sylwetkę premiera Indii Narendry Modiego, teraz publikujemy kolejny artykuł z tej serii - dla wszystkich czytelników bliżej zainteresowanych Indiami. ...

Joga w walce z traum±, czyli jak pomóc weteranom

Zespół stresu pourazowego (PTSD) dotyka nawet 10 proc. żołnierzy, którzy brali udział w działaniach bojowych. Szeroko zakrojone badania nad tym, jak pomóc weteranom, którzy cierpi± z tego powodu prowadz± m.in. Amerykanie. Maj± w tej materii pokaĽne do¶wiadczenia, bo na przestrzeni ostatnich lat wiel...

Jak długo muszę się rozci±gać, żeby być w pełni elastycznym?

Rozczaruję Was już na samym pocz±tku tego artykułu, ponieważ muszę uczciwi przyznać, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. ...

Dania gotowe. Czy mog± być zdrowe? Rozmowa z Pawłem Skrzypczakiem, prezesem firmy Primavika

Na sklepowych półkach coraz więcej miejsca zajmuj± różnego rodzaju dania gotowe. Wpisuj± się one w potrzeby współczesnego konsumenta, który żyje szybko. Czy taka wysoko przetworzona żywno¶ć może być zdrowa? Na co zwracać uwagę przy wyborze produktów typu convienience? Rozmowa z Pawłem Skrzypczakiem,...

Joga i medytacja recept± na lepsz± pamięć i orientację

W Polsce na alzheimera choruje ok. 350 tys. ludzi. Trac± pamięć, sprawno¶ć. Uczeni nie potrafi± jeszcze powiedzieć, co jest przyczyn± stopniowej i nieodwracalnej degradacji komórek nerwowych mózgu. Trwaj± intensywne poszukiwania sposobów na opóĽnienie postępów choroby i poprawę komfortu życia pacjen...

  
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
likesoft