Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Gdzie na wege piknik, ¶niadanie na trawie lub targ ¶niadaniowy?

  • ¶roda, 5 sierpnia 2015
  • opracował: Redakcja
Lato to czas szczególnie sprzyjaj±cy imprezom plenerowym, piknikom i smakowitym ¶niadanio-obiado-kolacjom na ¶wieżym powietrzu. Z rodzin±, ze znajomymi, z nieznajomymi, psem i kotem - korzystaj±c z weekendu, można rozpocz±ć dzień ¶niadaniem innym niż zwykle, wypełnionym bogactwem nowych smaków, różnorodno¶ci± regionalnych lub orientalnych specjałów, a przede wszystkim ciepł± atmosfer± wspólnych spotkań, których wybrane propozycje prezentujemy. :-)
Propozycje wg porz±dku alfabetycznego miast:
Bytom
Bytomska Wegańska Kuchnia Społeczna Vol. 3
23 sierpnia w godzinach 15:00 - 18:00
Wegańska spotkanie – próbowanie nowych, ro¶linnych smaków w ramach Kuchni Społecznej - każdy go¶ć przynosi własne wegańskie danie, za które w zamian może próbować smakołyków innych go¶ci. Je¶li nie masz czasu gotować, możesz „wykupić się” za 10 zł (doro¶li) b±dĽ 5 zł (dzieci, młodzież oraz emeryci) i zasmakować w kulinarnej różnorodno¶ci.
Pieni±dze przekazane będ± na działalno¶ć charytatywn± Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz ToTu cafe Kanaan.
Podczas spotkania również Book-Swap – wymiana ksi±żek. :)
ŁódĽ
FIT BAAZAR vol. 2
Wege Festiwal foodtruckowy
16 sierpnia w godzinach 11:00 – 20:00
Piotrkowska 217
wege piknik 
Druga edycja Fit Bazaru i największego zlotu Food Trucków z wegańskim i wegetariańskim jedzeniem.
Wege Festiwal foodtruckowy - Największy w kraju zlot foodtrucków z jedzeniem wegetariańskim. Bezmięsne burgery, dania obiadowe oraz desery. Specjalnie na t± okazję zjad± się foodtrucki, restauracje oraz blogerzy z różnych miast. Będzie można spróbować wegetariańskich oraz wegańskich specjałów kuchni polskiej, meksykańskiej czy arabskiej. Z pewno¶ci± nie zabraknie hummusu w wielu odmianach.
Organizatorzy przygotowali 4 strefy tematyczne:
• Wege Festiwal czyli foodtrucki, restauracje oraz blogerzy. Mobilna gastronomia w najlepszym wydaniu i w wersji bezmięsnej.
• Strefa Sport: Tu swoje miejsce znajd± miło¶nicy aktywnego stylu życia. Kluby fitness, siłownie, szkoły tańca, trenerzy i dietetycy będ± przez cały dzień do dyspozycji naszych go¶ci.
• „Miasteczko rowerowe” czyli wszystko dla rowerowych entuzjastów. Naprawiamy, znakujemy, myjemy i malujemy. Bezpieczeństwo to podstawa, ale warto zainwestować też w niebanalny wygl±d roweru i odpowiednie dodatki.
• Strefa Moda, która udowodni wszystkim, że sportowe stroje i dodatki wcale nie musz± być nudne! Znajdziecie tu najmodniejsze ubrania sportowe i designerskie gadżety.
¦niadanie na trawie
8 sierpnia, godz. 11:00, Park Centralny
wege piknik
¦niadanie na Trawie - wydarzenie promuj±ce odpowiedzialn± konsumpcję w Olsztynie. W jego trakcie będzie okazja, aby skosztować lokalnych pyszno¶ci na ¶wieżym powietrzu.
Do relaksu na trawie organizatorzy zapraszaj± również najmłodszych, dla których będ± przygotowane stoiska animacyjne - kolorowe tatuaże, chusta animacyjna i balony.
Do zaangażowania się w akcję, zachęca się lokalnych blogerów/blogerki. Jeżeli chcieliby¶cie wł±czyć się w to wydarzenie, kontakt pod adresem: kontakt@eserpionier.eu
Warszawa
Od 2 do 30 sierpnia, od godz. 11.00
Hocki Klocki / nad Wisł± Bulwar Flotylli Wi¶lanej
wege piknik
Co dwa tygodnie w Hockach Klockach odbywa się wielka wegańska uczta! Aromatyczne hummusy, kremowe zupy, pyszne ciacha i orzeĽwiaj±ce lemoniady... a to jeszcze nie wszystko. Również targi mody, koncerty oraz warsztaty. Podczas każdego pikniku czekać będ± na Was inne atrakcje.
Całodzienny relaks nad Wisł±, zajęcia sportowe, pokazy gotowania, sety djskie, koncerty i najlepsze jedzenie! Wstęp wolny!
Piknikowanie rozpoczynamy już o godzinie 11:00, a o smaczne ¶niadanie, obiad i kolację podczas całodziennej rekreacji zadbaj± reprezentanci najlepszych wegetariańskich i wegańskich restauracji oraz niezależnych inicjatyw kuchennych.
Zapraszaj±: Hocki Klocki i Hensche Festival
Wielki finał Wege Pikników w Hocki Klocki
5 wrze¶nia od godz. 11.00 - wstęp wolny
wege piknik
 
Henschke Festival to coroczne wydarzenie kulinarno-muzyczne promuj±ce weganizm, zdrowy styl życia oraz polsk± muzykę alternatywn±. W czę¶ci kulinarnej festiwalu będzie można wzi±ć udział w pokazach gotowania, warsztatach, tematycznych wykładach oraz vege targowisku.
25 HF to starannie dobrany line-up najnowszych dokonań muzycznych z kręgów muzyki alternatywnej. Podczas całego festiwalu trwać będzie Wege Targowisko.
Program:
Pokaz gotowania Maciej Szaciłło
Warsztaty gotowania pt. „Zdrowo i sezonowo” z redakcj± magazynu „Slowly Veggie” – Katarzyna Gubała i Mirela Batog. Warsztatom towarzyszyć będ± konkursy z nagrodami.
Wykład Darka Gzyry - "Wolno¶ć bycia dobrym. O tym jak nie być czę¶ci± krzywdz±cego systemu"
Wykład Mikołaja Kołyszko - "Animal Liberation Front - idee, kontrowersje, historia"
Koncerty: Zimowa, Wilga, Caren Coltrane Crusade, BRUNO SCHULZ, Hatifnats, The Spouds
Joga - Joanna Kołyszko Shakti. Szkoła jogi
Trening Biegowy - Run Vegan Team
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!
 
9 sierpnia 2015
w godzinach 12:00 – 18:00
ISKRA, Pole Mokotowskie
wege piknik 
Wege Piknik Warszawski, czyli wszystko czego wegetariańska i wegańska dusza zapragnie. Wychodzimy naprzeciw i zapraszamy na różnorodne potrawy w specjalnej strefie WEGE. Stawiamy na ¶wieżo¶ć, różnorodno¶ć i sprawdzonych wystawców! A w¶ród nich między innymi:
Waffle Bar / Warsaw Potato / Niewinne Zachcianki - Bistro Cafe Winiarnia , VEGA Warszawa / Ohh Crepe / Vege Kiosk / La Tomatina
Animacje dla dzieci zapewnia Polla
Warsztaty wnętrzarskie Proforma - Wojciech Mebluje
Darmowe zajęcia jogi na godzinę 12:00 prowadzi Basia Baczkura
@zapisy piknikwarszawski@gmail.com - trzeba mieć swoj± matę).
Piknik Wrocławski
8 sierpnia, godz. 11.00
Wyspa Słodowa
piknik wroclaw 
Wrocławski Bazar Smakoszy
Browar Mieszczański, w każd± niedzielę, w godz. 10.00-16.00
bazar smakoszy 


Choć ¶niadanie zje¶ć warto na każdej trawie, w ramach organizowanych w całym kraju spotkań, rado¶ci± ¶wiadomego jedzenia można dzielić się w szerszym gronie miło¶ników zdrowych, naturalnych smaków.

Gdzie zje¶ć „¦niadanie na trawie”?

(Ponieważ zamieszczone linki dotycz± wydarzeń, które w większo¶ci miały już miejsce, warto na bież±co sprawdzać strony lokalnych organizatorów w interesuj±cym nas mie¶cie, ponieważ przez czas wakacji spotkania maj± przeważnie charakter cykliczny.)
wege piknik
Elbl±g
Chorzów
Gdańsk
Katowice
Kielce
Kraków: Park Jordana oraz ul. Wielicka
Ostrowiec
Radom

30 sierpnia, godz. 11.00-18.00, Galeria Słoneczna
joga i sniadanie
joga i sniadanie
 wege piknik

Targ ¶niadaniowy
(nie tylko w plenerze i nie tylko wege/ wstęp wolny)
 wege piknik
Kraków
w każd± sobotę i niedzielę
9.00-16.00 w dawnym dworcu Kraków Główny

Poznań
w każdy weekend do końca wrze¶nia
w godz. 9.00 – 16.00

sobota: Park Kasprowicza
niedziela: Park Wodziczki
Warszawa
SOBOTY - Żoliborz, Powi¶le
NIEDZIELE - Wola, Mokotów i Ursynów
Wrocław
Plac Nowy Targ
na czas wakacji targ jest zawieszony

Je¶li chcesz podzielić się informacj± o podobnych inicjatywach organizowanych w Twojej okolicy - daj znać: paulina@joga-joga.pl

Opr. P.Sz.
 
Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Jak wybrać jogiczny prezent ? Na co zwrócić uwagę ?

Jaki prezent wybrać? Jak ocenić nie znaj±c się na sprzęcie do jogi, co będzie optymalne?...

Kiedy moje nogi będ± w końcu elastyczne?

Mocne oraz elastyczne nogi to też zdrowe nogi - lekkie, sprawne i pewnie st±paj±ce po ziemi. To większa rado¶ć biegania i uprawiania wszelkich innych dyscyplin sportowych - twoich ulubionych. To wreszcie smukłe i zgrabne nogi, zrelaksowane i odprężone. Nie zwlękaj - sięgaj po więcej - również w jodz...

Jej wysoko¶ć cytryna

Królowa pochodzi z południowo-wschodnich Chin. Jej kariera rozkwitła w XVIII wieku, kiedy odkryto, że jest doskonałym remedium na wiele chorób. Dzi¶ cytryna znana jest nie tylko ze swych wła¶ciwo¶ci leczniczych, ale także jako doskonała pomoc w ekologicznym sprz±taniu domu....

10 sposobów na uproszczenie życia

Dzisiejsze tempo życia, szczególnie w dużych miastach jest przyczyn± przewlekłego stresu, przemęczenia i problemów ze zdrowiem. Prostota i minimalizm mog± nam pomóc odnaleĽć równowagę i swój własny slow life. Oto 10 sposobów na uproszczenie życia. ...

Obserwujemy obecnie prawdziwy boom na rozwój osobisty. Z czego on wynika?

Na to i wiele innych pytań odpowiadaj± Karolina i Maciej Szaciłło, eksperci od zdrowego stylu życia, entuzja¶ci ajurwedy i technik medytacyjnych....

Prezydent z kasty niedotykalnych na czele Indii. Aktywnie ćwiczy jogę.

Niedawno opisywali¶my na naszych łamach sylwetkę premiera Indii Narendry Modiego, teraz publikujemy kolejny artykuł z tej serii - dla wszystkich czytelników bliżej zainteresowanych Indiami. ...

Joga w walce z traum±, czyli jak pomóc weteranom

Zespół stresu pourazowego (PTSD) dotyka nawet 10 proc. żołnierzy, którzy brali udział w działaniach bojowych. Szeroko zakrojone badania nad tym, jak pomóc weteranom, którzy cierpi± z tego powodu prowadz± m.in. Amerykanie. Maj± w tej materii pokaĽne do¶wiadczenia, bo na przestrzeni ostatnich lat wiel...

Jak długo muszę się rozci±gać, żeby być w pełni elastycznym?

Rozczaruję Was już na samym pocz±tku tego artykułu, ponieważ muszę uczciwi przyznać, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. ...

Dania gotowe. Czy mog± być zdrowe? Rozmowa z Pawłem Skrzypczakiem, prezesem firmy Primavika

Na sklepowych półkach coraz więcej miejsca zajmuj± różnego rodzaju dania gotowe. Wpisuj± się one w potrzeby współczesnego konsumenta, który żyje szybko. Czy taka wysoko przetworzona żywno¶ć może być zdrowa? Na co zwracać uwagę przy wyborze produktów typu convienience? Rozmowa z Pawłem Skrzypczakiem,...

Joga i medytacja recept± na lepsz± pamięć i orientację

W Polsce na alzheimera choruje ok. 350 tys. ludzi. Trac± pamięć, sprawno¶ć. Uczeni nie potrafi± jeszcze powiedzieć, co jest przyczyn± stopniowej i nieodwracalnej degradacji komórek nerwowych mózgu. Trwaj± intensywne poszukiwania sposobów na opóĽnienie postępów choroby i poprawę komfortu życia pacjen...

  
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
likesoft