Wege w kwardans - książka dla entuzjastów kuchni roślinnej
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Wege w kwardans - książka dla entuzjastów kuchni roślinnej

czwartek, 24 stycznia 2019

Ewa Majerska

Nakładem wydawnictwa Septem, ukazała się niedawno książka " Wege w kwadrans" autorstwa znanej propagatorki kuchni roślinnej Katarzyny Gubały. Książka zawiera 125 przepisów, których niewątpliwą zaletą i wyróżnikiem jest łatwość w przygotowaniu i krótki czas przyrządzania. Składniki potraw są tak dobrane, żeby nie trzeba było sięgać bo egzotyczne, trudne do zdobycia przyprawy i produkty. Wszystkie przepisy zostały przyporządkowane do pór roku, aby w gotowaniu wykorzystywać bogactwo sezonowych roślin, w okresach gdy mają najwięcej wartości odżywczych.

Autorka opatrzyła książkę bogatym i inspirującym wstępem, w którym w rozprawia się z wieloma mylnymi teoriami na temat kuchni roślinnej. Doradza jak i co kupować, jak tworzyć w pełni zbilansowane posiłki i zachęca do eksperymentowania i radosnej twórczości w kuchni. Podaje sposoby na zastosowanie pewnych trików kulinarnych ułatwiających gotowanie oraz doradza jakich zamienników "niezdrowych" składników diety tradycyjnej możemy poszukać w kuchni roślinnej.

Książka opatrzona jest mnóstwem radosnych zdjęć, które powstawały u autorki w kuchni podczas pisania książki. Każdy przepis jest także udokumentowany autentycznym zdjęciem opisywanej potrawy.

"Wege w kwadrans" - to książka napisana z pasją, prostotą i radością.

Z całkowitym przekonaniem polecamy te pozycję zarówno początkującym entuzjastom kuchni roślinnej , jak i osobom z większym doświadczeniem- będzie pysznie! Ewa Majerska

ZAMÓW KSIĄŻKĘ TUTAJ

Kilka porad od Kasi Gubały

Chcesz być wege, ale nie wiesz, od czego zacząć?

Macie ochotę spróbować kuchni wegańskiej, ale nie wiecie, jak zacząć? Najlepiej przestawiać się stopniowo, krok po kroku. I przygotować się na to, że każda zmiana budzi emocje: od radości po strach i zwątpienie. Nie poddawajcie się. Razem to ogarniemy.

W ostatnich latach sporo się zmieniło — można mówić o spopularyzowaniu i odczarowaniu, przynajmniej w pewnym stopniu, diety wegańskiej. Wciąż jednak istnieje wiele mitów i wątpliwości co do jej praktycznego stosowania.

Kaprys to czy potrzeba

Zewsząd słychać, że to chwilowy kaprys, bardzo drogi, trudny do wytrzymania sposób żywienia. Życzliwi znajomi opowiadają historie o kimś, kto nie jadł mięsa i zachorował, lub straszą niedoborami i nieodwracalnym

spustoszeniem w organizmie i portfelu. Bo przecież te wegańskie produkty kosztują majątek. I gdzie ich szukać? A w ogóle to są ohydne i niesmaczne. I co to za moda, że teraz wszyscy muszą jeść bez glutenu i bez mięsa, jak te panie z telewizji…

Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z dietą roślinną, rozpocznijcie od stopniowego zmieniania nawyków:

  • • przyjrzyjcie się zawartości swojej lodówki i spiżarni;
  • • przyjrzyjcie się menu w lokalach, w których jadacie;
  • • na początek wyznaczcie jeden dzień w tygodniu, który będzie całkiem bez mięsa;
  • • przypomnijcie sobie ulubione przekąski kupowane na szybko poza domem.

Zadajcie sobie też kilka prostych, ale ważnych pytań:

  • • Co mogę zrobić już dziś, a na które zmiany jeszcze przyjdzie czas?
  • • Gdzie będzie mi najłatwiej spróbować nowych dań?
  • • Wolę na początek gotować samodzielnie czy zacznę od jedzenia dań roślinnych na mieście? (Zróbcie listę miejsc vege friendly w Waszym mieście).
  • • Kto będzie mi w byciu wege pomagał, a kto przeszkadzał? (Zróbcie listę osób vege friendly).
  • • Czy będę wiedzieć, jak przyrządzić curry z dyni, kotlet z buraka i hummus? (Oddychajcie głęboko, z tej książki wszystkiego się dowiecie).
  • • Czy sernik z tofu będzie zjadliwy, a ukochane latte da się zrobić inaczej niż z tradycyjnym mlekiem — czy muszę zapomnieć o ulubionych smakach? (Patrzcie dział BAZA).

Najłatwiej zacząć od spróbowania nowych potraw w restauracjach wegetariańskich lub wegańskich albo w tych, które podają dania i mięsne, i roślinne. Być może macie wśród znajomych wegan, którzy poczęstują Was swoimi specjałami — albo zwykłą zupą ogórkową, którą można zrobić bez użycia rosołu, kostek i śmietany, a mimo to jest aromatyczna i pożywna. A może prostszym sposobem będzie zacząć od zamienienia porannych kanapek z wędliną na zdrowe musli z napojem roślinnym, owocami, pestkami dyni i słonecznika? Wybierzcie sami.

Zostań wege — dobra kampania

Najtrudniejsze w byciu na diecie roślinnej jest radzenie sobie z powszechnymi stereotypami i "dobrymi radami", o które nikt nie prosi. Samo komponowanie dań, zakupy, a także gotowanie są tak łatwe, że podoła im nawet dziecko. Dla tych, którzy chcieliby spróbować diety wegańskiej, a nie wiedzą, od czego zacząć, fundacja Viva! stworzyła specjalny program i kampanię "Zostań wege na 30 dni", której mam przyjemność być koordynatorem. Wystarczy wejść na stronę www.zostanwege.pl i zostawić swój adres mailowy. Od tego momentu przez 30 dni będziecie zupełnie za darmo otrzymywać przepisy, porady i informacje o kuchni roślinnej.

To proste, wystarczy zacząć

Dania wegańskie czasami w ogóle nie wymagają gotowania, można je przyrządzać ze składników dostępnych w każdym warzywniaku, dużym lub małym sklepie, dopasowywać do pory roku, własnych zachcianek i preferencji smakowych — a wszystko to mieć w przystępnej cenie i dosłownie w kwadrans! Więcej o tym, jak komponować dania wegańskie, przeczytacie na dalszych stronach tej książki.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ TUTAJ



Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Kuchnia
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi