Nietrzymanie moczu - tradycyjna nauka i Jaki Nett. Maria Nasiłowska
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Nietrzymanie moczu - tradycyjna nauka i Jaki Nett. Maria Nasiłowska

czwartek, 7 marca 2013

Maria Nasiłowska

W dniach 16-17 lutego 2013 r. rozpoczął się pierwszy w Polsce specjalistyczny kurs dla fizjoterapeutów "Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymaniu moczu". Tydzień później odbył się warsztat jogi z Jaki Nett.

JAKI NETT W POLSCE!

2-3 MARCA 2019

WARSZAWA

WIĘCEJ INFORMACJI >>

ZAPISZ SIĘ

Ponieważ miałam okazję wziąć udział w obu wydarzeniach postanowiłam podzielić się entuzjazmem, jaki narodził się po warsztacie z Jaki Nett.

Refleksja ogólna to taka, że oba nurty terapeutyczne są bardzo sobie bliskie, różnią się w jednak w dosyć istotnych detalach.

Problem zaburzeń dna miednicy jest bardzo powszechny, przyczyną jest, ogólnie ujmując, nasz współczesny tryb życia. Sposobów leczenia jest wiele, ale często są one mało skuteczne. Dlatego sprawą niezwykle pilną jest profilaktyka. Po warsztacie z Jaki Nett nasuwa się wniosek, że … wystarczy ćwiczyć jogę. Jeżeli nauczyciel będzie wiedział jak pokierować sesją, jak ustawić asanę, "może nawet nie mówić ćwiczącym, że pracują z dnem miednicy" . Jaki Net zwróciła nam uwagę na detale anatomiczne i fizjologiczne, które pozwalają na prace z dnem miednicy niejako "przy okazji".

Almut Köwing, fizjoterapeutka z Niemiec specjalizująca się w terapii zaburzeń dna miednicy także podkreślała w czasie kursu konieczność wprowadzenia zmian w życiu codziennym, tak aby zapobiegać powstawaniu problemów. Zalecała jako profilaktyka wykonywanie wieczorem ćwiczeń, które w istocie są asanami jogi. Jednak nie wystarczy pozwolić aby ustawione ciało samo pracowało w pozycji, trzeba odpowiednio nim jeszcze pokierować. Obszar dna miednicy to niewielki obszar, połączony jest jednak z całym ciałem z sposób subtelny. Z jednej strony należy właściwie pracować całym ciałem, z drugiej trzeba także wiedzieć jak pracować (kurczyć i rozluźniać) właściwie mięśnie dna miednicy, ze względu na rodzaj włókien mięśniowych. Należy również uwzględnić bardzo wiele elementów z życia codziennego każdej osoby - rodzaj pracy, stresy, wiek, itd. Trzeba też pamiętać, że te same ćwiczenia mogą jednej osobie pomóc, drugiej nie pomogą, a komuś mogą nawet zaszkodzić. Konieczne jest zatem podejście indywidualne do pacjentki.

Cechą charakterystyczną warsztatów Jaki Nett jest zakorzenienie tego, o czym mówi w anatomii. Nie ogranicza się ona jednak do ogólnych mian anatomicznych, dobrze znanych wszystkim nauczycielom jogi. Jaki Nett pokazuje detale, te drobne, często pomijane elementy naszego ciała, które w pracy z obszarem dna miednicy okazują się fundamentalne. Co to za elementy i jak z nimi pracować - wiedzą ci, co na warsztacie byli.

Wcześniej wspomniane różnice w sposobie pracy z dnem miednicy pomiędzy fizjoterapią i nauczaniem Jaki Nett z pewnością wymagają przedyskutowania. Jaki Nett jest osobą bardzo otwartą na twórcza dyskusję. Mamy nadzieję, że niedługo znowu przyleci do Polski i będziemy mogli zadać jej dalsze pytania.

Maria Nasiłowska - nauczycielka jogi, praktykuje od ponad 12 lat. Certyfikowany fizjoterapeuta uroginekologiczny . Prowadząc zajęcia łączy wiedzę fizjoterapeutyczną z mądrością jogi. Z tego połączenia powstał autorski program jogi w profilaktyce zaburzeń struktur dna miednicy, który realizuje na zajęciach jogi dla kobiet. Prowadzi także zajęcia jogi kręgosłupa, jako profilaktykę schorzeń układu ruchu człowieka. W swoich zajęciach wykorzystuje doświadczenia z uczestnictwa w zajęciach metody Feldenkraisa
m.nasilowska@uw.edu.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY KONWENT JOGI 2019

To już trzecia wizyta tej wspaniałej nauczycielki w Polsce. Tym razem program wydarzenia został podzielony na części przeznaczone dla osób początkujących i zaawansowanych. W programie konwentu zaplanowany jest unikalny warsztat metody "Felt Sense" -opracowany przez Jaki Nett. Warsztatowi będzie towarzyszyć premiera płyty DVD zawierającej ćwiczenia prowadzone przez Jaki Nett, wzmacniające głębokie mięśnie dna miednicy, kluczowe w schorzeniach nietrzymania moczu u kobiet i funkcjonowaniu prostaty u mężczyzn.

Podczas zajęć z Jaki Nett zapewniamy obecność tłumacza języka angielskiego.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY KONWENT JOGI 2019




Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi