22 Henschke Festiwal – wegetarianizm i muzyka.
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


22 Henschke Festiwal – wegetarianizm i muzyka.

  • czwartek, 15 listopada 2012
  • autor: Justyna Moćko
Nie masz pomysłu, jak spędzić najbliższy weekend? (17–18.11.2012) A chcesz go spędzić ciekawie, niepowtarzalnie, inspiruj±co? Zapraszamy do klubu CDQ i Fortu Sokolnickiego na 22 Henschke Festival! Być może odmieni on Twoje życie;-)))
22 Henschke Festival jest niezależn± imprez± w ramach wydarzenia Good food fest czyli niezwykłego, rodzinnego festiwalu kulinarnego, promuj±cego dobre i zdrowe jedzenie. 22 Henschke Festiwal tworzy strefę vege. Promuje wegetariańskie żywienie poprzez pokazy gotowania, wykłady, degustacje, warsztaty, filmy.
Pomysłodawc±, twórc± Henschke Festiwal jest Piotrek Henschke, znany propagator weganizmu i wegetariazmu, kucharz na wielu warsztatach i obozach jogi. Współautor pierwszego na polskim rynku multimedialnego podręcznika gotowania – „Kuchnia Wegetariańska – Cztery Pory Roku” oraz autor Kuchni Wegetariańskiej „W malinowym chru¶niaku". Jest wielkim wielbicielem alternatywnej muzyki rockowej.
 Oto co mówi Piotrek o idei 22 Henschke Festival:
„Pocz±tkowo pomysł był taki, że chcę zorganizować tylko festiwal rockowy i przy okazji promować wegetarianizm. Ale okazało się, że w tym samym czasie w Forcie Sokolnickiego jest Good Food Fest 2012. Organizatorzy wydarzenia dowiedzieli się o naszym pomy¶le i powiedzieli, że skoro jeste¶my festiwalem wegetariańskim to może będziemy odpowiedzialni za czę¶ć wegetariańsk± na ich imprezie. Zgodzili¶my się. Mamy dzięki temu fantastyczne warunki: ¶wietne sale wykładowe, ciepłe pomieszczenia i całe mnóstwo ludzi którym możemy pokazać ¶wiat vege a do których sami pewnie by¶my nie dotarli.
Pocz±tkowo impreza była skierowana do fanów muzyki alternatywnej, którzy chc± posmakować kuchni vege. Kiedy zostali¶my go¶ćmi Good Food Fest 2012 przebudowali¶my nasz± ofertę i skierowali¶my do wszystkich.
Jeste¶my niezależnym Festiwalem. Również finansowo. Nasze bilety obowi±zuj± w sobotę na terenie Fortu oraz w CDQ, gdzie będ± odbywały się koncerty, do nabycia do pi±tku w sklepach Empik a w dzień koncertów w klubie CDQ od godz. 11.00. Na niedzielę bilety można zakupić w Forcie Sokolnickiego czyli w miejscu, gdzie będ± odbywały się wykłady, warsztaty, pokazy.”
 Jak można spędzić sobotę w Forcie Sokolnickiego?
Po lekkim ¶niadanku polecamy udać się na wykład Moniki Ptak „ Medycyna w kuchni, czyli ajurweda dla wszystkich" (godz. 11) , następnie o Suplementach w diecie wegetariańskiej opowie Hanna Stolińska (godz. 12).
Chwila przerwy na zwiedzenie stoisk wystawców, między innymi najstarszej w Warszawie restauracji Vege, restauracji Namaste India, Akademii Asan i innych.
O godz. 14 pokaz kulinarny z degustacj± zaprezentuj± Marcin Szmaciło i Piotr Henschke. Pokaz zapowiada się smakowicie i interesuj±co, gdyż ma tytuł „Kuchnia jogina”
W ¶wiecie wegetarian/wegan ostatnio furorę robi nowy trend witarianizm. Na czym polega witarianizm opowie Marta Murawska.
 O godz. 16 doro¶li będ± mieli zajęcia jogi z Wiktorem Morgulcem z Akademii Asan a w tym czasie jogę dla dzieci poprowadzi Joanna Kołyszko-Tomasik.
 Na koncerty przenosimy się do CDQ na Burakowsk±. Nie jest to daleko, więc schładzaj±cy emocje spacerek na pewno każdemu dobrze zrobi.
A tam od godz. 18 zespoły Lovers In Uniforms, Bad Light District, NeLL i gwiazda wieczoru o godz. 22:00 - Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach
 Ja, muzyka, wegetarianizm – Piotrek Henschke:
„Na pytanie, co było pierwsze w moim życiu wegetarianizm czy muzyka nie potrafię odpowiedzieć. Natomiast teraz wiem, że s± równorzędne pod względem ważno¶ci. Zauważyłem też, że łatwiej zainteresować ludzi muzyk± niż wegetarianizmem. Zaprosiłem akurat te zespoły bo według mnie s± to najlepsze polskie zespoły na scenie alternatywnej. Dla mnie w muzyce najważniejsze jest to, aby poruszała, żeby były w niej autentyczne emocje Te zespoły maj± co¶ takiego mimo, że s± bardzo różne stylistycznie. Sympatyczne jest też to, że kiedy członkowie zespołów dowiedzieli się, że będ± grali na jednej imprezie bardzo się ucieszyli. Bardzo fajnie, że z miejsca jest taka pozytywna, przyjazna energia.
Na plakacie promuj±cym 22 Henschke Festiwal jest mój syn. Bardzo ciekawie rockowo wygl±da i ma co¶ ujmuj±cego w wyrazie twarzy, oczu. Jak wspomniałem, na pocz±tku miał to być festiwal bardziej rockowy, st±d taki pomysł na plakat. Festival ten jest także dla mnie dowodem na to, jak wspaniale działa karma i dobre intencje. Zacz±łem bez niczego i samodzielnie a w całe przedsięwzięcie wł±czyli się wszyscy moi przyjaciele, bez których bym tego nigdy nie dokonał. Szczególnie wdzięczny jestem Gabrysi Mikołajczak która już ponad miesi±c dzień w dzień, zupełnie bezinteresownie angażuje się na 100 % w organizacje naszego 22 HF.
 W niedzielę na 22 Henschke Festiwal będzie
o godz. 12 pokaz kulinarny z degustacj± Malki Kafki "Dlaczego Kafka nie jadł mięsa - Żydzi, Kabała i wegetarianizm"
O godz. 12 Mikołaj Kołyszko opowie o wegetarizmie w subkulturach.
O godz. 13:00 Malka zaproponuje zrobienie pesto z polskich ziół i przypraw.
A od 16 chrupi±c pyszne przek±ski będzie można obejrzeć filmy "Planeat", „Making the Connection”
W tym samym czasie o dobre trawienie wszystkich zjedzonych pyszno¶ci zadba Kasia Markowska z Akademii Asan, która o godz. 16 poprowadzi zajęcia jogi, których tematem przewodnim będ± „Asany poprawiaj±ce trawienie”
 Piotrek o imprezie:
„Na 22 Henschke Festiwal można spędzić cały dzień: poćwiczyć jogę, poje¶ć, posłuchać wykładów, popatrzeć na pokazy gotowania a potem przenie¶ć się na wieczorn± imprezę do CDQ. W niedzielę jeszcze poogl±dać filmy… Za 20 zł na dzień mamy sporo atrakcji;-)
Sk±d się wzięła nazwa? Zastanawiali¶my się, jaka będzie najbardziej przekonuj±ca. Trudno było poł±czyć co¶ rockowego z wegetarianizmem. Zrobili¶my mał± burzę mózgów i kto¶ powiedział: powinno brzmieć jak Heineken festiwal. Kto¶ inny odrzekł, przecież Henschke pisze się bardzo podobnie. No i tak zostało;-) Cyfra 22 wzięła się, żeby¶my nie byli w tyle za innymi festiwalami;-)))
Mieli¶my trudne rozmowy na fb z ortodoksyjnymi weganami na temat naszego uczestnictwa w imprezie, na której s± spotkania promuj±ce kuchnię mięsn±. Moje stanowisko jest takie, że należy być otwartym na rozmowę z wszystkimi. Nie możemy zamykać się tylko w swoim gronie i sztywno trzymać się swoich pogl±dów. Jestem zwolennikiem otwartego dialogu, zawsze i wszędzie będę przekonywał do nie jedzenia mięsa używaj±c rozs±dnych argumentów, a nie rozchwianych emocji. Nie bojkotem, wyzwiskami a tolerancj±, argumentami, współczuciem możemy przekonać innych do swoich racji”
Justyna: 22Henschke Festiwal to również promocja Twojego nazwiska.
Piotrek: Mam nadzieję, że promocja, nie kompromitacja;-)
Justyna: Na pewno promocja;-) Trzymamy kciuki;-)
 Justyna Moćko
Justyna@joga-joga.pl
 Bilety na 22Henschke Festiwal s± do nabycia w Empiku a w dniu festiwalu w CDQ na ul. Burakowskiej.
Więcej informacji o 22Henschke Festiwal na fb
 22 Henschke Festiwal – wegetarianizm i muzyka
Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
KURS NAUCZYCIELSKI JOGI INTEGRALNEJ

Rozpoczynamy zapisy na II Edycję ! Kurs nauczycielski przeznaczony jest dla osób, które pragn± zdobyć praktyczne umiejętno¶ci i rzeteln± wiedzę na temat różnych ¶cieżek i systemów jogi pod okiem najlepszych w Polsce specjalistów. Zdobyte kwalifikacje i umiejętno¶ci oraz końcowy certyfikat uprawnia...

„Pyt” – duński sposób na stres

Co to jest szczę¶cie? To pytanie godne filozofów. Jogin odpowie, że trzeba przestrzegać jamów i nijamów; buddysta opowie o zaletach medytacji transcendentalnej. Czytelnicy poradników z kolei powołaj± się na duński sposób tworzenia przyjemnej atmosfery, czyli "hygge". Okazuje się jednak, że Duńczycy ...

Tajemnice „mię¶nia duszy”

Psoas, czyli "mięsień duszy". Jego nazwa brzmi jak zaklęcie. Okazuje się, że ma niezwykł±, choć nie tajemn±, bo zbadan± przez naukowców moc. Gdy się j± odkryje i zadba o psoas, łatwiej będzie zapanować nad zdrowiem ciała i emocji. O tym, jak ważny jest psoas, wiedz± jogini, psychoterapeuci i ci, któ...

Porz±dek w domu i w życiu

Posiadanie w domu tylko i wył±cznie rzeczy, które sprawiaj± nam rado¶ć. Fajnie brzmi, prawda? To jak to zrobić? Zen naucza, że minimalizm wnętrza i czysto¶ć miejsca, w którym żyjemy, wpływaj± na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne oraz znajduj± odzwierciedlenie we wszystkich naszych działaniac...

Kurs nauczycielski jogi. Szkolenie przygotowawcze.

Czy my¶lała/e¶ kiedy¶ o tym, aby zostać w przyszło¶ci nauczycielem jogi? Chciałby¶ posiadać takie umiejętno¶ci jak Twój ulubiony nauczyciel i pracować w gronie inspiruj±cych ludzi? Wydaje Ci się, że jest to ciekawe zajęcie i wspaniała ¶cieżka rozwoju, ale masz obawy, że Twoje umiejętno¶ci i wied...

Jaki Nett w Polsce - fotorelacja z Międzynarodowego Konwentu Jogi 2019

Za nami intensywny weekend jogowy ze wspaniał± nauczycielk± z USA - Jaki Nett, wieloletni± uczennic± B.K.S. Iynegra, w stopniu nauczycielskim Senior I. Konwent zgromadził 250 entuzjastów jogi z całej Polski i z zagranicy. Dzięki wspaniałym, zaangażowanym uczestnikom Jaki Nett wyjechała zachwycona. S...

Bos± stop± przez zimę

Stopy zwracaj± nasz± uwagę wła¶ciwie głównie latem, kiedy chcemy założyć sandałki lub klapki. Latem często też chodzimy boso po plażowym piasku, le¶nej trawie czy ziemi. Dbamy o stopy w sensie estetycznym. Zim± wkładamy na nie grube skarpety i zapominamy o ich istnieniu. Tymczasem w medycynie Wschod...

Joga to nie wy¶cig ani zawody na najlepiej wygl±daj±c± asanę.

Zwolenników jogi przybywa wprost proporcjonalnie do stereotypów powstaj±cych na jej temat. Mój ulubiony i zarazem najczę¶ciej powtarzany, to poczucie, że zanim skorzysta się z zajęć jogi, trzeba już co¶ na ten temat wiedzieć, umieć, wcze¶niej się przygotować, rozci±gn±ć, i¶ć najpierw na stretching i...

Joga na receptę

Ro¶nie popularno¶ć jogi w ¶rodowisku medycznym na ¶wiecie. Jej dobroczynny wpływ na pacjentów docenili m.in. brytyjscy medycy, którzy wzięli udział w po¶więconej jodze konferencji zorganizowanej w Londynie w dniach 15-17 lutego. Lekarze, którzy poznali móc jogi, chc± j± przepisywać na receptę. ...

Joga na co dzień z premierem Indii

"Joga to podarek Indii dla całego ¶wiata. Niesie ze sob± zdrowie, dobrostan i pokój. Ł±czy w szczę¶ciu odległe od siebie narody" – mówił Narendra Modi. "Mój dzień rozpoczyna się od jogi. Ma dobroczynne wpływ na mój umysł i ciało". Je¶li kto¶ chce go na¶ladować, wystarczy poszukać w sieci klipó...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Kwietnia 2019
Następne
PW¦CPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft