22 Henschke Festiwal – wegetarianizm i muzyka.
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


22 Henschke Festiwal – wegetarianizm i muzyka.

  • czwartek, 15 listopada 2012
  • autor: Justyna Moćko
Nie masz pomysłu, jak spędzić najbliższy weekend? (17–18.11.2012) A chcesz go spędzić ciekawie, niepowtarzalnie, inspiruj±co? Zapraszamy do klubu CDQ i Fortu Sokolnickiego na 22 Henschke Festival! Być może odmieni on Twoje życie;-)))
22 Henschke Festival jest niezależn± imprez± w ramach wydarzenia Good food fest czyli niezwykłego, rodzinnego festiwalu kulinarnego, promuj±cego dobre i zdrowe jedzenie. 22 Henschke Festiwal tworzy strefę vege. Promuje wegetariańskie żywienie poprzez pokazy gotowania, wykłady, degustacje, warsztaty, filmy.
Pomysłodawc±, twórc± Henschke Festiwal jest Piotrek Henschke, znany propagator weganizmu i wegetariazmu, kucharz na wielu warsztatach i obozach jogi. Współautor pierwszego na polskim rynku multimedialnego podręcznika gotowania – „Kuchnia Wegetariańska – Cztery Pory Roku” oraz autor Kuchni Wegetariańskiej „W malinowym chru¶niaku". Jest wielkim wielbicielem alternatywnej muzyki rockowej.
 Oto co mówi Piotrek o idei 22 Henschke Festival:
„Pocz±tkowo pomysł był taki, że chcę zorganizować tylko festiwal rockowy i przy okazji promować wegetarianizm. Ale okazało się, że w tym samym czasie w Forcie Sokolnickiego jest Good Food Fest 2012. Organizatorzy wydarzenia dowiedzieli się o naszym pomy¶le i powiedzieli, że skoro jeste¶my festiwalem wegetariańskim to może będziemy odpowiedzialni za czę¶ć wegetariańsk± na ich imprezie. Zgodzili¶my się. Mamy dzięki temu fantastyczne warunki: ¶wietne sale wykładowe, ciepłe pomieszczenia i całe mnóstwo ludzi którym możemy pokazać ¶wiat vege a do których sami pewnie by¶my nie dotarli.
Pocz±tkowo impreza była skierowana do fanów muzyki alternatywnej, którzy chc± posmakować kuchni vege. Kiedy zostali¶my go¶ćmi Good Food Fest 2012 przebudowali¶my nasz± ofertę i skierowali¶my do wszystkich.
Jeste¶my niezależnym Festiwalem. Również finansowo. Nasze bilety obowi±zuj± w sobotę na terenie Fortu oraz w CDQ, gdzie będ± odbywały się koncerty, do nabycia do pi±tku w sklepach Empik a w dzień koncertów w klubie CDQ od godz. 11.00. Na niedzielę bilety można zakupić w Forcie Sokolnickiego czyli w miejscu, gdzie będ± odbywały się wykłady, warsztaty, pokazy.”
 Jak można spędzić sobotę w Forcie Sokolnickiego?
Po lekkim ¶niadanku polecamy udać się na wykład Moniki Ptak „ Medycyna w kuchni, czyli ajurweda dla wszystkich" (godz. 11) , następnie o Suplementach w diecie wegetariańskiej opowie Hanna Stolińska (godz. 12).
Chwila przerwy na zwiedzenie stoisk wystawców, między innymi najstarszej w Warszawie restauracji Vege, restauracji Namaste India, Akademii Asan i innych.
O godz. 14 pokaz kulinarny z degustacj± zaprezentuj± Marcin Szmaciło i Piotr Henschke. Pokaz zapowiada się smakowicie i interesuj±co, gdyż ma tytuł „Kuchnia jogina”
W ¶wiecie wegetarian/wegan ostatnio furorę robi nowy trend witarianizm. Na czym polega witarianizm opowie Marta Murawska.
 O godz. 16 doro¶li będ± mieli zajęcia jogi z Wiktorem Morgulcem z Akademii Asan a w tym czasie jogę dla dzieci poprowadzi Joanna Kołyszko-Tomasik.
 Na koncerty przenosimy się do CDQ na Burakowsk±. Nie jest to daleko, więc schładzaj±cy emocje spacerek na pewno każdemu dobrze zrobi.
A tam od godz. 18 zespoły Lovers In Uniforms, Bad Light District, NeLL i gwiazda wieczoru o godz. 22:00 - Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach
 Ja, muzyka, wegetarianizm – Piotrek Henschke:
„Na pytanie, co było pierwsze w moim życiu wegetarianizm czy muzyka nie potrafię odpowiedzieć. Natomiast teraz wiem, że s± równorzędne pod względem ważno¶ci. Zauważyłem też, że łatwiej zainteresować ludzi muzyk± niż wegetarianizmem. Zaprosiłem akurat te zespoły bo według mnie s± to najlepsze polskie zespoły na scenie alternatywnej. Dla mnie w muzyce najważniejsze jest to, aby poruszała, żeby były w niej autentyczne emocje Te zespoły maj± co¶ takiego mimo, że s± bardzo różne stylistycznie. Sympatyczne jest też to, że kiedy członkowie zespołów dowiedzieli się, że będ± grali na jednej imprezie bardzo się ucieszyli. Bardzo fajnie, że z miejsca jest taka pozytywna, przyjazna energia.
Na plakacie promuj±cym 22 Henschke Festiwal jest mój syn. Bardzo ciekawie rockowo wygl±da i ma co¶ ujmuj±cego w wyrazie twarzy, oczu. Jak wspomniałem, na pocz±tku miał to być festiwal bardziej rockowy, st±d taki pomysł na plakat. Festival ten jest także dla mnie dowodem na to, jak wspaniale działa karma i dobre intencje. Zacz±łem bez niczego i samodzielnie a w całe przedsięwzięcie wł±czyli się wszyscy moi przyjaciele, bez których bym tego nigdy nie dokonał. Szczególnie wdzięczny jestem Gabrysi Mikołajczak która już ponad miesi±c dzień w dzień, zupełnie bezinteresownie angażuje się na 100 % w organizacje naszego 22 HF.
 W niedzielę na 22 Henschke Festiwal będzie
o godz. 12 pokaz kulinarny z degustacj± Malki Kafki "Dlaczego Kafka nie jadł mięsa - Żydzi, Kabała i wegetarianizm"
O godz. 12 Mikołaj Kołyszko opowie o wegetarizmie w subkulturach.
O godz. 13:00 Malka zaproponuje zrobienie pesto z polskich ziół i przypraw.
A od 16 chrupi±c pyszne przek±ski będzie można obejrzeć filmy "Planeat", „Making the Connection”
W tym samym czasie o dobre trawienie wszystkich zjedzonych pyszno¶ci zadba Kasia Markowska z Akademii Asan, która o godz. 16 poprowadzi zajęcia jogi, których tematem przewodnim będ± „Asany poprawiaj±ce trawienie”
 Piotrek o imprezie:
„Na 22 Henschke Festiwal można spędzić cały dzień: poćwiczyć jogę, poje¶ć, posłuchać wykładów, popatrzeć na pokazy gotowania a potem przenie¶ć się na wieczorn± imprezę do CDQ. W niedzielę jeszcze poogl±dać filmy… Za 20 zł na dzień mamy sporo atrakcji;-)
Sk±d się wzięła nazwa? Zastanawiali¶my się, jaka będzie najbardziej przekonuj±ca. Trudno było poł±czyć co¶ rockowego z wegetarianizmem. Zrobili¶my mał± burzę mózgów i kto¶ powiedział: powinno brzmieć jak Heineken festiwal. Kto¶ inny odrzekł, przecież Henschke pisze się bardzo podobnie. No i tak zostało;-) Cyfra 22 wzięła się, żeby¶my nie byli w tyle za innymi festiwalami;-)))
Mieli¶my trudne rozmowy na fb z ortodoksyjnymi weganami na temat naszego uczestnictwa w imprezie, na której s± spotkania promuj±ce kuchnię mięsn±. Moje stanowisko jest takie, że należy być otwartym na rozmowę z wszystkimi. Nie możemy zamykać się tylko w swoim gronie i sztywno trzymać się swoich pogl±dów. Jestem zwolennikiem otwartego dialogu, zawsze i wszędzie będę przekonywał do nie jedzenia mięsa używaj±c rozs±dnych argumentów, a nie rozchwianych emocji. Nie bojkotem, wyzwiskami a tolerancj±, argumentami, współczuciem możemy przekonać innych do swoich racji”
Justyna: 22Henschke Festiwal to również promocja Twojego nazwiska.
Piotrek: Mam nadzieję, że promocja, nie kompromitacja;-)
Justyna: Na pewno promocja;-) Trzymamy kciuki;-)
 Justyna Moćko
Justyna@joga-joga.pl
 Bilety na 22Henschke Festiwal s± do nabycia w Empiku a w dniu festiwalu w CDQ na ul. Burakowskiej.
Więcej informacji o 22Henschke Festiwal na fb
 22 Henschke Festiwal – wegetarianizm i muzyka
Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Joga na receptę

Ro¶nie popularno¶ć jogi w ¶rodowisku medycznym na ¶wiecie. Jej dobroczynny wpływ na pacjentów docenili m.in. brytyjscy medycy, którzy wzięli udział w po¶więconej jodze konferencji zorganizowanej w Londynie w dniach 15-17 lutego. Lekarze, którzy poznali móc jogi, chc± j± przepisywać na receptę. ...

Jaki Nett USA - Międzynarodowy Konwent Jogi 2019, Ceny Specjalne tylko do 20 lutego!

Zapraszamy na Międzynarodowy Konwent Jogi 2019. Go¶ć specjalny - Jaki Nett USA, dyplomowana nauczycielka jogi w tradycji B.K.S. Iyengara z 40-letnim do¶wiadczeniem, posiada stopień Senior I. Do udziału w Konwencie zapraszamy zarówno osoby pocz±tkuj±ce, jak i zaawansowane - do wyboru przygotowali¶my...

Joga na co dzień z premierem Indii

"Joga to podarek Indii dla całego ¶wiata. Niesie ze sob± zdrowie, dobrostan i pokój. Ł±czy w szczę¶ciu odległe od siebie narody" – mówił Narendra Modi. "Mój dzień rozpoczyna się od jogi. Ma dobroczynne wpływ na mój umysł i ciało". Je¶li kto¶ chce go na¶ladować, wystarczy poszukać w sieci klipó...

KURS NAUCZYCIELSKI JOGI INTEGRALNEJ

Rozpoczynamy zapisy na II Edycję ! Kurs nauczycielski przeznaczony jest dla osób, które pragn± zdobyć praktyczne umiejętno¶ci i rzeteln± wiedzę na temat różnych ¶cieżek i systemów jogi pod okiem najlepszych w Polsce specjalistów. Zdobyte kwalifikacje i umiejętno¶ci oraz końcowy certyfikat uprawnia...

Uwolnij swoj± miednicę, a reszta sama się ułoży. O praktyce skłonów do przodu.

Miednica stanowi poł±czenie kręgosłupa z kończynami dolnymi i jest "po¶rednikiem" w przenoszeniu ciężaru tułowia na nogi. Ponadto zadaniem miednicy i przyczepionych do niej mię¶ni jest utrzymanie górnej czę¶ci ciała w prawidłowej pozycji – dotyczy to pionowego ustawienia kręgosłupa w trakcie s...

Hotel Mazowsze Medi Spa w Ustroniu. Zdrowo, kameralnie i aktywnie

Mazowsze Medi SPA to kameralne, luksusowe miejsce położone w atrakcyjnym turystycznie Ustroniu nad rzek± Wisł± u stóp gór Równica i Czantoria przeplecionych szeregiem szlaków spacerowych, idealne dla osób pragn±cych spokoju, chc±cych wypocz±ć w pełnym tego słowa znaczeniu jak i tych, którzy szukaj± ...

WIOSENNE EKOCUDA JUŻ WKRÓTCE W TRZECH MIASTACH!

Eko to nie moda, to styl życia, który wybiera coraz więcej Polaków. O tym, w jak szybkim tempie rozwijaj± się Ekocuda, ¶wiadczy rosn±ca z roku na rok frekwencja, przybywa uczestników, a także wystawców. Coraz czę¶ciej decydujemy się na produkty wolne od chemii i dodatkowych substancji, zwracaj±c uwa...

Giganci futbolu na macie. Joga wzmacnia i uelastycznia

Barczy¶ci faceci w ochraniaczach i kaskach. Wygl±daj± jakby byli zakuci w zbroje. Zawodnicy futbol amerykańskiego musz± wykazać się sił± i zwinno¶ci±. S± bardzo narażeni na kontuzje, bo to sport kontaktowy. Żeby się lepiej poczuć, ci olbrzymi ćwicz± jogę. Opiekunowie zawodników z NFL po konsultacjac...

Zen we wnętrzach

Prostota, minimalizm i harmonia to główne filary stylu zen w architekturze. Nie oznacza to jednak, że w pomieszczeniach nie ma mebli i wszystkie ¶ciany s± białe. Aby urz±dzić wnętrze inspirowane stylem zen wystarczy kierować się kilkoma zasadami. Oto one. ...

Dwa tygodnie na jogę

Dwa tygodnie na zdrowie. Wprowadzaj±c jedn± mał± zmianę w swoim tygodniowym planie i wpisuj±c tam jogę, możesz sprawić, że zmieni się całe twoje życie. SprawdĽ i przekonaj się sam. 10 rzeczy, które możesz odnotować, ćwicz±c jogę każdego dnia, przez dwa tygodnie. ...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Lutego 2019
Następne
PW¦CPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft