Książka "Jogasutry i Jogabhaszja. Klasyczna joga indyjska" znów w sprzedaży!
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Książka "Jogasutry i Jogabhaszja. Klasyczna joga indyjska" znów w sprzedaży!

niedziela, 4 maja 2014

Jogasutry to najstarszy zachowany traktat o filozofii jogi, podstawa i źródło wszystkich późniejszych tekstów na temat wyższego stanu świadomości, nirwany. Znajomość traktatu, jako ważnego źródła kulturowego umożliwia zrozumienie sensu filozofii jogi i praktyk jogistycznych. Lektura tekstów sprawi, że jaśniejsze staną się powiązania między światem i pojedynczą duszą, praktyką i kształtowaniem świadomości.

Filozofia jogi - nowa interpretacja

Jogasutry i Jogabhaszja - klasyczne teksty jogi, podstawa filozoficznego przesłania tego, czym w ogóle jest joga. Najstarszy zachowany traktat jogi to trudna lektura, ale absolutna podstawa, dla każdego Jogina. W książce "Jogasutry i Jogabhaszja. Klasyczna joga indyjska" poza tłumaczeniem oryginalnych tekstów sanskryckich, czytelnicy znajdą również obszerny komentarz Leona Cyborana, niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie filozofii jogi.

Książka "Jogasutry i Jogabhaszja Klasyczna joga indyjska", odsłaniająca przed czytelnikiem tajemnice filozofii jogi, to przede wszystkim tłumaczenie oryginalnych tekstów Jogasutr oraz Jogabhaszji (komentarz do Jogasutr).
Dodatkowo publikacja została uzupełniona o słownik, który uwzględnia wszystkie istotne terminy stosowane również w praktyce jogi. Nieocenioną częścią książki jest obszerny komentarz do traktatu, przedstawienie i wprowadzenie do filozofii Jogasutr przygotowane przez Leona Cyborana.

Autor dokonał śmiałej i oryginalnej interpretacji Jogasutr, która pod wieloma względami przełamuje stereotyp wielowiekowej tradycji indyjskiej oraz rozumienia Jogasutr zapoczątkowany i utrwalony przez Jogabhaszję. Ta nowa interpretacja, będąca wynikiem wieloletniej i bardzo wnikliwej analizy traktatu jogi, częściowo podważa tradycyjne rozumienie terminu "purusza", który w jodze oznacza najwyższą rzeczywistość - Absolut i cel jogi. Dotyczy ona również innych ważnych kwestii, jak choćby definicji samej jogi!

Tę książkę należy przeczytać, aby poznać istoty filozoficznego przesłania jogi, jako pewnej sztuki życia i myślenia.

Do kupienia w księgarni PWN

***

Leon Cyboran (1928-1977) wybitny polski indolog. Studiował filozofię i indologię na Uniwersytecie Wrocławskim(1948-1952) oraz indologię na Uniwersytecie Warszawskim (1958-1963). W 1972 roku rozpoczął pracę dydaktyczną na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego), a w 1973 roku także na KUL w Lublinie. Na obu uczelniach prowadził wykłady i seminaria, na których analizowane były oryginalne teksty filozofii indyjskiej w sanskrycie. Tragiczne wydarzenia z 3 czerwca 1977 roku przerwały jego obiecującą karierę naukową i nie pozwoliły mu dokończyć pracy nad wieloma publikacjami z dziedziny indyjskiej filozofii.

informacja wydawcy.

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Styl Życia
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi