22 Henschke Festiwal – wegetarianizm i muzyka.
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


22 Henschke Festiwal – wegetarianizm i muzyka.

  • czwartek, 15 listopada 2012
  • autor: Justyna Moćko
Nie masz pomysłu, jak spędzić najbliższy weekend? (17–18.11.2012) A chcesz go spędzić ciekawie, niepowtarzalnie, inspiruj±co? Zapraszamy do klubu CDQ i Fortu Sokolnickiego na 22 Henschke Festival! Być może odmieni on Twoje życie;-)))
22 Henschke Festival jest niezależn± imprez± w ramach wydarzenia Good food fest czyli niezwykłego, rodzinnego festiwalu kulinarnego, promuj±cego dobre i zdrowe jedzenie. 22 Henschke Festiwal tworzy strefę vege. Promuje wegetariańskie żywienie poprzez pokazy gotowania, wykłady, degustacje, warsztaty, filmy.
Pomysłodawc±, twórc± Henschke Festiwal jest Piotrek Henschke, znany propagator weganizmu i wegetariazmu, kucharz na wielu warsztatach i obozach jogi. Współautor pierwszego na polskim rynku multimedialnego podręcznika gotowania – „Kuchnia Wegetariańska – Cztery Pory Roku” oraz autor Kuchni Wegetariańskiej „W malinowym chru¶niaku". Jest wielkim wielbicielem alternatywnej muzyki rockowej.
 Oto co mówi Piotrek o idei 22 Henschke Festival:
„Pocz±tkowo pomysł był taki, że chcę zorganizować tylko festiwal rockowy i przy okazji promować wegetarianizm. Ale okazało się, że w tym samym czasie w Forcie Sokolnickiego jest Good Food Fest 2012. Organizatorzy wydarzenia dowiedzieli się o naszym pomy¶le i powiedzieli, że skoro jeste¶my festiwalem wegetariańskim to może będziemy odpowiedzialni za czę¶ć wegetariańsk± na ich imprezie. Zgodzili¶my się. Mamy dzięki temu fantastyczne warunki: ¶wietne sale wykładowe, ciepłe pomieszczenia i całe mnóstwo ludzi którym możemy pokazać ¶wiat vege a do których sami pewnie by¶my nie dotarli.
Pocz±tkowo impreza była skierowana do fanów muzyki alternatywnej, którzy chc± posmakować kuchni vege. Kiedy zostali¶my go¶ćmi Good Food Fest 2012 przebudowali¶my nasz± ofertę i skierowali¶my do wszystkich.
Jeste¶my niezależnym Festiwalem. Również finansowo. Nasze bilety obowi±zuj± w sobotę na terenie Fortu oraz w CDQ, gdzie będ± odbywały się koncerty, do nabycia do pi±tku w sklepach Empik a w dzień koncertów w klubie CDQ od godz. 11.00. Na niedzielę bilety można zakupić w Forcie Sokolnickiego czyli w miejscu, gdzie będ± odbywały się wykłady, warsztaty, pokazy.”
 Jak można spędzić sobotę w Forcie Sokolnickiego?
Po lekkim ¶niadanku polecamy udać się na wykład Moniki Ptak „ Medycyna w kuchni, czyli ajurweda dla wszystkich" (godz. 11) , następnie o Suplementach w diecie wegetariańskiej opowie Hanna Stolińska (godz. 12).
Chwila przerwy na zwiedzenie stoisk wystawców, między innymi najstarszej w Warszawie restauracji Vege, restauracji Namaste India, Akademii Asan i innych.
O godz. 14 pokaz kulinarny z degustacj± zaprezentuj± Marcin Szmaciło i Piotr Henschke. Pokaz zapowiada się smakowicie i interesuj±co, gdyż ma tytuł „Kuchnia jogina”
W ¶wiecie wegetarian/wegan ostatnio furorę robi nowy trend witarianizm. Na czym polega witarianizm opowie Marta Murawska.
 O godz. 16 doro¶li będ± mieli zajęcia jogi z Wiktorem Morgulcem z Akademii Asan a w tym czasie jogę dla dzieci poprowadzi Joanna Kołyszko-Tomasik.
 Na koncerty przenosimy się do CDQ na Burakowsk±. Nie jest to daleko, więc schładzaj±cy emocje spacerek na pewno każdemu dobrze zrobi.
A tam od godz. 18 zespoły Lovers In Uniforms, Bad Light District, NeLL i gwiazda wieczoru o godz. 22:00 - Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach
 Ja, muzyka, wegetarianizm – Piotrek Henschke:
„Na pytanie, co było pierwsze w moim życiu wegetarianizm czy muzyka nie potrafię odpowiedzieć. Natomiast teraz wiem, że s± równorzędne pod względem ważno¶ci. Zauważyłem też, że łatwiej zainteresować ludzi muzyk± niż wegetarianizmem. Zaprosiłem akurat te zespoły bo według mnie s± to najlepsze polskie zespoły na scenie alternatywnej. Dla mnie w muzyce najważniejsze jest to, aby poruszała, żeby były w niej autentyczne emocje Te zespoły maj± co¶ takiego mimo, że s± bardzo różne stylistycznie. Sympatyczne jest też to, że kiedy członkowie zespołów dowiedzieli się, że będ± grali na jednej imprezie bardzo się ucieszyli. Bardzo fajnie, że z miejsca jest taka pozytywna, przyjazna energia.
Na plakacie promuj±cym 22 Henschke Festiwal jest mój syn. Bardzo ciekawie rockowo wygl±da i ma co¶ ujmuj±cego w wyrazie twarzy, oczu. Jak wspomniałem, na pocz±tku miał to być festiwal bardziej rockowy, st±d taki pomysł na plakat. Festival ten jest także dla mnie dowodem na to, jak wspaniale działa karma i dobre intencje. Zacz±łem bez niczego i samodzielnie a w całe przedsięwzięcie wł±czyli się wszyscy moi przyjaciele, bez których bym tego nigdy nie dokonał. Szczególnie wdzięczny jestem Gabrysi Mikołajczak która już ponad miesi±c dzień w dzień, zupełnie bezinteresownie angażuje się na 100 % w organizacje naszego 22 HF.
 W niedzielę na 22 Henschke Festiwal będzie
o godz. 12 pokaz kulinarny z degustacj± Malki Kafki "Dlaczego Kafka nie jadł mięsa - Żydzi, Kabała i wegetarianizm"
O godz. 12 Mikołaj Kołyszko opowie o wegetarizmie w subkulturach.
O godz. 13:00 Malka zaproponuje zrobienie pesto z polskich ziół i przypraw.
A od 16 chrupi±c pyszne przek±ski będzie można obejrzeć filmy "Planeat", „Making the Connection”
W tym samym czasie o dobre trawienie wszystkich zjedzonych pyszno¶ci zadba Kasia Markowska z Akademii Asan, która o godz. 16 poprowadzi zajęcia jogi, których tematem przewodnim będ± „Asany poprawiaj±ce trawienie”
 Piotrek o imprezie:
„Na 22 Henschke Festiwal można spędzić cały dzień: poćwiczyć jogę, poje¶ć, posłuchać wykładów, popatrzeć na pokazy gotowania a potem przenie¶ć się na wieczorn± imprezę do CDQ. W niedzielę jeszcze poogl±dać filmy… Za 20 zł na dzień mamy sporo atrakcji;-)
Sk±d się wzięła nazwa? Zastanawiali¶my się, jaka będzie najbardziej przekonuj±ca. Trudno było poł±czyć co¶ rockowego z wegetarianizmem. Zrobili¶my mał± burzę mózgów i kto¶ powiedział: powinno brzmieć jak Heineken festiwal. Kto¶ inny odrzekł, przecież Henschke pisze się bardzo podobnie. No i tak zostało;-) Cyfra 22 wzięła się, żeby¶my nie byli w tyle za innymi festiwalami;-)))
Mieli¶my trudne rozmowy na fb z ortodoksyjnymi weganami na temat naszego uczestnictwa w imprezie, na której s± spotkania promuj±ce kuchnię mięsn±. Moje stanowisko jest takie, że należy być otwartym na rozmowę z wszystkimi. Nie możemy zamykać się tylko w swoim gronie i sztywno trzymać się swoich pogl±dów. Jestem zwolennikiem otwartego dialogu, zawsze i wszędzie będę przekonywał do nie jedzenia mięsa używaj±c rozs±dnych argumentów, a nie rozchwianych emocji. Nie bojkotem, wyzwiskami a tolerancj±, argumentami, współczuciem możemy przekonać innych do swoich racji”
Justyna: 22Henschke Festiwal to również promocja Twojego nazwiska.
Piotrek: Mam nadzieję, że promocja, nie kompromitacja;-)
Justyna: Na pewno promocja;-) Trzymamy kciuki;-)
 Justyna Moćko
Justyna@joga-joga.pl
 Bilety na 22Henschke Festiwal s± do nabycia w Empiku a w dniu festiwalu w CDQ na ul. Burakowskiej.
Więcej informacji o 22Henschke Festiwal na fb
 22 Henschke Festiwal – wegetarianizm i muzyka
Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Niezapomniany Sylwester z jog± 2019 w gronie fantastycznych ludzi!

Zapraszamy do aktywnego spędzenia ostatnich dni starego roku i powitania Nowego Roku 2020 na wyjazdowych warsztatach z jog±. Na jogę dla kręgosłupa do Luboradzy zaprasza Janusz D±browski, do Urli Hania Onifade i Ania Ryczek, która poprowadzi warsztat oddechowy metod± Butejki. Jogę Iyengara poćwiczy...

KURS NAUCZYCIELSKI JOGI INTEGRALNEJ. START CZERWIEC 2020!

Rozpoczynamy rekrutację na III Edycję Kursu Nauczycielskiego Jogi Integralnej! Kurs nauczycielski przeznaczony jest dla osób, które pragn± zdobyć praktyczne umiejętno¶ci i rzeteln± wiedzę na temat różnych ¶cieżek i systemów jogi pod okiem najlepszych w Polsce specjalistów. Zdobyte kwalifikacje i u...

Jaki Nett USA - Międzynarodowy Konwent Jogi 2020. Ceny Specjalne do 31 grudnia

Zapraszamy na Międzynarodowy Konwent Jogi 2020. Go¶ć specjalny - Jaki Nett USA, dyplomowana nauczycielka jogi w tradycji B.K.S. Iyengara z 40-letnim do¶wiadczeniem, posiada stopień Senior I. Do udziału w Konwencie zapraszamy zarówno osoby pocz±tkuj±ce, jak i zaawansowane - do wyboru przygotowali¶m...

Kurs nauczycielski jogi. Szkolenie przygotowawcze. II Edycja Start Styczeń 2020.

Czy my¶lała/e¶ kiedy¶ o tym, aby zostać w przyszło¶ci nauczycielem jogi? Chciałby¶ posiadać takie umiejętno¶ci jak Twój ulubiony nauczyciel i pracować w gronie inspiruj±cych ludzi? Wydaje Ci się, że jest to ciekawe zajęcie i wspaniała ¶cieżka rozwoju, ale masz obawy, że Twoje umiejętno¶ci i wied...

Rozpoznawanie potęgi umysłu poprzez samoobserwację

Życie dla większo¶ci ludzi to trwanie w iluzji własnych my¶li. Rzadko kiedy udaje się wykroczyć poza w±ski, stworzony przez umysł i uwarunkowany przez przeszło¶ć, osobowy sens istnienia. W każdym człowieku istnieje natomiast wymiar istnienia, daleko głębszy niż my¶l. To esencja tego, kim się jest. M...

Mudita Pure. Michał Kiciński opowiada

Nowa polska idea - telefon bez internetu gier i aplikacji. " Każdego dnia jeste¶my przeładowani informacjami i coraz trudniej jest nam znaleĽć wewnętrzny spokój. Jako zespół Mudity wierzymy, że wspaniałe rzeczy dziej± się, gdy jeste¶my w pełni obecni. Ponieważ duże firmy technologiczne d±ż± do pozys...

Jak wpływać na bieg swojego życia

Miło¶ć jest sił± napędow± życia. Sprawia, że jeste¶my szczę¶liwi, że odnajdujemy jego sens. Z jej pomoc± można dokonywać dosłownie cudów, ale z jakiego¶ powodu o niej zapominamy. AlchemiaŻycia.com powstała by przypomnieć, jak miło¶ci± dokonywać tych cudów. Stworzyli¶my przestrzeń dla osób gotowych d...

Kiedy praktyka jogi wychodzi poza matę

Zazwyczaj praktykę jogi zaczynamy od asan. Okazuje się wtedy, że praktyka mniej lub bardziej skomplikowanych pozycji, sprawia, że ciało czuje się stabilnie, pewnie i dobrze. Pozbywamy się dolegliwo¶ci bólowych, ograniczeń spiętych mię¶ni, czy dysfunkcji stawów i możemy naszego ciała używać w bardzie...

Co mi daje dieta wegetariańska?

Dieta wegetariańska ma swoich zagorzałych zwolenników i oponentów. Czę¶ć z nas wci±ż pozostaje przy diecie mięsnej głównie z przyzwyczajenia, tradycji oraz braku wiedzy. Twierdzenia typu "Ludzie od zawsze jedli mięso" do mnie nie przemawiaj±. ...

Medytacja. Od relaksu do o¶wiecenia

Medytacja mówi±c najpro¶ciej to stan wyciszenia umysłu. Można medytować na zajęciach jogi, a nawet spaceruj±c w parku. Wystarczy wyciszyć my¶li – podstawowy przejaw aktywno¶ci umysłu. ...

  
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft