17 MAJA 2008 JOGA NA TRAWIE
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


17 MAJA 2008 JOGA NA TRAWIE

  • pi±tek, 3 paĽdziernika 2008
17 maja rano, w siedmiu miastach Polski, kilkaset osób wzięło udział w kolejnych darmowych zajęciach jogi na ¶wieżym powietrzu- z cyklu JOGA NA TRAWIE. Organizatorem akcji jest Portal Joga-Joga.pl wraz z lokalnymi szkołami jogi – partnerami projektu. W¶ród osób które wzięły udział w zajęciach byli zarówno zupełnie pocz±tkuj±cy jak i już ćwicz±cy. Już za tydzień w sobotę 24 maja kolejne darmowe zajęcia jogi – sprawdĽ gdzie możesz poćwiczyć w Twojej okolicy.

 
POZNAŃ
W kameralnym gronie ćwiczono w Parku na Cytadeli Poznańskiej. Energia płyn±ca z kontaktu z ziemi±, ustawienie ciała w asanach proponowanych przez Andrzeja Kubiaka dawała ogromn± rado¶ć ćwicz±cym.
jotra1
jotra2jotra3
 
TRÓJMIASTO

Zajęcia Renaty Koby w Parku Jelitkowskim (Trójmiasto) zostały okre¶lone jako „ekskluzywne”. Słowo jest synonimem elitarno¶ci, bycia uprzywilejowanym. Racja, każdy, kto do¶wiadczył jogi na trawie w tym pięknym parku jest uprzywilejowany. Ale też każdy z Trójmiasta może tego do¶wiadczyć.
jotra4
Po zajęciach Staszek Buła zagrał koncert gongów. DĽwięki gongów, mis w niezwykły sposób wibrowały w przestrzeni, komponowały się z szumem wiatru, ¶piewem ptaków. Debiutancki koncert w naturze okazał się sukcesem.
jotra5jotra6

ŁÓD¬

ŁódĽ, park "¬ródliska"
Choć prognozy pogody przewidywały ulewy i burze, dla nas jak zwykle ¶wieciło słońce….
Drzewa, trawa i niebo były ¶wiadkami cudu, jakim jest joga w naszym wspólnym wykonaniu, integruj±c różnych ludzi, w różnym wieku, w jednym miejscu, w jednej chwili, w jednym celu…
Tym razem na naszej soczy¶cie zielonej trawie praktykowało około 100 osób!. Zajęcia poprowadziła Jola Paczyńska-Piasecka z Centrum Yogi.
W czasie 1 ,5 godziny sesji jogi uczestnicy mogli poczuć i poznać szerokie spektrum asan: od pozycji stoj±cych, poprzez siady, skręty, łagodne wygięcia w tył, pozycje rozci±gaj±ce nogi aż do asan relaksacyjnych.
jotra7jotra8
I chociaż niektórzy doł±czyli do nas spontanicznie, ubrani w swoje codzienne ubrania ( zdarzały się też spódnice!) to czuło się prawdziw± rado¶ć, jaka emanowała z całej grupy. Wspaniale było usłyszeć, że czas spędzony z jog± był dla wielu osób naprawdę niezwykłym przeżyciem i mamy nadzieję, że nasze hasło-ZAKOCHAJ SIĘ W JODZE!- zago¶ci w wielu sercach.
Po praktyce nadszedł czas na wykład Ewy Dobek o Kuchni 5 przemian. Okazało się, że tym tematem zainteresowana jest spora grupa osób. Ewa ciekawie przedstawiła najważniejsze aspekty tego sposobu odżywiania i odpowiadała na pytania uczestników. Ksi±żki, które miała ze sob± rozeszły się jak ¶wieże bułeczki!
jotra9jotra10
Mamy nadzieję, że w najbliższ± sobotę 24.maja doł±czycie do nas, aby wspólnie praktykować jogę, poodychać i przez chwilę zatopić się w błogim skupieniu. Zajęcia zaczynamy o godz. 12:00 w Parku ¬ródliska ( Al. Piłsudskiego ) a poprowadzi je Agnieszka Wierzbińska.  Tym razem będzie to Ashtanga Joga i krótki wykład o tej odmianie jogi.

KATOWICE

Katowice, Park Chorzowski, w Rosarium. Miało padać – nie padało; Miało być zimno – ¶wieciło słonce. Nikt nie miał przyj¶ć – a przyszło ponad 30 osób.
jotra11
Wczasie zajęć koncentrowali¶my się szczególnie na pozycjach stoj±cych. Żeby dobrze stan±ć, trzeba  poczuć swoje stopy. Do¶wiadczali¶my swoich stóp na nierównej powierzchni trawnika, stanieli¶my na mocnych nogach, by poczuć jeszcze bardziej wyci±gnięcie i rozluĽnienie pozycji stoj±cych.
jotra12jotra13
Większo¶ć osób spotkała się z nami po raz drugi, żeby jeszcze z większym zapałem kontynuować praktykę asan.
Po zajęciach ukoił nas dĽwięk gongu i mis tybetańskich. Relaksowi towarzyszył ¶piew ptaków i radosny ¶miech bawi±cych się dzieci.

Małgorzata Kłaniecka
KRAKÓW

Kraków, Park Bednarski
Cisza i spokój, koj±ce ciepło cudownego wiosennego dnia – niczego więcej nie mogliby¶my sobie życzyć. Magiczne miejsce na Starym Podgórzu, w¶ród skał osłaniaj±cych nas od zgiełku miasta zapewniło niezwykło atmosferę spotkaniu w praktyce.
jotra14jotra15
Sycili¶my oczy zieleni±, uszy ¶piewem ptaków. Zdejmuj±c w słońcu kolejne warstwy bluz, skarpet, obuwia, wydobywali¶my się jednocze¶nie z techniczno¶ci asany. Byli¶my tam, w tym momencie, praktykuj±c jogę.
jotra16
Do następnego razu;-)
Natasza Moszkowicz


WARSZAWA

Warszawa, Kępa Potocka ( metro Pl.Wilsona)
Dwukrotnie wzrosła liczba chc±cych poćwiczyć na trawie jogę. Adam Bielewicz prowadził zajęcia dla ponad 100 osób.
jotra17
Cisza, skupienie panowały w kwartale, gdzie odbywały się zajęcia. Łagodne wygięcia do przodu, wydłużanie ciała, skręty pozwoliły adeptom jogi rozbudzić ciało i je uaktywnić.
jotra18jotra19
Navasana sprawiała nieco trudno¶ci, ale kiedy podejdzie się do tej pozycji spokojnie i j± da się wykonać ;-)
jotra20jotra22
Po zajęciach Jacek Poteralski opowiadał o idei Vedict Art – sztuce odkrywania w sobie wszystkich możliwo¶ci kreacji. Po prostu bierzesz pędzel i malujesz. Bez blokad społecznych, które funkcjonuj± w naszej głowie: „ Nie umiem”, „nie potrafię”, „nie jestem artyst±” Każdy obraz tak namalowany to spotkanie z samym sob±. To niezwykła okazja by zobaczyć, gdzie się jest, czego się pragnie, czego nam brakuje. I co najważniejsze: każdy z nas może malować!

Justyna Moćko


WROCŁAW


Wrocław, Park Szczytnicki
W Parku Szczytnickim – największym i najpiękniejszym we Wrocławiu – w pobliżu Ogrodu Japońskiego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Jogi na trawie. Miejsce przywitało nas swym zapachem – mokrej, soczystej zieleni i ¶piewem ptaków – w tym słowików, których w naszym mie¶cie nie brakuje.
jotra22
Rozpoczęli¶my kilka minut po 10.00, czekaj±c na spóĽnialskich – w sumie 20 osób. Okazało się, że 3/4 z nas miała lub ma kontakt z jog±. Tym razem zajęcia poprowadził Rafał Kozioł – dyplomowany instruktor wg metody B.K.S. Iyengara. Zapytał o problemy zdrowotne i ustawił nas w słońcu – ¶wieciło jeszcze niezbyt mocno, za to wysuszyło już trawę z porannej rosy. Zaczęli¶my od tzw. siadu japońskiego i zaintonowali¶my trzykrotnie głoskę OM. Inaczej, ciszej zabrzmiał głos ludzi na wolnym powietrzu, razem z ptakami i wiatrem. Potem rozgrzewka – pies z głow± na dół powtórzony trzykrotnie i pozycje stoj±ce. Rafał swoim spokojnym głosem prowadził grupę .
jotra23jotra24
Jakże miło było – przy wej¶ciu za trzecim razem do pełnej trikonasany, czy par¶vakonasany – spojrzeć w niebo. Arhacandrasana też wydała mi się inna, trudniejsza – w tak dużej, otwartej przestrzeni. Obok nas, alejkami zaczęli spacerować ludzie, niektórzy przystawali, a nawet siadali na dwóch ławkach, gdzie leżały nasze ulotki. Tym razem nie mieli jednak ¶miało¶ci, żeby zdj±ć buty:) Na drug± czę¶ć zajęć przenie¶li¶my się do cienia. Suptavirasana – dla nie maj±cych problemów z kolanami, i kilka psów addho- i mukha- na przemian. Trzy wygięcia do tyłu - ze zwróceniem przez Rafała uwagi, jak rozci±gn±ć doln± czę¶ć pleców – zakończyli¶my rozluĽnianiem lędĽwi (w leżeniu na plecach ze zginanymi nogami). Powoli zmierzali¶my do końca, jeszcze tylko pa¶cimottanasana i na koniec, przed relaksem – zmodyfikowana na potrzeby parku – ¶wieca z podtrzymywanymi przez dłonie biodrami, nogami w pionie, ale tułowiem pod k±tem 45 stopni do podłoża. Krótka ¶avasana zakończyła sesję, ludzie wstali u¶miechnięci, kilka osób pytało Rafała o warsztaty – widać, że byli zadowoleni.
Zaprosiłem ich na kolejne spotkanie, tym razem z Pawłem Jarnickim – znaj±cym metody BKS Iyengara z Puny i BNS Iyengara z Majsuru.
Ryszard Puchalski
 
 
www.sklep.joga-joga.pl
Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
KURS NAUCZYCIELSKI JOGI INTEGRALNEJ

Rozpoczynamy zapisy na II Edycję ! Kurs nauczycielski przeznaczony jest dla osób, które pragn± zdobyć praktyczne umiejętno¶ci i rzeteln± wiedzę na temat różnych ¶cieżek i systemów jogi pod okiem najlepszych w Polsce specjalistów. Zdobyte kwalifikacje i umiejętno¶ci oraz końcowy certyfikat uprawnia...

„Pyt” – duński sposób na stres

Co to jest szczę¶cie? To pytanie godne filozofów. Jogin odpowie, że trzeba przestrzegać jamów i nijamów; buddysta opowie o zaletach medytacji transcendentalnej. Czytelnicy poradników z kolei powołaj± się na duński sposób tworzenia przyjemnej atmosfery, czyli "hygge". Okazuje się jednak, że Duńczycy ...

Tajemnice „mię¶nia duszy”

Psoas, czyli "mięsień duszy". Jego nazwa brzmi jak zaklęcie. Okazuje się, że ma niezwykł±, choć nie tajemn±, bo zbadan± przez naukowców moc. Gdy się j± odkryje i zadba o psoas, łatwiej będzie zapanować nad zdrowiem ciała i emocji. O tym, jak ważny jest psoas, wiedz± jogini, psychoterapeuci i ci, któ...

Porz±dek w domu i w życiu

Posiadanie w domu tylko i wył±cznie rzeczy, które sprawiaj± nam rado¶ć. Fajnie brzmi, prawda? To jak to zrobić? Zen naucza, że minimalizm wnętrza i czysto¶ć miejsca, w którym żyjemy, wpływaj± na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne oraz znajduj± odzwierciedlenie we wszystkich naszych działaniac...

Kurs nauczycielski jogi. Szkolenie przygotowawcze.

Czy my¶lała/e¶ kiedy¶ o tym, aby zostać w przyszło¶ci nauczycielem jogi? Chciałby¶ posiadać takie umiejętno¶ci jak Twój ulubiony nauczyciel i pracować w gronie inspiruj±cych ludzi? Wydaje Ci się, że jest to ciekawe zajęcie i wspaniała ¶cieżka rozwoju, ale masz obawy, że Twoje umiejętno¶ci i wied...

Jaki Nett w Polsce - fotorelacja z Międzynarodowego Konwentu Jogi 2019

Za nami intensywny weekend jogowy ze wspaniał± nauczycielk± z USA - Jaki Nett, wieloletni± uczennic± B.K.S. Iynegra, w stopniu nauczycielskim Senior I. Konwent zgromadził 250 entuzjastów jogi z całej Polski i z zagranicy. Dzięki wspaniałym, zaangażowanym uczestnikom Jaki Nett wyjechała zachwycona. S...

Bos± stop± przez zimę

Stopy zwracaj± nasz± uwagę wła¶ciwie głównie latem, kiedy chcemy założyć sandałki lub klapki. Latem często też chodzimy boso po plażowym piasku, le¶nej trawie czy ziemi. Dbamy o stopy w sensie estetycznym. Zim± wkładamy na nie grube skarpety i zapominamy o ich istnieniu. Tymczasem w medycynie Wschod...

Joga to nie wy¶cig ani zawody na najlepiej wygl±daj±c± asanę.

Zwolenników jogi przybywa wprost proporcjonalnie do stereotypów powstaj±cych na jej temat. Mój ulubiony i zarazem najczę¶ciej powtarzany, to poczucie, że zanim skorzysta się z zajęć jogi, trzeba już co¶ na ten temat wiedzieć, umieć, wcze¶niej się przygotować, rozci±gn±ć, i¶ć najpierw na stretching i...

Joga na receptę

Ro¶nie popularno¶ć jogi w ¶rodowisku medycznym na ¶wiecie. Jej dobroczynny wpływ na pacjentów docenili m.in. brytyjscy medycy, którzy wzięli udział w po¶więconej jodze konferencji zorganizowanej w Londynie w dniach 15-17 lutego. Lekarze, którzy poznali móc jogi, chc± j± przepisywać na receptę. ...

Joga na co dzień z premierem Indii

"Joga to podarek Indii dla całego ¶wiata. Niesie ze sob± zdrowie, dobrostan i pokój. Ł±czy w szczę¶ciu odległe od siebie narody" – mówił Narendra Modi. "Mój dzień rozpoczyna się od jogi. Ma dobroczynne wpływ na mój umysł i ciało". Je¶li kto¶ chce go na¶ladować, wystarczy poszukać w sieci klipó...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Kwietnia 2019
Następne
PW¦CPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft