31 MAJA 2008 JOGA NA TRAWIE
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


31 MAJA 2008 JOGA NA TRAWIE

  • poniedziałek, 6 paĽdziernika 2008
Jest nas coraz więcej!!!! W każdym mie¶cie pojawiła się największa do tej pory liczba osób – w Warszawie i Łodzi było około 150 osób! To fantastyczne, że nasza akcja zdobywa coraz więcej zwolenników! Przychodz± osoby, które ćwicz± z nami od pierwszych zajęć, ale też ci±gle pojawiaj± się ci, którzy pierwszy raz próbuj± ćwiczyć jogę. Maj± szczę¶cie, że ich pierwsze zajęcia odbęd± się na trawie, w pięknych okoliczno¶ciach przyrody (cytuj±c kultowy „Rejs”) ;-) Nadal serdecznie zapraszamy wszystkich – spróbuj, jak to jest dotkn±ć bos± stop± ziemi, wyci±gn±ć się w triconasanie w promieniach słońca.
Wrocław, Park Szczytnicki
W ostatni± majow± sobotę na jogę do parku Szczytnickiego przybyło około 70-ciu osób, w tym ponad 20 rozpoczynaj±cych swoj± przygodę z jog±. Wykonali¶my kilka pozycji stoj±cych szczególnie uwzględniaj±c pracę z barkami.
31maj1
Pomagali¶my sobie również w trójkach przy pomocy lin i pasków wydłużyć kręgosłup w psie oraz rozci±gn±ć i uruchomić barki w adho mukha virasanie.
31maj231maj3
Po zajęciach przedstawicielka Amnesty International opowiedziała o bież±cej sytuacji w Chinach i problemie łamania praw człowieka w Tybecie.

Kraków, park Bednarski
Miniona sobota obdarzyła nas wspaniałym słońcem i doskonałym nastrojem. Prowadz±ca - Maria Czubała (nauczycielka m.in Joga Centrum) zadbała o łagodn±, otwieraj±c± sesję asan, by nie przegrzać żarliwie praktykuj±cych joginów. ;-)
Znaczn± czę¶ć lekcji po¶więcili¶my asanom sprzyjaj±cym naszemu "zaprzyjaĽnianiu się" z ziemi± i traw±. W sekwencji znalazły się również mocniejsze pozycje stoj±ce i praca w trójkach.
31maj431maj5
Otwarci i z poczuciem większej integracji z otaczaj±c± nas Natur± dostali¶my dawkę fascynuj±cej wiedzy na temat ¶więtych ro¶lin indyjskich (i nie tylko) oraz legend i mitów z nimi zwi±zanych. Dowiedzieli¶my się m.in. pod jakim drzewem Budda doznał o¶wiecenia, z czego wykonuje się male - indyjskie ¶więte różańce, dlaczego pewne ro¶liny maj± na nas  dobroczynne działanie, a inne nie, czemu bazylia jest ro¶lin± ¶więt± oraz dlaczego warto palić własne mieszanki kadzidlane, tzw. samgri. W tajniki wiedzy etnobotanicznej wprowadzał nas przyrodnik, etnobotanik, muzyk i podróżnik - Marek Styczyński (projekt Karpaty Magiczne). Na koniec, przy dĽwiękach specjalnego bębna, w glinianym naczyniu zapalili¶my domowej roboty kadzidło o działaniu antyseptycznym – suszon± szałwię i piołun.
W następn± sobotę spotykamy się po raz trzeci z Krakowskim Warsztatem Jogi. W czę¶ci wykładowej wraz z Krystianem Pisowiczem (psychologiem, specjalist± terapii przez sztukę, amatora antropologii i artystycznego rękodzieła etnicznego) zgłębiać będziemy tajniki hinduskiego masażu głowy.
Zapraszamy!
Ewa Wardzała

Katowice, park Chorzowski w Rosarium.

Było gor±co. Do Rosarium przyszło około 70 osób, aby poćwiczyć jogę. To niezwykłe, że tyle osób (najwięcej, jak do tej pory!) chciało z nami praktykować. Przedział wiekowy był ogromny – od 7 do 75 roku życia.
31maj631maj7
Mimo praż±cego słońca wszyscy dzielnie wykonywali asany, jednak na relaks przy dĽwiękach gongów została niewielka grupa. Upał, już dotkliwy mimo wczesnej godziny wygonił do cienia adeptów jogi.
31maj831maj9
Warszawa, Kępa Potocka
Jest nas coraz więcej! 150 osób przyszło na polankę na Kępie Potockiej, gdzie dotychczas praktykowali¶my jogę.
31maj10
Odgłosy przygotowywanych imprez z okazji Dnia Dziecka, (które odbywały się chyba we wszystkich parkach) przegoniły nas do innego, cichszego miejsca. Arek Zdzienicki poprowadził spokojn± sesję. Pozycje stoj±ce, skręty, wygięcia do tyłu, do przodu spowodowały, że energia w ciele płynęła w sposób zharmonizowany.
Po zajęciach Ania Duszak opowiedziała, jak praktykuje jogę każdego dnia. Nie miała wielu słuchaj±cych, ale ci, którzy zostali wdali się z ni± w ciekaw± rozmowę.
31maj1131maj12
ŁódĽ, Park ¬ródliska
W sobotę 31.maja w Parku ¬ródliska w Łodzi spotkało sie na wspólnej praktyce jogi około 140 osób! Nasza polana po prostu pękała w szwach, z czego się bardzo ucieszyli¶my. Zajęcia JOGA W PARACH poprowadziła Kasia Jaguszewska z Centrum Yogi, wprowadzaj±c t± formuł± dużo rado¶ci i spontaniczno¶ci. Atmosfera była niezwykle radosna - pękły bariery między  uczestnikami i wszyscy na chwilę zamienili się w roze¶miane dzieci.
31maj1331maj14
Ostatnim akordem było utworzenie wspólnego kręgu i recytacja definicji jogi wg Patańdżalego, co dla wielu osób było jeszcze jednym powodem do u¶miechu.
Uczestnicy nie kryli zadowolenia ze wspólnie spędzonych chwil. Ich wypowiedzi ¶wiadczyły o tym, że zajęcia były prawdziwym zastrzykiem energetycznym!
31maj15
Po praktyce Jurek Kuzio dał wykład na temat Technik relaksacyjnych i masażu Mauri, co wprowadziło nastrój wyciszenia i spokoju.
Beata Donecka

Poznań, Cytadela
Majowy weekend, słoneczko ¶wieci, na termometrze ponad 25 stopni C, a w parku przyjemny cień rzucany przez młode majowe li¶cie kasztanowców…
Czy może być lepszy moment na jogę – a do tego urzekaj±cy zapach kwitn±cych akacji… tak wła¶nie było na Cytadeli w ostatni± sobotę, 31 maja, 2008.
31maj18
W umówionym miejscu, na trawniku pod Dzwonem była inna impreza, więc przespacerowali¶my się na ł±kę nieopodal. „Trawnikowi” jogini dopisali, było nas około 40 osób – na sali byłby już tłok, a tu na tej ogromnej przestrzeni wygl±dali¶my jak niewielka grupka. Pojawiło się wiele osób już w jaki¶ sposób zwi±zanych z jog±, była też niemała grupa ludzi, dla których był to pierwszy kontakt z asanami.
31maj1631maj17
Ciekawie w taki sposób rozpocz±ć przygodę z jog±…
Dziękuję Wam, że się pojawili¶cie, że mogłam z Wami praktykować w takim uroczym miejscu i zapraszam ponownie na Jogę na Trawie. Tym razem z Ann± Gładysz. W sobotę, 7 czerwca o godz. 10:00 pod Dzwonem.
Sylwia Pędzich


Trójmiasto
Wspaniała sesja, wspaniała praktyka jogi uczestników spotkania. Przyszło blisko 30 osób i wspólnie razem z pełnym zaangażowaniem pracowało w jodze.
31maj19
Pogoda nam znakomicie dopisywała. Przyroda rozwinęła się od czasu pierwszej sesji. Więcej li¶ci na drzewach, więcej kwitn±cych stokrotek, zieleńsza trawa. Ssłońce i wiaterek łagodnie roz¶wietlały nasze ciała, psychikę, umysł i duszę.
Pracowali¶my w pozycjach jogi ustawiwszy się w mandali, było to nowe, integruj±ce grupę oraz inspiruj±ce do lepszej praktyki działanie. Sesja zwieńczona została pranayam±.
Renata Koba
31maj2031maj21
Akcja JOGA NA TRAWIE jest odpowiedzi± na potrzebę relaksu i równowagi, tak poż±dan± przez żyj±cych w po¶piechu mieszkańców dużych miast. Potrwa do 12 lipca a jej zwieńczeniem będzie JOGA FESTIWAL, który odbędzie się w Warszawie w dniach 18-20 lipca. Specjalnym go¶ciem festiwalu będzie Sharat Arora - wybitny nauczyciel z Indii, wieloletni współpracownik B.K.S. Iyengara. Sharat poprowadzi trzydniowe warsztaty jogi, w czasie których będzie można kontynuować praktykę i zaczerpn±ć wiedzy u Ľródła.
Serdecznie zapraszamy.

Gwarantujemy:
•  dostosowanie programu zajęć do możliwo¶ci uczestników
•  ćwiczenia wzmacniaj±ce i rozci±gaj±ce ciało, polepszaj±ce koncentrację, regeneruj±ce oraz relaksuj±ce
•  pozytywn± energię dla uczestników

Praktyka jogi niesie ze sob± niezliczone korzy¶ci. Pierwszym efektem jest poprawa samopoczucia, przypływ energii, sił witalnych oraz poczucie relaksu. Regularne ćwiczenie wraz z ćwiczeniami oddechowymi poprawiaj± koncentrację i oczyszczaj± ciało. Możliwy staje się kontakt z własnym wnętrzem, dzięki czemu jeste¶my w stanie lepiej odpowiadać na potrzeby ciała i ducha. Powstaje równowaga.
Zajęcia kierujemy zarówno do osób, które praktykuj± jogę na co dzień, jak i do tych, którzy chc± spróbować po raz pierwszy. Na zajęcia należy zabrać ze sob± matę lub koc
BO CIAŁO PORUSZA DUCHA
 
Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Jaki Nett USA - Międzynarodowy Konwent Jogi 2019

Zapraszamy na Międzynarodowy Konwent Jogi 2019. Go¶ć specjalny - Jaki Nett USA, dyplomowana nauczycielka jogi w tradycji B.K.S. Iyengara z 40-letnim do¶wiadczeniem, posiada stopień Senior I. Do udziału w Konwencie zapraszamy zarówno osoby pocz±tkuj±ce, jak i zaawansowane - do wyboru przygotowali¶my...

KURS NAUCZYCIELSKI JOGI INTEGRALNEJ

Kurs nauczycielski przeznaczony jest dla osób, które pragn± zdobyć praktyczne umiejętno¶ci i rzeteln± wiedzę na temat różnych ¶cieżek i systemów jogi pod okiem najlepszych w Polsce specjalistów. Zdobyte kwalifikacje i umiejętno¶ci oraz końcowy certyfikat uprawniaj± do wykonywania zawodu nauczyciel...

UZIEMIENIE ciała i umysłu

Co tworzy Twoje silne korzenie- co jest dla Ciebie naprawdę ważne? Co jest Twoj± mocn± stron± czy umiejętno¶ci±? Czego najbardziej potrzebujesz? Czy jest taki obszar w życiu, który od pewnego czasu woła o ZMIANĘ, a Tobie ciężko jest j± podj±ć? Zdanie "nigdy tego nie zrobię" zamień na "do tej pory te...

Produkt tygodnia: ZESTAW KRZESŁO DO JOGI + KSIˇŻKA ''JOGA Z KRZESŁEM''

Praktyka z użyciem krzesła jest bardzo efektywna z trzech powodów. Krzesło może być naszym: nauczycielem, pomocnikiem, b±dĽ stymulatorem. Krzesło do jogi i ksi±żka ''Joga z krzesłem'' to ¶wietny zestaw, dzięki któremu możemy z dokładno¶ci± i precyzj± pogłębiać praktykę! ...

Jak joga uratowała chińsk± wioskę

Dziarscy sze¶ćdziesięciolatkowie z niewielkiej wioski na północy Chin z zapałem ćwicz± jogę. Jeszcze dwa lata temu o niewielkim siole nikt nie słyszał, a mieszkańcy byli pogr±żeni w apatii. Inicjatywa Lu Wenzhena, nowego sekretarza komunistycznej partii, który przybył tam w 2016 r., by rozruszać lu...

Sztuka życia. Medytacja Vipassana -wg. nauk S.N. Goenki

To nieistotne kim jeste¶, czym się zajmujesz, w co wierzysz, a komu nie ufasz. W każdym z nas jest spokój i harmonia pozwalaj±ca na szczę¶liwe życie w zgodzie ze sob± i z innymi ludĽmi. Furtka do ogrodu wyzwolenia opatrzona jest jedynie mentaln± tabliczk± – UWAGA! ¦WIADOMO¦Ć – której pra...

Slow life w pracy? To jest możliwe!

Stos spraw do załatwienia, stale kontroluj±cy szef, nieustanne zebrania i plotkuj±ce koleżanki. Praca potrafi być naprawdę stresuj±ca. Na szczę¶cie s± metody, które pozwol± ci nawet w najbardziej stresogennej pracy odzyskać slow. ...

Jałowiec. Na jesienne chłody - rozgrzewaj±ce szyszkojagody. :)

Niegdy¶, drewno jałowcowe, ze względu na sw± wyj±tkow± elastyczno¶ć i wytrzymało¶ć, używano najczę¶ciej do wyrobu łuków. Choć ro¶nie powoli, żyje długo nawet w niesprzyjaj±cych warunkach (nie straszna mu ani słaba gleba, ani nadmierne zacienienie). W zielarstwie, cenione s± przede wszystkim szyszkoj...

Joga z krzesłem. Cenna lektura dla każdego jogina.

Ksi±żki do jogi dziel± się na dwa rodzaje. Takie, które ładnie wygl±daj± na półce i takie, z których można w praktyce korzystać. Ksi±żki na półkę, to albo zawiłe próby tłumaczenia teoretycznego, czym jest joga, albo kolorowe nie do końca udane podręczniki do nauki asan, z których nie sposób się czeg...

Wdzięczno¶ć kluczem do szczę¶cia

W dzień silni i przebojowi. Wieczorami przeżuwamy stres (albo on przeżuwa nas). Rano, zanim otworzymy oczy, umysł już podsuwa milion spraw, które trzeba załatwić w ci±gu dnia. Z tyłu głowy co¶ szepcze: "nie zd±żysz!". Jak sobie z tym radzić? Sposobów jest wiele, a jednym z nich, i to całkiem skute...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Grudnia 2018
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft