Warto przeczytać: "Lecznicza głodówka", Giennadij Małachow.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Warto przeczytać: "Lecznicza głodówka", Giennadij Małachow.

wtorek, 13 stycznia 2015

Paulina Szpargała

O co konkretnie chodzi w głodówkach? W jaki sposób należy je przeprowadzać, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić? Kto może, a kto nie powinien stosować tej formy naturalnej terapii? Dlaczego poszcząc zaledwie jeden dzień w każdym tygodniu, możemy stale cieszyć się zdrowiem i tryskać energią, a nie przyjmując pokarmu przez wiele dni, nasze zmysły wyostrzają się do granic możliwości?

" jest formą naturalnej terapii, zaliczanej do najskuteczniejszych i najbardziej nieszkodliwych, pod warunkiem prawidłowego stosowania."

Pod samym pojęciem "głodówki" autor rozumie: "dobrowolną rezygnację człowieka z przyjmowania wszelkiego pożywienia, a w szczególnych przypadkach również wody, na określony czas, w celu oczyszczenia organizmu, uwolnienia się od choroby lub doskonalenia duchowego."

Definicję tę rozwija szczegółowo w pierwszej części publikacji, opisując teorię głodówki - jej dzieje od czasów najdawniejszych, aż po współczesność. Wiele uwagi poświęca również procesom zachodzącym w organizmie człowieka podczas głodówki - zarówno na poziomie czysto fizycznym jak i energetycznym.

, uwzględniając swoją wagę i wiek, mając na uwadze rytmy biologiczne, które w określonych dniach i porach roku sprzyjają głodówce szczególnie.

Autor podzielił się szczegółami istotnymi w przeprowadzaniu głodówki, łącznie z okresem przygotowującym do niej oraz czasem wychodzenia z głodówki i odżywiania regeneracyjnego, z których każdy z nas może skorzystać lub zadecydować, aby lepiej z nich nie korzystać ;-).

Pomimo, iż wg G. Małachowa "głodówka jest najskuteczniejszym środkiem w leczeniu wielu dolegliwości", to w wielu chorobach i sytuacjach nie powinno się jej stosować. Zupełnie wykluczyć powinny ją i w czasie karmienia, osoby borykające się z: zaawansowanym nowotworem złośliwym przy braku aktywności fizycznej, zaawansowaną postacią złośliwych chorób krwi, rozlanych chorób tkanki łącznej, chorobami psychoneurologicznymi w stadium zaawansowanym; z rozległymi procesami ropnymi organów wewnętrznych.

"Większość ludzi stale choruje lub jest bliska choroby, ponieważ próbuje przetworzyć ogromne ilości pożywienia zjadanego w nadmiarze. Po zakończeniu głodówki można w sposób łatwy i szybki przywrócić właściwe trawienie. Przyjmijcie zasadę, że nie jecie po godzinie 16. Jeśli będziecie jej przestrzegać, będziecie mieli zdrowy . Rano będziecie się czuli wypoczęci. Wasz organizm będzie się w sposób naturalny sam oczyszczał, a warstwa tłuszczowa dojdzie do normy."

Choć zaproponowany zapewniającego dobre trawienie nie należy do najłatwiejszych do wprowadzenia w życie, korzyści jakie możemy odnieść wskutek zmian, mogą mieć niebagatelne znaczenie dla poprawy naszego zdrowia i samopoczucia. Różnorodność przedstawionych faktów i poglądów dotyczących głodówki uzupełniona opisami doświadczeń samego autora oraz jego pacjentów, czyni z tej poręcznej książki, małe kompendium wiedzy, zarówno o teorii jak i praktyce leczniczych głodówek, o których warto wiedzieć więcej.

Warto przeczytać: , Giennadij Małachow.

Paulina Szpargała
paulina@joga-joga.pl
<<< sprawdź szeroki wybór pomocy do jogi >>>
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Styl Życia
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi