Gdzie na wege piknik?
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Gdzie na wege piknik, ¶niadanie na trawie lub targ ¶niadaniowy?

  • ¶roda, 5 sierpnia 2015
  • opracował: Redakcja
Lato to czas szczególnie sprzyjaj±cy imprezom plenerowym, piknikom i smakowitym ¶niadanio-obiado-kolacjom na ¶wieżym powietrzu. Z rodzin±, ze znajomymi, z nieznajomymi, psem i kotem - korzystaj±c z weekendu, można rozpocz±ć dzień ¶niadaniem innym niż zwykle, wypełnionym bogactwem nowych smaków, różnorodno¶ci± regionalnych lub orientalnych specjałów, a przede wszystkim ciepł± atmosfer± wspólnych spotkań, których wybrane propozycje prezentujemy. :-)
Propozycje wg porz±dku alfabetycznego miast:
Bytom
Bytomska Wegańska Kuchnia Społeczna Vol. 3
23 sierpnia w godzinach 15:00 - 18:00
Wegańska spotkanie – próbowanie nowych, ro¶linnych smaków w ramach Kuchni Społecznej - każdy go¶ć przynosi własne wegańskie danie, za które w zamian może próbować smakołyków innych go¶ci. Je¶li nie masz czasu gotować, możesz „wykupić się” za 10 zł (doro¶li) b±dĽ 5 zł (dzieci, młodzież oraz emeryci) i zasmakować w kulinarnej różnorodno¶ci.
Pieni±dze przekazane będ± na działalno¶ć charytatywn± Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz ToTu cafe Kanaan.
Podczas spotkania również Book-Swap – wymiana ksi±żek. :)
ŁódĽ
FIT BAAZAR vol. 2
Wege Festiwal foodtruckowy
16 sierpnia w godzinach 11:00 – 20:00
Piotrkowska 217
wege piknik 
Druga edycja Fit Bazaru i największego zlotu Food Trucków z wegańskim i wegetariańskim jedzeniem.
Wege Festiwal foodtruckowy - Największy w kraju zlot foodtrucków z jedzeniem wegetariańskim. Bezmięsne burgery, dania obiadowe oraz desery. Specjalnie na t± okazję zjad± się foodtrucki, restauracje oraz blogerzy z różnych miast. Będzie można spróbować wegetariańskich oraz wegańskich specjałów kuchni polskiej, meksykańskiej czy arabskiej. Z pewno¶ci± nie zabraknie hummusu w wielu odmianach.
Organizatorzy przygotowali 4 strefy tematyczne:
• Wege Festiwal czyli foodtrucki, restauracje oraz blogerzy. Mobilna gastronomia w najlepszym wydaniu i w wersji bezmięsnej.
• Strefa Sport: Tu swoje miejsce znajd± miło¶nicy aktywnego stylu życia. Kluby fitness, siłownie, szkoły tańca, trenerzy i dietetycy będ± przez cały dzień do dyspozycji naszych go¶ci.
• „Miasteczko rowerowe” czyli wszystko dla rowerowych entuzjastów. Naprawiamy, znakujemy, myjemy i malujemy. Bezpieczeństwo to podstawa, ale warto zainwestować też w niebanalny wygl±d roweru i odpowiednie dodatki.
• Strefa Moda, która udowodni wszystkim, że sportowe stroje i dodatki wcale nie musz± być nudne! Znajdziecie tu najmodniejsze ubrania sportowe i designerskie gadżety.
¦niadanie na trawie
8 sierpnia, godz. 11:00, Park Centralny
wege piknik
¦niadanie na Trawie - wydarzenie promuj±ce odpowiedzialn± konsumpcję w Olsztynie. W jego trakcie będzie okazja, aby skosztować lokalnych pyszno¶ci na ¶wieżym powietrzu.
Do relaksu na trawie organizatorzy zapraszaj± również najmłodszych, dla których będ± przygotowane stoiska animacyjne - kolorowe tatuaże, chusta animacyjna i balony.
Do zaangażowania się w akcję, zachęca się lokalnych blogerów/blogerki. Jeżeli chcieliby¶cie wł±czyć się w to wydarzenie, kontakt pod adresem: kontakt@eserpionier.eu
Warszawa
Od 2 do 30 sierpnia, od godz. 11.00
Hocki Klocki / nad Wisł± Bulwar Flotylli Wi¶lanej
wege piknik
Co dwa tygodnie w Hockach Klockach odbywa się wielka wegańska uczta! Aromatyczne hummusy, kremowe zupy, pyszne ciacha i orzeĽwiaj±ce lemoniady... a to jeszcze nie wszystko. Również targi mody, koncerty oraz warsztaty. Podczas każdego pikniku czekać będ± na Was inne atrakcje.
Całodzienny relaks nad Wisł±, zajęcia sportowe, pokazy gotowania, sety djskie, koncerty i najlepsze jedzenie! Wstęp wolny!
Piknikowanie rozpoczynamy już o godzinie 11:00, a o smaczne ¶niadanie, obiad i kolację podczas całodziennej rekreacji zadbaj± reprezentanci najlepszych wegetariańskich i wegańskich restauracji oraz niezależnych inicjatyw kuchennych.
Zapraszaj±: Hocki Klocki i Hensche Festival
Wielki finał Wege Pikników w Hocki Klocki
5 wrze¶nia od godz. 11.00 - wstęp wolny
wege piknik
 
Henschke Festival to coroczne wydarzenie kulinarno-muzyczne promuj±ce weganizm, zdrowy styl życia oraz polsk± muzykę alternatywn±. W czę¶ci kulinarnej festiwalu będzie można wzi±ć udział w pokazach gotowania, warsztatach, tematycznych wykładach oraz vege targowisku.
25 HF to starannie dobrany line-up najnowszych dokonań muzycznych z kręgów muzyki alternatywnej. Podczas całego festiwalu trwać będzie Wege Targowisko.
Program:
Pokaz gotowania Maciej Szaciłło
Warsztaty gotowania pt. „Zdrowo i sezonowo” z redakcj± magazynu „Slowly Veggie” – Katarzyna Gubała i Mirela Batog. Warsztatom towarzyszyć będ± konkursy z nagrodami.
Wykład Darka Gzyry - "Wolno¶ć bycia dobrym. O tym jak nie być czę¶ci± krzywdz±cego systemu"
Wykład Mikołaja Kołyszko - "Animal Liberation Front - idee, kontrowersje, historia"
Koncerty: Zimowa, Wilga, Caren Coltrane Crusade, BRUNO SCHULZ, Hatifnats, The Spouds
Joga - Joanna Kołyszko Shakti. Szkoła jogi
Trening Biegowy - Run Vegan Team
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!
 
9 sierpnia 2015
w godzinach 12:00 – 18:00
ISKRA, Pole Mokotowskie
wege piknik 
Wege Piknik Warszawski, czyli wszystko czego wegetariańska i wegańska dusza zapragnie. Wychodzimy naprzeciw i zapraszamy na różnorodne potrawy w specjalnej strefie WEGE. Stawiamy na ¶wieżo¶ć, różnorodno¶ć i sprawdzonych wystawców! A w¶ród nich między innymi:
Waffle Bar / Warsaw Potato / Niewinne Zachcianki - Bistro Cafe Winiarnia , VEGA Warszawa / Ohh Crepe / Vege Kiosk / La Tomatina
Animacje dla dzieci zapewnia Polla
Warsztaty wnętrzarskie Proforma - Wojciech Mebluje
Darmowe zajęcia jogi na godzinę 12:00 prowadzi Basia Baczkura
@zapisy piknikwarszawski@gmail.com - trzeba mieć swoj± matę).
Piknik Wrocławski
8 sierpnia, godz. 11.00
Wyspa Słodowa
piknik wroclaw 
Wrocławski Bazar Smakoszy
Browar Mieszczański, w każd± niedzielę, w godz. 10.00-16.00
bazar smakoszy 


Choć ¶niadanie zje¶ć warto na każdej trawie, w ramach organizowanych w całym kraju spotkań, rado¶ci± ¶wiadomego jedzenia można dzielić się w szerszym gronie miło¶ników zdrowych, naturalnych smaków.

Gdzie zje¶ć „¦niadanie na trawie”?

(Ponieważ zamieszczone linki dotycz± wydarzeń, które w większo¶ci miały już miejsce, warto na bież±co sprawdzać strony lokalnych organizatorów w interesuj±cym nas mie¶cie, ponieważ przez czas wakacji spotkania maj± przeważnie charakter cykliczny.)
wege piknik
Elbl±g
Chorzów
Gdańsk
Katowice
Kielce
Kraków: Park Jordana oraz ul. Wielicka
Ostrowiec
Radom

30 sierpnia, godz. 11.00-18.00, Galeria Słoneczna
joga i sniadanie
joga i sniadanie
 wege piknik

Targ ¶niadaniowy
(nie tylko w plenerze i nie tylko wege/ wstęp wolny)
 wege piknik
Kraków
w każd± sobotę i niedzielę
9.00-16.00 w dawnym dworcu Kraków Główny

Poznań
w każdy weekend do końca wrze¶nia
w godz. 9.00 – 16.00

sobota: Park Kasprowicza
niedziela: Park Wodziczki
Warszawa
SOBOTY - Żoliborz, Powi¶le
NIEDZIELE - Wola, Mokotów i Ursynów
Wrocław
Plac Nowy Targ
na czas wakacji targ jest zawieszony

Je¶li chcesz podzielić się informacj± o podobnych inicjatywach organizowanych w Twojej okolicy - daj znać: paulina@joga-joga.pl

Opr. P.Sz.
 
Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Sztuka życia. Medytacja Vipassana - Oby wszystkie istoty były szczę¶liwe!

To nieistotne kim jeste¶, czym się zajmujesz, w co wierzysz, a komu nie ufasz. W każdym z nas jest spokój i harmonia pozwalaj±ca na szczę¶liwe życie w zgodzie ze sob± i z innymi ludĽmi. Furtka do ogrodu wyzwolenia opatrzona jest jedynie mentaln± tabliczk± – UWAGA! ¦WIADOMO¦Ć – której pra...

Joga z krzesłem. Cenna lektura dla każdego jogina.

Ksi±żki do jogi dziel± się na dwa rodzaje. Takie, które ładnie wygl±daj± na półce i takie, z których można w praktyce korzystać. Ksi±żki na półkę, to albo zawiłe próby tłumaczenia teoretycznego, czym jest joga, albo kolorowe nie do końca udane podręczniki do nauki asan, z których nie sposób się czeg...

Wdzięczno¶ć kluczem do szczę¶cia

W dzień silni i przebojowi. Wieczorami przeżuwamy stres (albo on przeżuwa nas). Rano, zanim otworzymy oczy, umysł już podsuwa milion spraw, które trzeba załatwić w ci±gu dnia. Z tyłu głowy co¶ szepcze: "nie zd±żysz!". Jak sobie z tym radzić? Sposobów jest wiele, a jednym z nich, i to całkiem skute...

Kanon literatury jogicznej w sklepie JOGA-JOGA.PL

Najnowsze wydanie "biblii jogi" czyli ksi±żka "¦wiatło Jogi" B.K.S. Iyengara, poszerzone i wzbogacone o płytę dvd z filmem biograficznym o życiu Mistrza. Polecamy także " Pranajama, sztuka oddychania w jodzie" B.K.S.Iyengara a także "Joga doskonała dla kobiet" Gitty S. Iyengar. Pozycje obowi±zkowe w...

Wytrzę¶ to! TRE® pomaga uwolnić się od stresu.

Proste ćwiczenia, które robi± co¶ dziwnego z ciałem. Sesja TRE® mnie zaskoczyła, choć mniej więcej wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Po krótkiej rozgrzewce ciało zaczyna samoistnie drgać. Potem przyszło ukojenie. Dowód na to, że ciało pamięta to, czego nie pamięta umysł, który nosi w sobi...

3 mikstury ziołowe, pomocne przy stanach zapalnych gardła.

Jesień to czas wzmożonej podatno¶ci na przeziębienia i grypę. Je¶li odczuwamy pierwsze symptomy, warto wesprzeć organizm w powrocie do równowagi, naturalnymi ¶rodkami. Po ziołowe mieszanki, warto sięgać wtedy, kiedy czujemy, że czosnek, cytryna, imbir, miód i pierzyna mog± być niewystarczaj±ce, np. ...

Dlaczego nie robię postępów w mojej praktyce jogi...

Jogin wie, że w wyniku wykonywania asan przede wszystkim zdobywa zdrowie. Jest to cenny nabytek zdobywany ciężk± prac±, stan zupełnej równowagi ciała, umysłu i ducha. Tak więc nie chodzi o akrobatyczne wykonanie asany, wykraczaj±ce poza granice swoich możliwo¶ci, lecz o stał±, żarliw± praktykę, poł±...

Dzięgiel le¶ny, i inne skarby z ł±k do zebrania w paĽdzierniku.

PaĽdziernik, to czas zbioru nie tylko dojrzałych i pełnych witamin, owoców głogu, dzikiej róży czy tarniny, ale także pożytecznego dzięgla le¶nego, którego wła¶ciwo¶ci mog± być pomocne na różne dolegliwo¶ci. ...

Sztuka i joga id± ze sob± w parze. Niezwykłe sesje w muzeach.

Muzealna sala pełna adeptów jogi, którzy praktykuj± asany i pranajamę otoczeni działami sztuki? To nie fantazja. Coraz więcej renomowanych muzeów na ¶wiecie organizuje tego typu wydarzenia. Po sesji wypełnionej asanami można wzi±ć udział w medytacji, a potem zwiedzić w małej, kameralnej grupie ekspo...

Top 6 asan, które pomog± Ci utrzymać formę po lecie.

Czas letni to okres, w którym słońce sprawia, że mamy więcej energii i motywacji do działania. Bardziej dbamy o swoj± odsłonięt± skórę i ciało. Mamy więcej czasu i okazji do tego, aby aktywnie spędzać czas. Co zrobić, aby nie stracić formy po lecie i cieszyć się wysokim poziomem energii przez cały r...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Listopada 2018
Następne
PW¦CPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft