Eka pada rajakapotasana I (Jednonożny król gołębi I)
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Eka pada rajakapotasana I

nazwa tłumaczona: Jednonożny król gołębi I

grupa: Wygięcia do tyłu

Eka Pada Rajakapotasana I (Jednonożny Król Gołębi I)

Eka - jeden

Pada - noga

Raja - król

Kapota - gołąb

Pełna pozycja jest dosyć trudna, dlatego przedstawiamy niepełną wersję.

Jak wykonać pozycję krok po kroku:

1. Wykonaj pozycję Psa z głową do dołu a następnie uklęknij na macie z podpartymi dłońmi. Kolana powinny być dokładnie pod twoimi biodrami, a dłonie nieco przed ramionami.

2. Podwiń prawe kolano i skieruj je w stronę prawego nadgarstka, jednocześnie umieść prawą goleń na podłodze, tak aby znalazła się pod tułowiem. Umieść prawą stopę przed lewym kolanem.

3. Delikatnie przesuń lewą nogę do tyłu, prostując kolano i zniżając lewe udo do podłogi. Jednocześnie dociskaj zewnętrzną część prawego pośladka do podłogi. Ułóż prawą piętę tuż przed lewym biodrem. Prawe kolano może być nieznacznie przesunięte do prawego boku.

4. Spójrz do tyłu za swoją lewą nogą, powinna być wyciągnięta prosto tuż za lewym biodrem, nie może zakrzywiać się w lewą stronę. Nieznacznie zrotuj ją do wewnątrz, tak aby jej środkowa linia dociśnięta była do podłogi.

5. Na wydechu pochyl się do przodu i połóż tułów na wewnętrznej stronie prawego uda. Pozostań w pozycji przez kilka oddechów.

6. Wyciągnij do przodu ramiona. Ułóż dłonie tuż przed prawą golenią, opieraj ciało na opuszkach palców, wciskając je w podłogę.

7. Unoś tułów do góry, wydłużaj dolne plecy, dociskając kość ogonową jednocześnie do dołu i do przodu. Wzgórek łonowy kieruj w stronę pępka. Skieruj lewe biodro w stronę prawej pięty, wydłużając lewą pachwinę.

8. Jeżeli możesz utrzymać tę pozycję miednicy bez wsparcia dłoni, zabierz je z podłogi i umieść na biodrach a następnie za pomocą dłoni staraj się docisnąć mocniej miednicę do podłogi. Jednocześnie unoś do góry klatkę piersiową.

9. Nie skracaj przy tym tylnej części szyi, opuść głowę do tyłu. Aby unieść wyżej klatkę piersiową, unoś mostek w stronę sufitu.

10. Pozostań w pozycji minutę. Połóż dłonie na podłodze, delikatnie podwiń lewą nogę, na wydechu unieś się i przejdź do pozycji Psa z głową do dołu. Odpocznij w tej pozycji przez kilka oddechów a następnie przy wydechu powróć do pozycji klęczącej i powtórz pozycję na drugą stronę.

Zalecenie terapeutyczne:

  • zaburzenia układu moczowego
  • pomaga w regulacji pracy hormonów

Korzyści:

  • dodaje energii
  • rozciąga kręgosłup, uda, pachwiny, mięśnie lędźwiowe, podbrzusze
  • rozciąga ramiona, klatkę piersiową, szyję
  • stymuluje do pracy narządy podbrzusza
  • otwiera ramiona i klatkę piersiową

Przeciwwskazania:

  • uszkodzenia kostek i kolan
  • wąskie biodra

Opracowanie:JK

Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Pozycje Jogi
Polecamy
Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
sklep
Zapytaj eksperta
Wiktor Morgulec
joga dla początkujących

Nauczyciel jogi wg. metody B.K.S Iyegara w Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, w którym odbywają się codzienne zajęcia oraz weekendowe warsztaty jogi.

Partnerzy Portalu